Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop na studia. 3500 złotych.

mikomaaz 12 Sie 2017 15:23 657 18
  • #1 12 Sie 2017 15:23
    mikomaaz
    Poziom 16  

Mam dylemat przy wyborze laptopa na studia. Przypuszczam, że będę posługiwał się programami typu AutoCad ponieważ będę studiował mechatronikę. Budżet, tak jak w temacie, 3500 złotych z możliwością powiększenia.
    Prosiłbym o dwie wersje. Jedną z i5-tką i drugą z i7-ką.
    Jedyne wymagania jakie mam, to 8 Gb Ramu, normalny, nieniskonapięciowy procesor, system operacyjny oraz przyzwoita karta graficzna. Dobrze by było, żeby miał dysk z 7200 obrotów.
    Pozdrawiam.

0 18
  • Mitronik
  • #3 12 Sie 2017 19:00
    siewcu
    Poziom 34  

Możesz doprecyzować jaka to przyzwoita karta graficzna? Dla jednych jest to GT 940, a dla innych GTX 970.

0
  • #4 12 Sie 2017 21:22
    krzysztof723
    Poziom 29  

mikomaaz napisał:
    Mam dylemat przy wyborze laptopa na studia. Przypuszczam, że będę posługiwał się programami typu AutoCad ponieważ będę studiował mechatronikę. Budżet, tak jak w temacie, 3500 złotych z możliwością powiększenia.
    Jedyne wymagania jakie mam, to 8 Gb Ramu, normalny, nieniskonapięciowy procesor, system operacyjny oraz przyzwoita karta graficzna. Dobrze by było, żeby miał dysk z 7200 obrotów.

Proponuję bardzo dobry laptop HP Omen w cenie 3699,-zł, z 4-rdzeniowym procesorem siódmej generacji i5-7300HQ Turbo, z matrycą matową 15,6" LED Full HD wykonaną w technologii IPS, z wydajną dedykowaną kartą graficzną GTX1050 - 4 GB GDDR5, z zainstalowanym Windowsem 10 Home PL (partycja recovery), z RAM 8GB DDR4 (2400 MHz), z dyskiem HDD 1000 GB - 7200 obr/min, z kamerą HD + dwa mikrofony, z głośnikami stereo kontrolowanymi przez systemy Bang & Olufsen i HP Audio Boost, z podświetlaną klawiaturą, z wydajnym akumulatorem 5250 mAh - Li-Ion, z możliwością zainstalowania dysku SSD - M.2....

https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop...hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html - ostatnie sztuki

lub

laptop Lenovo Ideapad 700-15 w cenie 3349,-zł z mniej wydajną kartą graficzną, ale z dwoma dyskami SSD i HD:
    procesor 4-rdzeniowy i5-6300HQ Turbo / matryca matowa 15,6" Full HD - IPS / RAM 8GB DDR4 (2133 MHz) / dysk SSD 120 GB + HDD 1TB 5400 obr/min / Win10 / GTX950M - 4 GB GDDR3 / podświetlana klawiatura...

https://www.x-kom.pl/p/370950-notebook-laptop...00-15-i5-6300hq-8gb-1201tb-win10-gtx950m.html

0
  • Mitronik
  • #5 13 Sie 2017 02:07
    siewcu
    Poziom 34  

krzysztof723 napisał:
    bardzo dobry laptop HP Omen

Tego konkretnego modelu nie dotykałem, natomiast widząc obecne konstrukcje HP dalej będę trzymał się tego, że jeśli HP to tylko EliteBook. Reszta jest na kiepskim poziomie, główne chodzi o jakość wykonania, bo jakość elektroniki jest baardzo słaba - informacje od pracownika serwisu. Lenovo jest o wiele lepszym pomysłem, choć obudowa nie powala...

0
  • #6 14 Sie 2017 12:00
    krzysztof723
    Poziom 29  

siewcu napisał:
    krzysztof723 napisał:
    bardzo dobry laptop HP Omen

Tego konkretnego modelu nie dotykałem, natomiast widząc obecne konstrukcje HP dalej będę trzymał się tego, że jeśli HP to tylko EliteBook. Reszta jest na kiepskim poziomie, główne chodzi o jakość wykonania, bo jakość elektroniki jest baardzo słaba - informacje od pracownika serwisu. Lenovo jest o wiele lepszym pomysłem, choć obudowa nie powala...

