Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AMICA AM200 - słabo chłodzi chłodziarka

02 Wrz 2017 10:08 1836 1
  • Poziom 2  
    Witam forum !!!
    Mam dość wiekową bo mającą naście lat lodówkę AMICA AM200. Od pewnego czasu lodówka nie dociąga do odpowiednich temperatur (ok 10 C), włącza się często i wyłącza. Ustawienie termostatu na 5 (w 7 stopniowej skali). Pracuje czasem tylko 2 minuty czasami do 7 min nie dociągając do wymaganej temperatury. Przewrwy w pracy 7-10 minut. W zamrażalniku jest temperatura w porządku -18 do -20 C. Zdarzyło się też jednak (dziwnym trafem gdy jakiś produkt został dosunięty do tylnej ścianki lodówki) że sprężarka chodziła bardzo długo np ok 3-4 godz i schłodziła w tym czasie komorę do 6 C jednocześnie wytwarzając na tylnej ściance lód. Z obawy przed uszkodzeniem spręzarki podwyższałem ustawienie termostatu np do 3-2 żeby ją wyłączyć. Ze względu że po tym wyłączeniu znów przechodzi lodówka w stan pracy jak na początku ustawiałem ponownie termostat w położeniu ok 5 ale nic to nie daje.
    Czy to są objawy uszkodzenia sprężarki czy termostatu, czy jeszcze czegoś innego??
    Jestem laikiem w temacie.
    Proszę o pomoc i poradę czy można coś usprawnić w tym sprzęcie czy wymagana wymiana ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Raczej ubytku czynnika chłodniczego.To że pojawił się niewielki lód to nic groźnego(uległby roztopieniu)Poza tym jak posiada wiele lat to ubytek czynnika jest bardzo prawdopodobny