Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica FM136.3AAA - gwarancja 2 pytania

04 Wrz 2017 18:28 966 6
  • Poziom 9  
    Witam,

1. Gwarancja tej lodówki ma okres trwania nie dłużej niż 5 lat od daty produkcji. Tymczasem data jest zakodowana (ciekawe dlaczego?) w numerze seryjnym. Oto on:
    11704600009096
    Może ktoś z Szanownych kolegów potrafi to rozkodować?

2. Jestem nieco zaskoczony sposobem wykonania niektórych elementów tej lodówki (na fotografiach) tj. rurka od agregatu zamiast być zalutowaną jest po prostu zagnieciona w 2 miejscach (fot.1) Tak się teraz robi? I co, gaz nie ma szansy na ucieczkę czy dopiero po gwarancji? Poza tym sposób mocowania niektórych elementów (fot. 2) też wygląda dziwnie, obsmarowana okolica czymś białym, jakieś pęknięcia. OK, niech będzie - ale taki sposób montażu jest teraz normą?

Lodówka Amica FM136.3AAA - gwarancja 2 pytania Lodówka Amica FM136.3AAA - gwarancja 2 pytania
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Rurka jest zgrzewana a nie zagnieciona a to białe coś to pianka poliuretanowa. Pozostałość po etapie pianowania na produkcji. I widać też sylikon.
    I teraz zagadka:
    Po co się kupuje Amicę?
    Odpowiedź:
    Po to, żeby jej drugi raz nie kupić.
    U mnie ta zasada zadziałała.
  • Poziom 9  
    Chupacabra napisał:
    Rurka jest zgrzewana a nie zagnieciona a to białe coś to pianka poliuretanowa. Pozostałość po etapie pianowania na produkcji. I widać też sylikon.
    I teraz zagadka:
    Po co się kupuje Amicę?
    Odpowiedź:
    Po to, żeby jej drugi raz nie kupić.
    U mnie ta zasada zadziałała.

Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie kwestii montażu.
    Jestem trochę spokojniejszy teraz :)
    Cóż dam jej szansę, zwłaszcza że na pewnym blogu właściciel opisał działanie lodówki Liebherr. Niby mercedes lodówkowy, a tuż po gwarancji się zepsuła. Podobno tak często się dzieje ostatnio, więc szanse Amiki jakby się wyrównują?

Może ktoś z szanownych kolegów pomoże w tym nieszczęsnym rozkodowaniu? Widziałem w innym miejscu tego forum odpowiedź na podobne pytanie, jednak w żaden sposób nie pasuje do mojego numeru.
  • Poziom 32  
    Nie wiem, czy jest to zamierzone działanie producentów, czy jakość zastosowanych podzespołów, pewnie wszystko po trochę ma tu swój udział. Miałem chłodziarko-zamrażarkę Polara (dwuagregatową) i rozszczelniła się chyba miesiąc po zakończeniu gwarancji. Do tego fatalne plastiki, które popękały już po pierwszym roku użytkowania. Teraz mam Indesita najprostszego, najzwyklejszego, bez kontrolek, wyświetlaczy i innych gadżetów i śmiga (odpukać) już 6 lat i chłodzi piwko ekspresowo i tylko dwa razy zamrażalnik odmrażałem. A była z dolnej półki cenowej i dawałem jej 3 lata życia:)
  • Poziom 9  
    No cóż, na 1 pytanie częściowo odpowiadam sobie sam: lodówka została wyprodukowana 29 lutego 2016 roku. Ciekawy algorytm kodowania/szyfrowania. To by się zgadzało, dotarła do mnie mocno już zakurzona... Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie: po co to? Chociaż mam pewne podejrzenia... Dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.
  • Poziom 9  
    Rozkodowanie jest zapewne b. proste dla serwisantów, na których to liczyłem zakładając ten wątek. Czasem jest to proste, jak w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15954698#15954698 (okraszonym dodatkowo gryzącą ironią admina), czasem nie za bardzo, jak w moim przypadku. Tu trzeba by było kogoś może z NSA :D
    Na szczęście z pomocą przyszła sama Amica podając datę produkcji. Pozdrawiam!