Autor tematu napisał tak:

Czytając ze zrozumieniem podałem autorowi tematu ofertę dobrego laptopa HP Omen-15 w cenie 3699,-zł, bo ten laptop posiada 4-rdzeniowy procesor i5 7300HQ - TDP=45W - nie jest niskonapięciowy, posiada dysk HDD 1000 GB - 7200 obr/min, RAM 8 GB DDR4 (2400 MHz), przyzwoitą (nawet lepszą niż przyzwoitą) dedykowaną kartę graficzną GTX1050, zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home PL i co najważniejsze ten laptop posiada matrycę matową 15,3" LED Full HD (1920 x 1080) wykonaną w technologii IPS (szerokie kąty widzenia, bardzo dobre odwzorowanie kolorów, głęboka czerń - duży kontrast, wysoka średnia luminancja)... i jeszcze podświetlaną klawiaturę...

A Ty kolego siewcu napisałeś tak:
    Tego konkretnego modelu nie dotykałem, natomiast widząc obecne konstrukcje HP dalej będę trzymał się tego, że jeśli HP to tylko EliteBook. Reszta jest na kiepskim poziomie, główne chodzi o jakość wykonania, bo jakość elektroniki jest baardzo słaba - informacje od pracownika serwisu..."

Obecnie sprzedawane nowe (bo chyba taki laptop chce kupić autor tematu) EliteBooki niestety w cenie powyżej 3500,-zł mają zainstalowane procesory 2-rdzeniowe niskonapięciowe z literką U wraz z zintegrowanymi kartami grafik Intel HD, a to nie są "przyzwoite" karty graficzne w stosunku do wydajniejszych procesorów z literkami HQ...

Co do konstrukcji obecnie sprzedawanych laptopów to w takim przedziale cenowym do 3500,-zł nie różnią się one wiele od siebie wykonaniem mając na uwadze laptopy innych firm Acer, Dell, Asus, Lenovo, MSI... itd.

A co do elektroniki w laptopie HP, który przedstawiłem to nie rozumiem Twojego komentarza "..bo jakość elektroniki jest baardzo słaba..."
    Pokaż kolego na ten czas autorowi tematu lepiej wyposażony laptop od tego HP Omen-15... w cenie do 3700,-zł z bardziej wydajnymi podzespołami o parametrach przewyższających ten laptop...

Ja od innego pracownika serwisu słyszałem o dużej awaryjności i kiepskim wykonaniu laptopów Lenovo (po za ThinkPad), a Ty napisałeś tak: "...Lenovo jest o wiele lepszym pomysłem, choć obudowa nie powala..." , a dotyczy to drugiej mojej propozycji kupna laptopa Lenovo Ideapad 700-15...

Nie można wszystkiego brać do siebie kto, co mówi, albo napisze, a szczególnie o laptopach obecnie produkowanych, bo wiele komentarzy tutaj napisanych na tym forum się nie sprawdza, albo są nieprawdziwe...
    Nie ma idealnych urządzeń, sprzętów, produktów, które zadowoliłby wszystkich... i które by nie ulegały awariom...

0
  • #7 14 Sie 2017 13:39
    mikomaaz
    Poziom 16  

Trochę pozmieniały mi się preferencję... i rezygnuję z systemu operacyjnego. Dostane go z programu DreamSpark na czas studiów (lub na dłużej... nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie działa tam licencja).
    Wrzucę coś co sam znalazłem:
    https://www.x-kom.pl/p/344675-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html

0
  • #8 14 Sie 2017 14:19
    kaseciak22
    Poziom 16  

Witam!
    Bardzo dobry wybór ten laptop, który kolega wybrał, lecz ja osobiście rekomenduję Lenovo 510-15IKB.Ma aż 20 GB RAM-u, wielkość ekranu tą samą co ten preferowany w poście powyżej. Jest trochę lżejszy i tak jak kolega chciał - nie ma systemu w komplecie.

