Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Delphi F250FL w Ducato - generuje błędy w Can

audiotech 08 Paź 2017 11:09 1839 6
  • #1 08 Paź 2017 11:09
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie szanowni.
    Mam Ducato 2014 oraz radio Delphi F250FL.
    Chciałem to radio wstawić, bo ładnie wygląda z wysokim połyskiem i pasuje do panelu klimatronica.
    Po podłączeniu wyświetla się Code Error z powodu braku komunikacji Can. Okazuje się, że we wtyczce A ISO, piny 1 Can B oraz 3 Can A , są po prostu puste.
    Podłączyłem więc na krótko do gniazda OBD odpowiednio w piny 6 i 14. Radio nadal nie zezwala na wpisanie kodu, po 10 minutach się wyłącza a ponadto po odpaleniu silnika pojawiają się 2 komunikaty o błędach kontroli trakcji i czegoś tam jeszcze. Zapalają się przy tym odpowiednie kontrolki.
    Wniosek taki, że to radio nie może mieć łączności po Can, a bez tego nie zagra.
    Radio jest oryginalne, fabryczne, posiadam kod.
    Czy można coś z tym poradzić?
    Radio Delphi F250FL w Ducato - generuje błędy w Can

0 6
  • #2 10 Paź 2017 10:00
    LWD11
    Poziom 29  

Spróbuj podpiąć się pod CANy z body ew. z zegarów. Kiedyś podłączałem radio w Grande Punto na takim body jak u Ciebie, poszło bez problemu, kolory kabli CAN w Punto: czarno różowy i różowo biały. Nie wiem czy w ducato bedą takie same kolory kabli ... może ktoś wie i podpowie.

0
  • #3 10 Paź 2017 22:24
    audiotech
    Poziom 15  

Dziękuję za podpowiedź.
    Marne są szanse znaleźć w necie kolory kabli can w Ducato ale spróbuję wyszperać tak jak radzisz, body lub zegary.
    .
    Zastanawiam się jeszcze nad trzecią wtyczką, białą z 3 kabelkami.
    W tytułowym radiu w gnieździe są to NC, masa, NC .
    Dziwactwo. Kable znikąd donikąd są, a potrzebne od Can brak.
    Nic nie cięte, wiązka z wtyczkami fabryczna.

0
  • #4 12 Paź 2017 22:25
    waldi58
    Poziom 23  

To radio musi mieć Cana podłączonego . Inaczej pokazuje Code Error. Można go co prawda ustawić tak by grało bez kodu i cana ale będzie się zawsze wyłączał po 20 minutach grania . Skoro w dolnej kostce nie ma przewodów do cana to znaczy tylko to że fabrycznie było inne radio bez instalacji can .

0
  • #5 13 Paź 2017 21:20
    audiotech
    Poziom 15  

Tak, zgadza się. Fabryka wstawiała jakieś Pioneery i Sony + monitor z kamerą Caratec.
    Tą fabryką jest Dethleffs bo pojazd to kamper. Nie mogę patrzeć na to syfiato-designerskie monstrum które wygląda jak pomyłka, dlatego gotów jestem co 20 minut radio włączać , byleby to wyglądało bo nie potrafię pogodzić się z wyglądem tego puzzle i jakiegoś Pioneera jak w busie kuriera...
    No zobaczcie sami, ten widok w aucie jest nie do zaakceptowania a przy zakupie nie sądziłem że taki z tym kłopot może być.

0
  • #6 15 Paź 2017 20:59
    karwas922
    Poziom 1  

Witam mam podobny problem. Zastanawiam się nad zakupem Tego Radio Delphi F250FL w Ducato - generuje błędy w Can ale czy to pomoże w rozwiązaniu całego problemu??? Pozdrawiam

0
  • #7 17 Paź 2017 07:30
    LWD11
    Poziom 29  

karwas922 napisał:
    Witam mam podobny problem. Zastanawiam się nad zakupem Tego Radio Delphi F250FL w Ducato - generuje błędy w Can ale czy to pomoże w rozwiązaniu całego problemu??? Pozdrawiam

To jest interface z CAN na analog, tu potrzebny jest odwrotny z analog na CAN.

0
  Szukaj w 5mln produktów