Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe 5.1 + TV -

Silu00 10 Wrz 2017 12:02 696 8
  • #1 10 Wrz 2017 12:02
    Silu00
    Poziom 6  

Cześć :)

Czy mogę podłączyć głośniki komputerowe 5.1 Genius 5050v2 używając takiego dekodera do TV, by mieć realne surround? (nie sklonowane stereo) Na TV jeszcze będę polował, ale przypuśćmy, że będzie to ten.

Pozdrawiam! :)

0 8
  • #3 10 Wrz 2017 13:09
    Silu00
    Poziom 6  

Dzięki za nie, może nie jestem ogarnięty w temacie RTV, ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak te linki mają się do mojego problemu.

Pierwszy link to recenzja dwóch zestawów 5.1 + Dekodera creative, który jest obecnie niedostępny, może poza rynkiem wtórnym, ale chyba też nie bardzo.
    Drugi link to forumowe opinie o głośnikach Genius 5050v2, które mam już parę lat.

Jedyne co chcę się dowiedzieć to czy stosunkowo tanim kosztem będę w stanie podłączyć moje głośniki do TV za pomocą niedrogie dekodera, który podlinkowałem. Bo bez zewnętrznego urządzenia zdaje się nie da. Jeżeli nie, to będę Geniusy zapewne sprzedawał i myślał o innym rozwiązaniu.

0
  • #4 10 Wrz 2017 13:49
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Silu00 napisał:
    tanim kosztem będę w stanie podłączyć moje głośniki do TV za pomocą niedrogie dekodera

No właśnie będziesz miał typowe komputerowe brzmienie do gier i słuchania.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Wrz 2017 15:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeśli nie wnikać w jakość dźwięku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ten dekoder.
    Zakładam, ze TV wyprowadza dźwięk 5.1 na swoim wyjściu optycznym, bo z tym bywa różnie.
    Wiele odbiorników degraduje dźwięk na wyjściu optycznym do sygnału 2.0.
    Proszę najprzód sprawdzić instrukcję telewizora.

0
  • #6 10 Wrz 2017 16:17
    Silu00
    Poziom 6  

Dzięki Polon_us za jednoznaczną odpowiedź.

Co do wyjścia optycznego, na szybko znalazłem instrukcję TV, którego miałem na oku, gdzie doszperałem się czegoś takiego:

Audio Out - Optical is a high quality sound
    connection.
    This optical connection can carry 5.1 audio channels.
    If your device, typically a Home Theatre System
    (HTS), has no HDMI ARC connection, you can use this
    connection with the Audio In - Optical connection on
    the HTS. The Audio Out - Optical connection sends
    the sound from the TV to the HTS.

oraz

Audio Out Format
    If you have a Home Theatre System (HTS)
    with multichannel sound processing capabilities like
    Dolby Digital, DTS® or similar, set the Audio Out
    Format to Multichannel. With Multichannel, the TV
    can send the compressed multichannel sound signal
    from a TV channel or connected player to the Home
    Theatre System.
    (+ instrukcja na przełączenie na multichannel w opcjach TV)

Zatem zakładam, że problemów nie będzie.

Tak z ciekawości - jak będzie miała się jakość dźwięku w podpiętym w ten sposób 5.1 w porównaniu do obecnego setupu, gdzie głośniki grają na PC podpięte do karty Creative Xtreme Music na PCI.

Generalnie rozwiązanie to będzie jedynie tymczasowe, prędzej czy później zakupię jakiś zestaw kina domowego.

0
  • #7 10 Wrz 2017 16:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Silu00 napisał:
    Zatem zakładam, że problemów nie będzie.

Zgadzam się.
    Silu00 napisał:
    Tak z ciekawości - jak będzie miała się jakość dźwięku w podpiętym w ten sposób 5.1 w porównaniu do obecnego setupu, gdzie głośniki grają na PC podpięte do karty Creative Xtreme Music na PCI.

Na te pytanie nie mogę odpowiedzieć.
    Może zrobić to ktoś, kto miał możliwość słuchania dźwięku z tych głośników w obydwu konfiguracjach sprzętowych tj. karta PC vs. dekoder.
    Ja nie miałem takiej możliwości.

0
  • #8 10 Wrz 2017 17:18
    Silu00
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Na te pytanie nie mogę odpowiedzieć.
    Może zrobić to ktoś, kto miał możliwość słuchania dźwięku z tych głośników w obydwu konfiguracjach sprzętowych tj. karta PC vs. dekoder.
    Ja nie miałem takiej możliwości.
    Jasne, sam potestuję. Przypuszczam, że jakieś pogorszenie będzie, może takie jakbym się przesiadł na kartę zintegrowaną. Zobaczymy.

Wkrótce założę nowy temat jeszcze w sprawie TV, ale najpierw muszę zebrać garść punktów :)

Dzięki za pomoc :)

0
  • #9 04 Paź 2017 18:59
    Silu00
    Poziom 6  

Chciałem tylko dopisać mały update. Kupiłem ostatecznie Samsunga UE50MU6172, Dekoder zakupiłem na aliexpress prawie 3 razy taniej niż z allegro. Wszystko działa przez wyjście optyczne, żeby było pełne 5.1 musiałem ustawić w opcjach dźwięku Dolby Digital. PCM to jest, wiadomo, jedynie stereo, a DTS 2.5 klonował stereo na tylne kolumny.

0