Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres KRUPS EA8250 - wyłącza się po próbie napełnienia

Dar_Kand 08 Oct 2017 11:20 5643 2
 • #1
  Dar_Kand
  Level 2  
  Witam wszystkich,
  mam problem z ekspresem KRUPS EA8250. Po włączeniu do kontaktu i naciśnięciu przycisku ON/OFF pojawia się menu w którym ustawiamy język, datę, godzinę itd.
  Po tym zabiegu informuje że konieczne jest napełnienie ekspresu, naciskam przycisk OK, urządzenie podpowiada aby podstawić naczynie pod wylot kawy, naciskam OK i ekspres wyłącza się tzn. gaśnie wyświetlacz (pierw gaśnie podświetlenie i przy jego braku na ułamek sekundy widać informację że trwa napełnianie). Słychać też że włącza się silnik dystrybutora ale trwa to może pół sekundy i ekspres jest w stanie jakby wyjęto wtyczkę z gniazda zasilającego i ponowną próbę załączenia trzeba rozpocząć przyciskiem ON. Przypuszczałem że może silnik dystrybutora a w zasadzie jego mechanizm jest zablokowany mechanicznie ale po odłączeniu silnika od mechanizmu silnik zachowuje się podobnie (chwilowe załączenie). Uruchomienie dystrybutora z menu serwisowego (opcja "pozycja start") powoduje identyczny efekt.
  Nie potrafię również z menu serwisowego załączyć pompy (brak reakcji po wybraniu "On/Off" i zatwierdzeniu przyciskiem OK.
  Ponadto w menu serwisowym w sekcji "POMPA" poniżej opcji "On/Off" jest opcja/informacja "usterka systemu" (wg serwisówki w tym miejscu powinna być opcja "Jack down".
  Co może być przyczyną tej awarii ?
  Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
  Darek
 • #2
  Dar_Kand
  Level 2  
  Nikt nie jest w stanie mi pomóc ?

  pozdrawiam
  Darek