0
  • #9 14 Sie 2017 17:39
    krzysztof723
    Poziom 29  

mikomaaz napisał:
    Trochę pozmieniały mi się preferencję... i rezygnuję z systemu operacyjnego. Dostane go z programu DreamSpark na czas studiów (lub na dłużej... nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie działa tam licencja).
    Wrzucę coś co sam znalazłem:
    https://www.x-kom.pl/p/344675-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html

Laptopa MSI GL62 to dobry wybór, chociażby ze względu na procesor 4-rdzeniowy i7 7700HQ (Turbo od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache), który przewyższa wydajnością o 22% procesor 4-rdzeniowy i5 7300HQ (Turbo od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache) zainstalowany w zaprezentowanym przeze mnie laptopie HP Omen.

Laptop MSI GL62 posiada dobre, wysokiej jakości nagłośnienie dzięki zainstalowanym czterem głośnikom, chociaż w HP Omen nagłośnienie też jest na dobrym poziomie.

MSI posiada napęd optyczny DVD, a HP Omen nie posiada napędu optycznego.

Natomiast pozostałe podzespoły i wyposażenie w MSI są mniej wydajne i gorszej jakości niż w HP Omen.

W HP Omen jest zainstalowana karta grafiki GTX1050 z pamięcią własną 4GB GDDR5 wydajniejsza o 32% od karty grafiki GTX960M z pamięcią własną 2 GB GDDR5 zainstalowaną w MSI.

W HP Omen jest zainstalowana pamięć RAM DDR4 o taktowaniu 2400 MHz, a w MSI jest zainstalowana pamięć RAM DDR4 o taktowaniu 2133 MHz. Są pewne różnice.

W HP Omen jest zainstalowany dysk HDD 1000 GB - 7200 obr/min, a w MSI jest zainstalowany dysk HDD 1000 GB - 5400 obr/min.

W HP Omen są zamontowane dwa mikrofony, które przetwarzają dźwięk przestrzenny, w MSI nie ma takiej możliwość, bo jest jeden mikrofon.

W HP Omen jest zamontowana matryca matowa LED Full HD wykonana w technologii IPS (już pisałem o zaletach takiej matrycy - post # 6), a w MSI jest matryca matowa LED Full HD, ale nie IPS tylko typu TN (znacznie gorsze właściwości od IPS).

W HP Omen jest zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home PL z partycją recovery (odzyskiwanie systemu bez żadnego do tego celu potrzebnego nośnika oraz sterowników - system i sterowniki są zainstalowane na partycji recovery w laptopie), w MSI ne ma zainstalowanego systemu operacyjnego.

W HP Omen jest podświetlana klawiatura i dodatkowo jest akcelerometr (akcelerometr pozwala wykryć położenie urządzenia, dzięki czemu istnieje możliwość automatycznego dostosowania orientacji wyświetlanego na ekranie obrazu) oraz możliwość szyfrowania TPM , a w MSI nie ma podświetlanej klawiatury i nie ma tych dodatkowych udogodnień.

W HP Omen jest zamontowany bardziej wydajny akumulator 5250 mAh li-Ion z opcją szybkiego ładowania, w MSI jest mniej wydajny akumulator 3834 mAh Li-Ion bez opcji szybkiego ładowania.

HP Omen jest cienki - grubość - wys. = 24,4 mm, MSI - grubość - wys. = 29 mm

Obydwa laptopy - MSI i HP Omen są w tej samej cenie 3699,-zł i dodatkowo posiadają możliwości zainstalowania w każdym z nich dodatkowego dysku SSD - M.2...

Chcę zaznaczyć, że nie próbuję Cię namówić do kupna laptopa HP Omen (Ty o tym zadecydujesz jaki laptop wybierzesz i kupisz), ale chciałem pokazać różnicę między laptopami z tej samej półki cenowej, a szczególnie, jaki laptop ja wybrałem dla Ciebie - z jakimi podzespołami i wyposażeniem...
    Może koledzy jeszcze coś lepszego przedstawią z ofert laptopów w cenie do 3700,-zł...

