Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Juli@ ESI i Behringer X12 Air - jak to podpiąć

20 Wrz 2017 10:51 1140 8
  • Poziom 5  
    Witam,

Od kilku dni z niskim poziomem skuteczności usiłuję rozwiązać swój problem.
    Mianowicie: posiadam interfejs Julia@ ESI oraz Behringera X12 Air. DAW to FL Studio
    Wszystko byłoby super jednak mam problem ze słuchawkami.
    Chcę osiągnąć takie połączenie: Kilka instrumentów (flet, gitara, synth i inne) mam wpięte do Behringera. W FL Studio używam syntezatora VST (zapięty mam kontroler Oxygen 49).
    Przechodząc do sedna:
    Jak sprawić, żeby wszystko usłyszeć w słuchawkach, które mam jedynie możliwość wpięcia do Behringera.
    Jeśli sygnał z Behringera skieruję do karty (In) a z karty wyjdę (Out) na głośniki.
    To w słuchawkach nie ma tego co dzieje się w FL Studio.
    Jeśli z Out karty wyjdę na dowolny kanał/y (stereo) na Behringerze a z Behringera na monitory to owszem mam wszystko w słuchawkach, ale robi się pętla sygnału.
    Nie wiem, czy istnieje jakiś sposób na wpięcie słuchawek do karty. Co prawda w zestawie jest jakiś kabel z wejściami midi i RCA oraz na śledziu mam spdif, ale jak to się ma do słuchawek to już inna kwestia. Czy ma ktoś jakieś pomysły?
    Jeżeli się nie uda tego sensownie skonfigurować. To będę skłonny zmienić Julie na coś zewnętrznego - myślałem o Lexiconie Alpha. (nawet chętnie bym się wymienił)
  • Poziom 17  
    Witam, trochę poczytałem o tym Behringerze, jest sterowany z komputera za pomocą Wifi albo przewodowo tylko nie wiem czy przez LAN czy przez USB, piszą jest w stanie pracować w charakterze 18 kanałowego interfejsu AUDIO to znaczy że musisz wybrać czy używasz tego wbudowanego w Behringera czy ESI Julię, niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.
  • Poziom 5  
    Ten mikser nie ma interfejsu audio. Dopiero model X18. Gdyby tak było to w ogóle esi byłoby mi niepotrzebne. Ja poszukuję rozwiązania które umożliwi mi monitoring na słuchawkach tego co nagrywam do podkładu. Bez przesluchów. Gdyby tylko istniała możliwość wpięcia słuchawek do Juli to byłoby to idealne rozwiązanie.
  • Poziom 17  
    Faktycznie to był model X18, dzięki za zwrócenie uwagi, ten mikser można kontrolować z komputera, ciekawi mnie tylko jak to będzie działać przez LAN, i czy kanały będą widoczne w DAW.

Juli@ ESI i Behringer X12 Air - jak to podpiąć

W każdym bądź razie podłączasz Aux Send do wejścia Juli.
  • Poziom 5  
    Masz na myśli 18 czy 12? Jeśli ten pierwszy to tak można to ustawić na tryb 18 kanałów. To jest to samo oprogramowanie tylko u mnie ta opcja jest nieaktywna.
    Przez Lan/wi-fi działa genialnie. Nawet jak straci połączenie to i tak dalej pracuje. Można też ustawić jako AP. Opcji wiele. Ja steruję kompem albo komórką.
    Żałuję że tą Julię kupiłem. Świetny dźwięk, niemal zerowa latencja, ale nie pomyśleli o słuchawkach.
  • Poziom 17  
    Mam na myśli 12, właśnie dobrze zrobiłeś też posiadam Julię, zmieniłem z Maya 44PCI, co z tego że nie posiada wyjścia słuchawkowego, jesteś DJem czy producentem, jakoś musiałeś dotychczas pracować, na słuchawkach dużo nie zdziałasz, ale jak już chcesz to jakiś wzmacniacz słuchawkowy sobie możesz załatwić.
    Rozumiem to w ten sposób mikserem możesz sterować z komputera, ale żeby mieć odsłuch musisz się podłączyć bezpośrednio do miksera, ale wtedy nie słyszysz instrumentów w DAWie, dlatego podłączasz AUX z miksera do wejścia Julii, wyjście Julii do wzmacniacza słuchawkowego, monitorów lub zestawu HI-FI to rozwiązanie jest na tyle dobre że taki zestaw HI-FI posiada wyjście słuchawkowe i problem z głowy.
    Musisz jeszcze napisać czy posiadasz jakieś monitory, czy wzmacniacz z kolumnami.
    Co do tego miksera sterować nim możesz z komputera, i gdyby miał wbudowany interfejs audio widział byś wszystkie kanały bezpośrednio w DAWie i wtedy Julia by ci była zbędna,
    wiem trochę to wszystko zawiłe.
  • Poziom 5  
    Nie, nie jest to zawiłe. Też brałem pod uwagę taką opcję, ale chciałem zminimalizować zestaw jaki posiadam do niezbędnego minimum, przy możliwie niskim budżecie i dobrej jakości. Przesiadłem się z Alesis io2 więc to co produkuje Juli@ to dla mnie zupełnie inne doznania słuchowe. (brzmienie w pełni mnie zadowala)
    Nie jestem DJem, to co robię to homerecording i performence sceniczny. Często coś dogrywam (flet, didgeridoo, gitara, synth) tym samym jeśli są to instrumenty akustyczne to muszę mieć ciszę. Monitory posiadam - Tannoy Reveal 802.
    Póki co wykąbinowałem takie rozwiązanie:
    Z Behringera AUX wychodzę na Juię IN. AUX jest routowany na BUS 1 i 2 (stereo). Z Juli OUT wpinam się w dwa dowolne kanały w Behringerze. Instrumenty są, przekierowane na BUS1 I BUS2 przez co trafiają do Julii natomiast to co idzie z DAWa z powrotem do niej nie trafia. (chyba?) W każdym bądź razie na słuchawkach podpiętych do miksera mam wszystko. A na koniec wyjściem main w mikserze wychodzę na Tannoye. To jest zawiłe ;-) i chyba już tak zostanie.
  • Poziom 17  
    Ja nie mam tego miksera przed sobą, ale jeśli sygnał który wychodzi z Julii przechodzi przez mikser i masz odsłuch to dobrze, gdyby sygnał z Julii wracał z powrotem to taka pętla była by bez sensu. Na marginesie ta Julia ma bardzo neutralne brzmienie, za to właśnie ją cenie że nic nie podbija tak jak Maya. Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Recoil83 napisał:
    Ja nie mam tego miksera przed sobą, ale jeśli sygnał który wychodzi z Julii przechodzi przez mikser i masz odsłuch to dobrze, gdyby sygnał z Julii wracał z powrotem to taka pętla była by bez sensu. Na marginesie ta Julia ma bardzo neutralne brzmienie, za to właśnie ją cenie że nic nie podbija tak jak Maya. Pozdrawiam

Z tą pętlą się borykałem. Póki co chyba udało mi się ją wyeliminować. Niestety muszę to wszystko jakoś wypoziomować. Bo np. Volca w monitorach wali po uszach a nagrywa się cicho. Ale myślę, że to już kwestia ustawień na mikserze i szynie BUS.
    Co do Julii to właśnie flet bardzo brzmi naturalnie i głęboko. A ogólnie całe brzmienie jest pełne, jakby z lekką saturacją. Audiofilem nie jestem ale różnicę w stosunku do mojego starego interfejsu słyszę wyraźnie i to w testach losowych. (zawsze tak wszystko sprawdzam :-)