Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Q1457AT - Pralka - Błąd 3E podczas prania

Willi76 26 Sie 2017 12:01 3426 4
  • #1 26 Sie 2017 12:01
    Willi76
    Poziom 9  

Witam, chciałbym poprosić fachowców z forum o parę wskazówek do mojego przypadku z pralką Samsung Q1457AT. Uprzedzając, wszelkie przypadki z tym błędem, które zostały omówione były analizowane.
    Gwoli wprowadzenia: od pewnego czas pralka podczas prania odblokowywała i ponownie blokowała drzwiczki po czym wznawiała sama pranie, następnie oprócz tej sytuacji zaczął pojawiać się i nasilał się z wystąpieniami błąd 13e, który uniemożliwiał dalsze pranie.
    Po wyciągnięciu, obskubaniu i analizie PCB podmieniłem elementy z sekcji zasilania. Po tym zabiegu pralka włącza się ale przy programach z praniem wyświetlacz wskazuje błąd 3E. Pralka normalnie nabiera wody, po czym po jakiejś minucie pojawia się ten błąd. Program wirowania na wszystkich obrotach działa prawidłowo. Teraz pytanie z powodu braku na miejscu układu TNY267PN zamontowałem TNY254P - czy to przez niego występuje ten problem, czy przyczyny należy szukać gdzie indziej.

PS: czy dysponuje ktoś może schematem PCB bo na forum jest ale całkiem inny od mojego modelu bo jest z prockiem TMP86FS 49FG a u mnie na płytce występuje STK 621-140b

w załączeniu fragment z podmienionymi elementami

0 4
  • Relpol
  • #2 26 Sie 2017 12:54
    Piotr2608

Poziom 38  

3E - motor defect - Switch off the appliance at the mains then wait 30 seconds. Switch appliance back on again and start a new programme.

Do sprawdzenia wszystko co ma bezpośredni związek z silnikiem a więc: sam silnik, okablowanie, kostka silnika, przekaźniki silnika, elementy sterujące przekaźnikami silnika (bodajże ULN2003).

2
  • Relpol
  • Pomocny post
    #4 26 Sie 2017 13:25
    Piotr2608

Poziom 38  

Tak pomimo tego. Wirowanie to nie pranie.

1