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu

0
  • #10 14 Sie 2017 20:03
    siewcu
    Poziom 34  

krzysztof723 napisał:
    Obecnie sprzedawane nowe (bo chyba taki laptop chce kupić autor tematu) EliteBooki niestety w cenie powyżej 3500,-zł mają zainstalowane procesory 2-rdzeniowe niskonapięciowe z literką U wraz z zintegrowanymi kartami grafik Intel HD, a to nie są "przyzwoite" karty graficzne w stosunku do wydajniejszych procesorów z literkami HQ...

Nie napisałem nigdzie, żeby kupić EliteBooka. Są to laptopy na wysokim poziomie wykonania i o wiele mniej awaryjne niż HP, których cała reszta jest wykonana na poziomie strasznie awaryjnych Pavilionów. Wielu moich znajomych Lenovo kupuje i używa, i złego słowa nie słyszałem - z HP już tak różowo nie jest, bo wielu się zraziło.

krzysztof723 napisał:
    Chcę zaznaczyć, że nie próbuję Cię namówić do kupna laptopa HP Omen

Ale to właśnie próbujesz zrobić. Nie wiem czy masz jakieś profity z polecania HP czy może płacą Ci za reklamę, ale Twoje posty to nic innego niż czysty marketing.

PS. Albo 3700 ,- albo 3700 zł.

A jak już zajrzałem na allegro, 3 min... http://allegro.pl/lenovo-legion-y520-i5-4x3-5ghz-8gb-240ssd-gtx1050-i6921705703.html Świetny sprzęt. I gdybym miał szukać dla siebie, na tym modelu zakończyłbym szukanie.

0
  • #11 15 Sie 2017 11:34
    krzysztof723
    Poziom 29  

siewcu napisał:

krzysztof723 napisał:
    Chcę zaznaczyć, że nie próbuję Cię namówić do kupna laptopa HP Omen

Ale to właśnie próbujesz zrobić. Nie wiem czy masz jakieś profity z polecania HP czy może płacą Ci za reklamę, ale Twoje posty to nic innego niż czysty marketing.

Muszę rozwiać Twoje samozadowolenie z Twojego wpisu i zapewniam Ciebie i podobnych do Ciebie osób, że nie pobieram żadnych profitów z polecenia HP, ani nikt nie płaci mi za reklamę oraz nie stosuję żadnego marketingu..., staram się być po prostu precyzyjny w swoich wypowiedziach, w przeciwieństwie do Twoich skąpych mało dokładnych komentarzy...

Jeżeli chcesz być dokładny w swoich wypowiedziach to sprawdź moje posty w innych tematach tam, gdzie starałem się precyzyjnie określić autorom tematu dane techniczne laptopów do kupna takich, jak: Lenovo, Acer, MSI, Asus..., czy to jest też "...czysty marketing."?

A co do Twoich skąpych i mało precyzyjnych wpisów to podaję przykład:

siewcu napisał:
    A jak już zajrzałem na allegro, 3 min... http://allegro.pl/lenovo-legion-y520-i5-4x3-5ghz-8gb-240ssd-gtx1050-i6921705703.html Świetny sprzęt. I gdybym miał szukać dla siebie, na tym modelu zakończyłbym szukanie.

Ten Lenovo Legion Y520 to też dobry wybór w przedziale cenowy do kwoty 3700,-zł, ale zapomniałeś dodać, że podzespoły i wyposażenie zastosowane w laptopie Lenovo Legion Y520 są prawie takie same, jak podzespoły i wyposażenie zastosowane w HP Omen-15...

Różnice między laptopami: w Lenovo jest dysk SSD z możliwością rozbudowy, w HP Omen jest dysk HDD z możliwością zamontowania dysku SSD M.2, w Lenovo pamięć własna karty graficznej 2 GB DDR5, w HP Omen pamięć własna karty graficznej 4 GB GDDR5, HP Omen posiada wydajniejszy akumulator od akumulatora Lenovo oraz posiada akcelerometr i szyfrowanie TPM, których nie posiada Lenovo...

I jeszcze zapomniałeś dodać, że to Lenovo nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego..., natomiast HP Omen-15 ma zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home PL...

Wcale bym się nie zdziwił, jakby klawiatura w tym Lenovo miała jeszcze naklejki spolszczające...

