Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wzmacniaczem Yamaha HTR-5630

03 Sie 2005 23:06 2400 3
  • Poziom 10  
    Witam. Dostalem od kumpla wzmacniacz do naprawy Yamaha HTR-5630. Problem jest taki, ze wogole jest gluchy, tzn nie chce sie wogole załaczyć. Niby slychac jak przekaznik proboje zalaczyc, ale nic sie nie dzieje. Jest zupelnie ciemny na wyslwietlaczu i gluchy. Kumpel mowil ze grał nim dosyć głośno i.... wlasnie padl. Nie mam do niego schematu , wiec nie wiem co i gdzie za bardzo szukac. Bezpiecznik jest dobry. Nie wiem czy padla cala koncowka czy cos innego.Prosze o jakieś wskazowki.
    javascript:emoticon(':cry:')
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Witam! Jak nie ma schematu i nie wiadomo, co to za wynalazek, to może być ciężko, jedyna pociechą, jest chyba ze przekaźnik łapie, jeżeli jest to opóźniacz, to nie jest tak źle, widocznie wzmacniacz ma osobne zasilanie końcówki, które jest sprawne i świadczy o nie uszkodzeniu się wzmacniaczy końcowych, najprawdopodobniej będzie osobne zasilanie pozostałej części i tu musiałbyś szukać, sprawdzaj zasilacz, wszelkie stabilizatory, na nich musi z jednej strony być wysokie napięcie, a z drugiej mniejsze, w takiej sytuacji, taka rada wydaje mi się najbardziej słuszna.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Witam. Wiec tak nie moge nic sprawdzic pod napieciem bo zaraz mi odlancza- przekaznik. Znalazlem dwa mostki ktore pomierzylem na sucho(bez napiecia). i wydaja mi sie podejzane choc nie wiem do konca. Jeden z nich to KBP103 G-porownalem go z drugim takim samym ktory jest obok w ukladzie i rozni sie tym ze tamten ma miedzy + a - wartosc 940,a ten 572.
    Natomiast mostek TS6P0G tez wydaje mi sie podejazny.Jesli przyloże sonde miedzy jego+ a - to pokazuje mi miernik 484 a jesli sie nie myle to powinno byc okolo 940 (tak chyba wynika z budowy mostka prostowniczego.)
    Nie wiem czy to sa dobre typy. Prosze jeszcze o jakies wskazowki.
  • Poziom 25  
    Wylutuj wszystkie trzy końcówki mocy na radiatorze - wystarczy że któraś z nich jest zwarta i będzie działać zabezpieczenie