Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola G5 - czytnik linii papilarnych

inż.mechanik 11 Sie 2017 16:37 2400 4
    inż.mechanik
    Poziom 8  
    Witajcie,

Noszę się z zamiarem kupna pierwszego smartfona z czytnikiem linii papilarnych.
    Będzie to prawdopodobnie Motorola G5 lub droższy Honor 8 lub Huawei Nova.
    Z tego co już się douczyłem czytnik z przodu jest bardziej praktyczny w aucie i jak telefon leży.
    Z kolei w Motoroli i Nova zaznaczaja, że nie działa podwójne stuknięcie tematem wybudzenia ,a co jeśli np. czytnik się uszkodzi? jak odblokuję ekran?
    Na jakie i na ile palców mogę nastawić taki czytnik?
    Jak działa czytnik jeśli palce sa brudne lub mokre?

Miło jeśli ktoś dodatkowo odniesie się do mojego wyboru telefonów. Wiem, że G5 to niższa półka ale solidny telefon . Może ktoś poleci mi jakaś alternatywe dla powyższych do 5,3" , dobry aparat i aku, mala podatnosc na uszkodzenia i zarysowania a najwazniejsze male prawdopodobienstwo padliny po aktualizacji systemu.
    Z góry wielkie dzięki!
    tino2003
    Admin grupy GSM
    inż.mechanik napisał:
    a co jeśli np. czytnik się uszkodzi? jak odblokuję ekran?

Zawsze oprócz czytnika jest ustanawiana alternatywna metoda np. wzorek.

inż.mechanik napisał:

To pewnie zależy od modelu i producenta, ale zazwyczaj 3 palce to minimum.

Umiejscowienie tył czy przód to kwestia przyzwyczajenia co do auta to faktycznie lepiej mieć z przodu, ale z drugiej strony to podczas prowadzenia i tak nie powinno się korzystać z telefonu. ;)
    inż.mechanik
    Poziom 8  
    [quote="tino2003"]
    inż.mechanik napisał:
    a co jeśli np. czytnik się uszkodzi? jak odblokuję ekran?

[quote="inż.mechanik"]
    tino2003 napisał:
    Zawsze oprócz czytnika jest ustanawiana alternatywna metoda np. wzorek.

Rozumiem ale osoba niepowołana może wtedy również alternatywnie użyć tylko wzorka, bo np. widziała jak go kreślę? Rzecz jasna w sytuacji kiedy czytnik odrzuci obcy palec i wtedy pozostaje już tylko wyorek czy inna tego typu metoda. Widzę,że czytnik bo bardziej bajer i szybsze odblokowanie telefonu niż faktyczna zapora.

inż.mechanik napisał:

To pewnie zależy od modelu i producenta, ale zazwyczaj 3 palce to minimum.

Umiejscowienie tył czy przód to kwestia przyzwyczajenia co do auta to faktycznie lepiej mieć z przodu, ale z drugiej strony to podczas prowadzenia i tak nie powinno się korzystać z telefonu. ;)
    mobista
    Poziom 35  
    Bez kryptowania w telefonie to i tak bezpieczeństwo danych możesz między bajki wsadzić. Chcesz być bezpieczny, to zakryptuj telefon lub kup ipka lub serie top samsunga S7 lub wyżej.
    michalnow022
    Poziom 2  
    Witaj, śmiało mogę polecić Mototrolę G5, bardzo solidny telefon a co do czytnika lini to tak:
    Nie bój się że czytnik lini się zepsuje (nawet nie wiem czy to możliwe) ale oprócz odblokowania palcem zawsze masz ustawiony wzór odblokowania lub kod pin. W tym modelu (ja przynajmniej tak mam) jest taka możliwość ze nie musisz mieć paska nawigacyjnego na dole ekranu (home, back, ostatnio uzywane) tylko mozesz właczyc taką funkcję jak sterowanie gastami. Polega ona na tym że jak klikniesz w czytnik to wracasz do ekranu głownego, jak przeciągniesz na czytniku w lewo to wracasz, a jak w prawo to właczasz ostatnio uzywane. Telefon ma też sprytne komendy, np gdy chcesz szybko wlaczyc latarkę to wystarczy ze potrzasniesz telefonem, tak samo jest z aparatem. Telefon godny polecenia. Pozdrawiam! ;)