Tak od siebie dodam to uważam, że podejrzałeś moją propozycję dotyczącą HP Omen i wyszukałeś laptop o takich samych parametrach (procesor, grafika, RAM, ekran IPS, podświetlana klawiatura itd.), bo zabrakło Ci większej kreatywności..., a ja napisałem:
    "Może koledzy jeszcze coś lepszego przedstawią z ofert laptopów w cenie do 3700,-zł..."

0
  • #12 15 Sie 2017 14:01
    2994757
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 15 Sie 2017 14:44
    siewcu
    Poziom 34  

O tych samych parametrach co omen? Kpisz sobie? Ustaw na allegro wyszukiwanie nowych laptopów z ekranem 15-15,9" do 3701 zł i zacznij przewijać w dół. I gdybyś doczytał, to w Y520 jest również slot na dysk M.2, dodatkowe 2 GB RAM karty graficznej może nie być potrzebne(dalej brak sprecyzowania przyzwoitej karty graficznej), systemu nie trzeba, pojemność akumulatora niekoniecznie ma związek z czasem działania na nim, TPM się nie używa przy normalnym użytkowaniu - a tego się uczepiłeś. A tekst o naklejkach spolszczających jest po prostu żałosny. I chyba nawet nie wiesz czym jest układ Qwerty (International).

Trochę mniej samozachwytu i przekonania o byciu najlepszym, to może napiszesz coś, co nie będzie czysto marketingową papką. Zastanów się nad dwoma rzeczami - jak wygląda Twoje zachwalanie hp względem innego poleconego tu sprzętu, i dlaczego hp jest tańsze niż konkurencja z tymi samymi bebechami.

0
  • #14 16 Sie 2017 12:14
    krzysztof723
    Poziom 29  

Odpowiedź na komentarz kolegi siewcu z postu # 13:
    siewcu napisał: "O tych samych parametrach co omen? Kpisz sobie?..."
    Załączony przez Ciebie Lenovo Legion Y520 posiada takie same parametry jak HP Omen, a odnosi się to przede wszystkim do tych samych podzespołów jakie są zamontowane w tych dwóch laptopach, bo to one właśnie ustalają parametry danego sprzętu...
    Podobne podzespoły i wyposażenie zamontowane w laptopie Lenovo i HP Omen to: te same procesory i5 7300HQ, takie same karty graficzne GTX1050, takie same pamięci RAM DDR4 (2400 MHz), matryce typu IPS, podświetlane klawiatury...

siewcu napisał: "...dodatkowe 2 GB RAM karty graficznej może nie być potrzebne(dalej brak sprecyzowania przyzwoitej karty graficznej)..."
    Te brakujące 2 GB pamięci własnej przy grafice GTX1050 w Lenovo Legion Y520 będzie zauważalne podczas gier... W HP Omen karta GTX1050 ma 4 GB pamięci własnej...
    Jak autor tematu podaje kwotę za którą chce kupić laptop i wyszczególnia podzespoły to staram się polecić laptop w tej ustalonej cenie lub w mniej/więcej podobnej cenie, aby taki laptop miał najlepsze parametry i dostosowane do tych parametrów najlepsze podzespoły oraz wyposażenie...
    I nie zastanawiam się czy to jest "przyzwoita" karta graficzna, tylko wybieram laptop z możliwie najlepszą grafiką dedykowaną...

siewcu napisał: "....sytemu nie trzeba..."
    Jestem innego zdania, zainstalowany fabrycznie system w laptpie to jego nieodłączna część..., szczególnie wtedy, gdy system jest zainstalowany na partycji recovery...
    I HP Omen-15 posiada zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home PL na partycji recovery, a Lenovo Legion Y520 nie posiada zainstalowanego systemu.

siewcu napisał: "...pojemność akumulatora niekoniecznie ma związek z czasem działania na nim..."
    Niestety ma... wtedy, kiedy dwa laptopy posiadają takie same procesory, karty graficzne, RAM, matryce IPS, podświetlane klawiatury itp., a pojemności akumulatorów w tych dwóch laptopach różnią się znacznie
    - laptop Lenovo Legion Y520 ma akumulator o pojemności 2250 mAh - 45 Wh,
    - laptop HP Omen -15 ma akumulator o pojemności 5250 mAh - 105 Wh...

