Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX - GT414U - Nie działają tylne głośniki podczas słuchania CD/USB/AUX

Talpa 11 Wrz 2017 15:13 573 7
  • #1 11 Wrz 2017 15:13
    Talpa
    Poziom 12  

Witam, mam następujący problem z moim radiem. Podczas słuchania radia, działają wszystkie głośniki, z przodu i z tyłu, natomiast podczas słuchania z CD/USB/AUX działają tylko przednie. Co może być przyczyną w.w. problemów. Do tego dochodzi fatalny odbiór stacji radiowych. Mam zamontowany separator(był już z autem) jak i antenę z wzmacniaczem (nową). Samochód to Audi A4B5 z 98r. Mieszkam obecnie w Tomaszowie Mazowieckim i z tego co zaobserwowałem, wielu moich znajomych ma problem, z odbiorem stacji radiowych(co nie zmienia faktu że radio słabo odbiera i nie działa funkcja AF z tego co zaobserwowałem).

0 7
  • Pomocny post
    #2 11 Wrz 2017 19:55
    Ireneo
    Poziom 40  

Złe podłączenie remote.Sony ma dwa jeden na antenę a drugi wzmacniacze i ten od anteny dziala tylko przy radio.Audi te ma tylne aktywne głośniki.

0
  • #3 11 Wrz 2017 20:49
    Talpa
    Poziom 12  

Temat ogarnięty, głośniki działają, dziękuję. A co z radiem, w sensie odbiorem, jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, to powinienem wywalić separator? Mam antenę z wzmacniaczem.

0
  • #4 11 Wrz 2017 21:10
    Ireneo
    Poziom 40  

Tak separator tutaj niepotrzebny.

Dodano po 1 [minuty]:

Tam nie ma anteny na dachu?

0
  • #5 11 Wrz 2017 21:18
    Talpa
    Poziom 12  

Mam zewnętrzna, ale stara zgniła, dosłownie i został kikut przy dachu, kupiłem nową z wzmacniaczem, bo nie wiedziałem jaką i myślałem że będzie dobra. Stara była fabryczna i też miała wzmacniacz, pod oświetleniem bagażnika, właśnie zapomniałem dodać że to A4B5 Avant

0
  • #6 11 Wrz 2017 21:20
    Ireneo
    Poziom 40  

Wywal z nowej wzmacniacz,może jakieś badziewie kupiłeś.

0
  • #7 12 Wrz 2017 09:33
    Talpa
    Poziom 12  

Ok, jutro wywalę i dam znać.

Dodano po 11 [godziny] 55 [minuty]:

Więc jest tak, głośniki z tyłu grają, ale tylko jeśli jest włączona funkcja AF. Wychodzi że jest coś nie tak z podłączeniem remote. Radio z separatorem czy bez, odbiera tak samo, mam drugi nowy, dziś podłączę. Zaczynam mieć obawy, czy ta antena ma wbudowany wzmacniacz.

Edit:
    Podłączyłem na krótko, i to samo, odbiera jedną stację, po podłączeniu do anteny, odbiera dwie. Mam drugi separator, podłączę i zobaczę co jest grane. Bo szczerze mówiąc, najbardziej zależy mi na radiu.

0
  • #8 13 Wrz 2017 13:09
    Talpa
    Poziom 12  

Problem częściowo rozwiązany, po wywaleniu separatora, zakupieniu nowej wtyczki DIN ISO, radio zaczęło "działać". Przeprowadzony wywiad środowiskowy, potwierdził, że jest tutaj fatalny odbiór stacji radiowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów