Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch maxx 5 WLX20360PL - błąd F21

07 Wrz 2017 18:08 6660 2
  • Poziom 13  
    Błąd - F21
    Pralka stanęła podczas prania, program stoi, bęben nie kręci. Po wyłączeniu z prądu pojawił się błąd F21, nie świecą żadne diody przy przyciskach.
    Po włączeniu pralki ( programator na 6), trzymany dotykowy przycisk wirowania nic się nie dzieje, cisza.
    Jakieś rady ze skasowaniem błędu ?.
    Biorę się za sprawdzenie szczotek

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Udał mi się odblokować kod F21, ale na wszystkich chyba programach pobiera wodę, na niektórych wypuszcza. Świeci się tylko przycisk "start/stop", ale nie reaguje.
    Po odblokowaniu wyskoczył błąd F00. mogę to odblokować, ale działanie jak wyżej, bęben nie kręci się.
    Kod usunąłem w następujący sposób.
    Pralka wyłączona z gniazdka, pokrętło ustawione na płukanie, trzymam przycisk wirowanie, jak zaświeci wyświetlacz przełączam pokrętło na wirowanie. Puszczam przycisk wirowania i ponownie trzymam, przełączam pokrętło w pozycję poprzednią,"płukanie", puszczam przycisk sensora wirowanie i naciskam ponownie. Pralka się włącza, ale działa jak opisano wyżej. Po wyłączeniu pralki pokrętłem i włączeniu ponownie jest dalej błąd F00. Jak sprawdzę szczotki i wymienię napiszę jak poszło.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Najpierw usuwasz przyczynę błędu, dopiero później kasujesz błąd.
  • Poziom 13  
    Wymieniłem szczotki, oczyściłem komutator, był cały czarny. Po włączeniu pralki wyświetla się F0, odblokowuję tak jak napisałem wyżej (nie wiem czy dobrze), pralka włącza się (na wyświetlaczu świecą wszystkie ledy, nie pokazuje czasu prania, a tak było chyba przedtem). Na różnych programach działa różnie, ale nie zgodnie z ustawionym programem. Nabiera wodę, wypompowuje, bęben kręci, wiruje. Przycisk start/stop świeci na stałe, nie reaguje na dotyk. Nie można przyciskiem włączyć wirowania i innych opcji innymi przyciskami, zaświecają tylko diody jak trzymam i gasną jak puszczę. Po wyłączeniu i włączeniu ponownie błąd F0. Co dalej robić?

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Problem rozwiązany, niewłaściwie kasowałem programator, niby kasowało i pralka włączała się, ale działała niewłaściwie. Po włączeniu pojawiał się ponownie kod F00.
    Pomogło właściwe wykasowanie: "Próbuj do skutku. Czasami wejdzie po kilkunastu próbach. Tu https://www.youtube.com/watch?v=dweJTblYf7Y jest sprytny myk, który stosuję w Boschach od kilku lat."
    Dziękuję autorowi. Temat zamknięty