Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung model UE40H6200 - WiFi biblioteka, media

04 Wrz 2017 19:35 474 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Od razu zaznaczam, że nie jestem fachowcem z dziedziny elektroniki i informatyki, a moja wiedza w tym temacie jest praktycznie żadna. Prawda jest taka, że dopiero rozpracowuję jak działa sieć domowa po wifi. Mam TV samsung, na którym chciałabym odtwarzać pliki audio i video zapisane na poszczególnych partycjach dysku mojego PC (Windows 7 Ultimate, 64 bit). Mój tv widzi np. listę odtwarzania znajdującą się w bibliotece, jednak po jej wybraniu nie "wchodzą" żadne mp3 lub mp4 (pusty folder) i nie mam możliwości ich odtworzyć. Problem znika jeśli pliki źródłowe z listy odtwarzania też są w folderze biblioteki na dysku C: komputera (niestety mam tam już mało miejsca i nie ma opcji żeby na C: przenieść wszystkie media). Natomiast jeśli są w innych lokalizacjach TV ich nie widzi. Czy można coś zrobić, żeby TV widział też te pliki znajdujące się na innych partycjach? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 41  
    Może spróbować nadać tym folderom z innych partycji status "Wspólny (współdzielony/udostępnij)"?
    Oznacza to, że każdy w sieci domowej ma dostęp do plików w danym folderze.
    Nie jestem pewien, czy użyłem poprawnej nazwy - używam angielskiego Windows na codzień i nie mam dostępu do polskiej wersji Windows.
    W każdym razie w wersji angielskiej Windows nazywa się to "Shared".

Po zmianie tych ustawień sugerowałbym restart komputera, jak i telewizora.
  • Poziom 8  
    Niestety udostępnienie folderów z plikami w ramach grupy domowej nic nie dało :( Jakieś inne sugestie? Może wypowie się ktoś z serwisu/pomocy technicznej Samsunga jeśli tu zagląda? :D
  • Poziom 41  
    ualalala napisał:
    Niestety udostępnienie folderów z plikami w ramach grupy domowej nic nie dało

Czy na innym urządzeniu (laptop, PC, telefon) , które należy do tej grupy domowej, te foldery/pliki z innych partycji są teraz dostępne?
    Zostało to sprawdzone?
  • Poziom 43  
    ualalala napisał:
    Mam TV samsung

Mediaserwer jest potrzebny - albo ALLSHARE samego Samsunga, albo PS3 Media Serwer.
  • Poziom 41  
    Być może media-serwer jest potrzebny w przypadku Samsunga.
    Kiedy programowałem dostęp mego telewizora (Toshiba) do PC nie musiałem instalować dodatkowego oprogramowania.
    Byc może Windows Media Center to załatwia - nie wnikałem w szczegóły :)
    Telewizor ma dostęp do trzech folderów, każdy folder umieszczony na innym napędzie.
    Wszystkie napędy są w tym samym PC.
    I dodatkowo TV ma dostęp do NAS.
    Dostęp jest zapewniony jak dla każdego użytkownika sieci domowej.
    Z każdego urządzenia w sieci mam dostęp do tych folderów.

Dlatego zadałem pytanie o to w moim poprzednim wpisie.