Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 2200dn - Zacina w dupleksie drugą kartkę

29 Sie 2017 20:34 819 3
  • Poziom 15  
    Witam.

Walczę z drukarką HP LJ 2200dn. Usterka jest taka, że zacina mi wydruki dwustronne ale tylko jeśli wydruk zajmuje więcej niż jedną kartkę. Jeśli dam do wydruku dokument dwustronny np od strony 1 do 2 to kartka ładnie wyjdzie z drukarki zadrukowana obustronnie i jest wszystko w porządku. Natomiast już przy wydruku większej ilości stron z dupleksu pierwsza kartka "wracając" z dupleksu wychodzi do połowy i drukarka wyświetla zacięcie. A kolejna kartka zostaje w drukarce pod kartridżem. Co ciekawe, gdy wydrukuję konfigurację drukarki to w pozycji "Print settings" domyślny format mam wpisany Letter a nie A4. Próbowałem się "wbić" na drukarkę przez interfejs sieciowy ale pozwala mi tylko podejrzeć konfigurację ale nie mogę jej zmienić z Letter na A4. Rolki , separatory są nowe. Sprzęgło dupleksu umyte i ładnie działa. Gąbki z solenoidów usunięte i nic się nie klei. Utrwalanie całe nowe. Jestem w kropce.....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    to jest dobry trop dla ciebie:
    Tomek H napisał:
    Jeżeli gąbki z solenoidów usunąłeś to sprawdź czy te solenoidy odbijają. Czasami potrafią jeszcze trzymać poprzez namagnesowanie.

Pozdr.
    TH

ramię elektromagnesu będzie się na 100% magnetyzować, jeśli zdjąłeś gąbki i nie podkleiłeś niczym zastępczym. Osobiście podklejam nowymi cieniutkimi filcami samoprzylepnymi, które docinam na wymiar lub w ostateczności podklejam dwiema warstwami wszechmocnej taśmy izolacyjnej.
  • Poziom 15  
    Nie udało się rozwiązać problemu. Kupiliśmy inna drukarkę ..