siewcu napisał: ''...TPM się nie używa przy normalnym użytkowaniu - a tego się uczepiłeś..."
    Nie tylko TPM się "uczepiłem", ale także akcelerometru, którego niestety nie posiada Lenovo Legion Y520...

siewcu napisał: "...A tekst o naklejkach spolszczających jest po prostu żałosny. I chyba nawet nie wiesz czym jest układ Qwerty (International)."
    Szkoda słów na komentarz...
    Kiedyś z Allegro otrzymałem laptop, który mijał się z podaną specyfikacją i w załączeniu otrzymałem niespodziewane naklejki spolszczające...
    Przypomniałem sobie to zdarzenie i poddałem pod ewentualną wątpliwość to co jest napisane w specyfikacji Lenovo... , ale mogę się mylić...
    Niestety takich nowych laptopów z "drobnymi ryskami" oraz z naklejkami spolszczającymi klawiaturę jest dużo do sprzedania na Allegro..., zastrzegam, że na pewno nie wszystkie...
    Ale unikam kupowania z Allegro...

siewcu napisał: "Trochę mniej samozachwytu i przekonania o byciu najlepszym, to może napiszesz coś, co nie będzie czysto marketingową papką."
    Jestem daleki do samozachwytu i nie stosuję żadnego marketingu związanego z jakąś papką, ale Ty chcesz nadal koniecznie udowodnić swoimi bzdurnymi komentarzami, że tak jest...
    To się robi już nudne i mógłbyś wymyśleć coś innego...

Nie unikaj kreatywności i napisz wreszcie konkretnie w czym i dlaczego Lenovo Legion Y520 ma być lepszy od HP Omen-15...
    Powtórzę jeszcze raz to co napisałeś: "O tych samych parametrach co omen? Kpisz sobie?..."
    Obydwa laptopy są nowymi modelami z 2017 roku (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę), a poniżej załączam linki do tych dwóch laptopów, które pomogą wskazać Tobie (tylko konkretnie i precyzyjnie) tą lepszą jakość wykonania u Lenovo Legion Y520...

http://allegro.pl/lenovo-legion-y520-i5-4x3-5ghz-8gb-240ssd-gtx1050-i6921705703.html
    https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop...hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

0
  • #15 16 Sie 2017 15:19
    siewcu
    Poziom 34  

Kolejny przykład, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że nie szukałem laptopa o tych samych parametrach bo Ty taki znalazłeś. Mnie nie interesuje co kto znalazł, żeby szukać odpowiednika innej firmy o tej samej specyfikacji, szczególnie w przypadku, gdzie dla mnie(i nie tylko) hp to syf. A o fabrycznie zainstalowanych systemach pełnych śmieci nawet nie wspominam, bo to bezcelowe. A jak już jesteś taki uparty, to masz:
    https://www.x-kom.pl/p/373817-notebook-laptop...legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-256-gtx1050.html
    50 zł tańszy, ale ma SSD M.2 i wolną zatokę na SSD.

A co do poboru prądu - dziwnym trafem karty graficzne oparte na tym samym układzie, ale różnych producentów pobierają różne ilości prądu. Poczytaj sobie testy, to może zrozumiesz, że ta sama konfiguracja sprzętowa nie oznacza takiego samego poboru prądu.

0
  • #17 16 Sie 2017 20:16
    siewcu
    Poziom 34  

Zawsze mocne, ale chyba zbyt mało popularne w naszym kraju, żeby mieć pogląd na jakość tego... Kolega miał i był zadowolony, bo mocny i tańszy od konkurencji, przez 2 lata nic się nie stało i sprzedał, bo kupił stacjonarkę.

0
  • #19 16 Sie 2017 22:10
    krzysztof723
    Poziom 29  

siewcu napisał:
    Kolejny przykład, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że nie szukałem laptopa o tych samych parametrach bo Ty taki znalazłeś.

Do siewcu:
    Napisałeś tak: "Kolejny przykład, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem..."
    Muszę Cię zapewnić, że czytam ze zrozumieniem...
    Może to Tobie brakuje koncentracji przy czytaniu i formułowanie odpowiednich zdań...
    Następnie napisałeś tak:
    "Napisałem wyraźnie, że nie szukałem laptopa o tych samych parametrach bo Ty taki znalazłeś."
    Nigdzie w tym temacie nie napisałeś takiego zdania lub coś podobnego o tej treści.
    Piszesz pod publikę, aby zdobyć poklask i liczysz na to, że niektórzy nie będą czytać poprzednich postów...?
    Twoja hipokryzja nie zna granic...
    Człowieku, jak z Tobą prowadzić konstruktywną konwersację...,
    A może to Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem?, a to by świadczyło, że nie umiesz się odnieść merytorycznie do danej sprawy i masz z tym problemy...
    Nie widzę możliwości prowadzenia dalszej dyskusji z Tobą...Dziękuję za poświęconą mi uwagę...

mikomaaz napisał:
    A co sądzicie o laptopach Clevo i ich polskich dystrybutorach (w moim przypadku Dream Machines):
    http://www.komputronik.pl/product/368943/dream-machines-g1050-15pl20.html ?

Widzę kolego, że przeznaczasz trochę więcej pieniędzy na kupno laptopa, a to pozwoli na większy wybór tego sprzętu z lepszymi parametrami.
    Zobacz opinie na temat laptopa Dream Machines G1050-15PL17 podobnego, niewiele różniącego się od laptopa, który pokazałeś w swoim linku.
    http://forum.pclab.pl/topic/1208623-Dream-Machines-G105015PL17/
    Co do podzespołów to na pewno można zwrócić uwagę na procesor 4-rdzeniowy i7 7700HQ, który nie wątpliwie zwiększy wydajność laptopa oraz na dwa dyski: SSD i HDD.
    Pozostałe podzespoły nie wiele się różnią od zaprezentowanych tu laptopów.
    Uważam, że w takim wykonaniu można go kupić, ale gdy przeznaczyłeś większą kwotę na zakup laptopa to jeszcze można przejrzeć inne modele chyba, że zależy Ci na czasie...
    Dobrze byłoby jakbyś kolego podał ostateczną kwotę przeznaczoną na zakup...
    A tutaj jest szeroki wybór laptopów Dream Machines:
    https://dreammachines.pl/pl/laptops
    Gdyby nie spodobały Ci się powyższe laptopy spójrz jeszcze na ten Laptop MSI Leopard. Jest dobrze wykonany z dobrymi, nowymi podzespołami, ale niestety droższy o 250,-zł.
    Posiada procesor 4-rdzeniowy i7 7700HQ, grafikę GTX1050, dwa dyski: SSD i HDD, RAM 8 GB, podświetlaną klawiaturę, nie ma systemu...
    https://www.x-kom.pl/p/348204-notebook-laptop...00hq-8gb-1tb120ssd-gtx1050.html#specification

Jest jeszcze ciekawa oferta sprzedaży laptopa MSI GE62 6QF na Allegro przez firmę ALEJAPC_PL z dobrymi referencjami...
    Jest to laptop w niewielkiej cenie (4195,-zł) w stosunku do wyposażenia i zamontowanych podzespołów, które były montowane w 2016 roku, ale to nie znaczy że są mniej wydajne.
    Ten laptop posiada matrycę IPS, podświetlaną klawiaturę RGB i jest w obudowie aluminiowej, Trzeba to jeszcze telefonicznie potwierdzić..., spytać też o klawiaturę...
    Laptop ten posiada 4-rdzeniowy procesor i7 6700HQ (CPU Benchmark - 8137 pkt.) o około10% mniej wydajny od procesora i7 7700HQ (CPU Benchmark - 8973 pkt.) oraz kartę graficzną GTX970M wydajniejszą o 21% od karty graficznej GTX1050...
    Proponuję ten sprzęt ponieważ mam do czynienia z laptopem MSI Apache Pro z identycznymi podzespołami i wyposażeniem tylko, że z ekranem o przekątnej 17,3"...Niestety cena jego była dużo większa...
    http://allegro.pl/laptop-msi-ge62-i7-6700hq-gtx970m-ssd128-1tb-8gb-i6914221303.html

0