Witam. Dziś zakupiłem monitor używany pg278q. Widziałem na żywo, że wszystko działało więc wziąłem + ma gwarancję w xkom. Podłączam go do pc wszystko działa. Od razu chce zmienić ustawienia hz, bo czuć od razu 60 hz. Patrzę, biorę ustawienia Intela, wybieram 144 hz i nagle obraz gaśnie i jakieś paski się pokazują. Resetuje komputer i to samo. Nie mogę zalogować się do systemu. Kilkanaście razy resetowałem, zmieniałem kable (mam 2 kable DP) oba od asusów i nic się nie dzieje.
Podłączam drugi monitor pg248q i od razu zaskakuje na obu kablach działa normalnie. Nawet próbowałem w systemie ustawić na tym monitorze full hd 60 hz i rozdzielczość 1920x1080 ale nic to nie pomogło. Dalej to samo.
Nie wiem może wina tego, że nie mam karty graficznej? Jadę tymczasowo na zintegrowanej, ale na tym pg248q mogę ustawić 180hz i rozdzielczość full hd bez żadnych problemów więc już sam nie wiem :/
Dziwna jest sprawa, bo monitor wyświetla bios czy ekran startowy płyty głównej co się ładuje bez problemów. Dałem parę przykładowych screenów jak to wygląda. Odzyskiwanie systemu, to wyskoczyło, bo za dużo restartów :lol2: https://imgur.com/a/IDndd
Ogólnie te zdjęcia gdzie monitor wyświetla prawidłowy obraz wyglądają normalnie. Po prostu słabo wyszły telefonem jakościowo i strasznie jasno niektóre z tych zdjęć widać.
i7 7700k
msi z270 gaming m7
Podłączam drugi monitor pg248q i od razu zaskakuje na obu kablach działa normalnie. Nawet próbowałem w systemie ustawić na tym monitorze full hd 60 hz i rozdzielczość 1920x1080 ale nic to nie pomogło. Dalej to samo.
Nie wiem może wina tego, że nie mam karty graficznej? Jadę tymczasowo na zintegrowanej, ale na tym pg248q mogę ustawić 180hz i rozdzielczość full hd bez żadnych problemów więc już sam nie wiem :/
Dziwna jest sprawa, bo monitor wyświetla bios czy ekran startowy płyty głównej co się ładuje bez problemów. Dałem parę przykładowych screenów jak to wygląda. Odzyskiwanie systemu, to wyskoczyło, bo za dużo restartów :lol2: https://imgur.com/a/IDndd
Ogólnie te zdjęcia gdzie monitor wyświetla prawidłowy obraz wyglądają normalnie. Po prostu słabo wyszły telefonem jakościowo i strasznie jasno niektóre z tych zdjęć widać.
i7 7700k
msi z270 gaming m7