Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota auris - skrzynia MMT

leonek4 16 Wrz 2017 00:51 1869 6
  • #1 16 Wrz 2017 00:51
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Witam!
    Potrzebuje szczegółowej instrukcji adaptacji/inicjacji skrzyni biegów.
    Po wymianie sprzęgła brak jakiegokolwiek biegu, po zapłonie miga "N" .
    Auto odpala ale brak reakcji na pedał gazu, tylko wolne obroty. Czy ta usterka ma coś wspólnego z brakiem adaptacji skrzyni ???

0 6
  • Pomocny post
    #2 16 Wrz 2017 18:10
    bandi21
    Poziom 29  

Jeśli nic nie jest zepsute podczas wymiany to pozostaje adaptacja.Inteligent tester lub techstreem jest potrzebny.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Wrz 2017 08:50
    manta
    Poziom 39  

Adaptacja, sterownik nie widzi przełożenia. Launch to zrobi. Jedno pytanie, czy na pewno założyliście docisk do tej skrzyni? Niestety różni się on od zwykłej, także cenowo...

0
  • Pomocny post
    #4 17 Wrz 2017 09:48
    bandi21
    Poziom 29  

skrzynia była wyjęta bez wprowadzenia w stan serwisowy i to jest główny błąd.Pozycja siłownika sprzęgła też pewnie nie jest właściwa bo na pewno był odkręcony od skrzyni. Jest możliwość adaptacji tej skrzyni bez diagnoskopu tylko przy pomocy lewarka zmiany biegów ale ja tego nie ogarniam,zbyt skomplikowane.

1
  • #6 17 Wrz 2017 12:13
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Po kilkudziesięciu godzinach męki z ręczną adaptacją udało się.
    Inicjacja/adaptacja ECU oraz sprzęgła ruszyła od razu, problem był z adaptacją skrzyni. Po złej adaptacji skrzyni brak ikonki od pozycji skrzyni oraz brak reakcji na pedał gazu. Odłączenie aku na parę godzin i od początku aż do skutku. Bez testera też da radę tylko dużo dłużej i nic nie można pominąć w procedurze z lewarkiem zmiany biegów.

1
  • Pomocny post
    #7 17 Wrz 2017 13:53
    bandi21
    Poziom 29  

Ja lewarkiem próbowałem kilka razy w życiu i nigdy nie udawało się zrobić wszystkiego.Gratuluję cierpliwości bo mnie to wajchowanie przerosło.

1