Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odsłuch w słuchawkach - Mikser itd

18 Sty 2017 08:52 3210 9
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie jeżeli temat jest w złym dziale proszę o przeniesienie. Jestem tu pierwszy raz dopiero się oswajam.

Pilnie potrzebuje pomocy bo nie wiem jak temu zaradzać. Mianowicie w raz z ekipą muzyczną chcemy zakupić mixer który pozwoli wpiąć nam 6 słuchawek + mikrofon aby można było się kontaktować między sobą ( a nie przekrzykiwać się po scenie).

Dużo zespołów postępuje właśnie w taki sposób (odsłuch w słuchawkach) Nurtuje mnie już odsłuch w głośnikach dość ,że trzeba dźwigać 2x kolumny to jeszcze nie raz nie ma gdzie tego rozłożyć bo taka ciasnota , a druga sprawa ciężko też rozstawić te głośniki aby wszyscy ładnie się słyszeli.

Z kapelą posiadamy Mixer ( podłączamy mikrofony i całościowe urządzenia)-----> Power Mixer (Tylko kolumny przody) i echo kamerę

Teraz potrzebujemy dobry mixer na odsłuchy ale własnie jaki ? Aby to nie było jakieś wygórowane cenowo coś od 300/1000 zł.
    I ogólnie technika jak to podpiąć. Czy jak podłącze jeszcze mikrofon to każdy będzie mnie słyszał w słuchawkach ?

Czekam na odpowiedz pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    Odsłuchy na słuchawkach realizowane są najczęściej na systemach bezprzewodowych. A to już koszt od około 700zł za system dla jednej osoby. Można to niższym kosztem zrobić na wzmacniaczach słuchawkowych, ale będziecie opięci kablami.

Jak byś podał modele mikserów jakie już posiadasz i ile wlotów zajmujecie to by było lepiej coś doradzić.

Teraz coraz popularniejsze są miksery cyfrowe sterowane tabletami. Mają one często stosunkowo dużą ilość wyjść AUX, i w tedy każdy z was mógł by sobie zrealizować w odsłuchu słuchawek to co sam potrzebuje. Plus jeden kanał mikrofonowy przeznaczył byś sobie na mikrofon talkback jak jeden potrzebujesz. Tylko tu budżet Ci podrośnie do ok 2000zł (myślę o RCF M18, Soundcraft UI16 czy behringer XR16), ale będziesz mógł zrezygnować z mikserów które teraz używasz. Dodatkowo często miksery takie mają symulację głów i paczek gitarowych, przez co basista czy gitarzysta mógłby zrezygnować z wzmacniacza.
  • Poziom 4  
    POWERMIXER LDM SMX-11 + Yamaha MG16/6FX mikser

Yamaha jest praktycznie cała zajęta .. Wliczamy tu mikrofony 3x wokalne 2/3 mikrofony do perkusji/ itd ipt.

Myślę ,że przewodowy (nie bezprzewodowy)może być .. Jak to wygląda cenowo itd .
  • Moderator Akustyka
    Jak masz jedno wejście mikrofonowe wolne, to wepnij tam mikrofon, nie wysyłaj go na sumę tylko na odsłuchy przez szynę aux.

Odsłuch przewodowy to koszt wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek. Tu masz multitest takich wzmacniaczy popatrz na swoje potrzeby i poszukaj cen. Za wypasionego nie zapłacisz więcej niż 1400zł.
    Do tego oczywiście słuchawki i okablowanie.
  • Poziom 4  
    Co myślisz o behringer-ha8000-8-kanalowy-wzmacniacz-sluchawkowy ? Można by było akurat do tego wzmacniacza podpiąć mikrofon aby wszyscy słyszeli w słuchawkach ?

I podłączenie wzmacniacza słuchawkowego wygląda tak ,że od Yamahy "monitor" kanał podpinam kablem do tego wzmacniacza >? Nie zajmuje się tym profesjonalnie a jak wiadomo sprzęt można zepsuć..

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
    adambyw
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Rogal123456 napisał:
    Co myślisz o behringer-ha8000-8

Niezbyt lubię tę markę. Ale to moje prywatne ale.

Rogal123456 napisał:
    Można by było akurat do tego wzmacniacza podpiąć mikrofon aby wszyscy słyszeli w słuchawkach ?

Bezpośrednio nie możesz podpiąć mikrofonu, bo nie ma on preampu mikrofonowego. Zresztą raczej takiego wzmacniacza z preampem nie znajdziesz. Ale zawsze możesz podłączyć przez zewnętrzny preamp czy mały mikserek.
    Poza niedopasowaniem poziomów będzie tak jak chcesz.
    Rogal123456 napisał:
    I podłączenie wzmacniacza słuchawkowego wygląda tak ,że od Yamahy "monitor" kanał podpinam kablem do tego wzmacniacza >?

Tak.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Proponuję jednak zaopatrzyć się w wzmacniacz słuchawkowy z możliwością korekcji każdego kanału słuchawkowego.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Inny i w dodatku tańszy będzie trudno kupić, mając na uwadze liczbę kanałów i funkcyjność. U Thomanna chyba jest tańszy.
    W sumie jest to sprawa do przedyskutowania z muzykami, czy będą wymagali odsłuchu z możliwością indywidualnej korekcji.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Zakupiłem odsłuch . Do tego Shure se215 i miodzio pozdrawiam .