Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2 - Pobór prądu przez videorejestrator

17 Paź 2017 23:09 1701 5
 • Poziom 10  
  Czy ktoś orientuje się może, ile prądu zużywa videorejestrator? Zasilacz jest 5V, 1,5A


  Problem mam taki, że w Skodzie Fabii 2 napięcie w zapalniczce (gdzie podłączony jest videorejestrator) jest utrzymywane cały czas (nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki) - a to powoduje, że videorejestrator się nie wyłącza i cały czas pobiera prąd.

  Pytanie jak to się ma do kondycji akumulatora w zgaszonym aucie, w sytuacji gdzie włączona kamerka zostaje w aucie np na 1h, lub co gorsza (jak zapomnę ją ręcznie wyłączyć) na całą noc/kilkanaście godzin?
  Czy pobór vidorejestratorów jest na tyle duży, że może to mieć jakiś wpływ na akumulator w aucie?
 • Poziom 38  
  rafmik napisał:
  ...Zasilacz jest 5V, 1,5A ...


  Gdyby wideorejestrator pobierał na granicy mocy zasilacza (5V*1,5A=7,5W) to w ciągu 20 godzin zużyje 13 Ah (7,5W / 12V * 20h) - tak szacunkowo. Rejestrator raczej nie pobiera 1,5A ale nawet gdyby pobierał tylko 1A to przy 20 godzinach wartość zużycia spadnie do 8 Ah (szacunkowo).

  Wydaje mnie się, że w pierwszym założeniu to bardzo dużo a w drugim i tak dużo.

  [edyta]
  Oczywiście "godzina postoju" to maksymalnie 0,63 Ah - więc do wytrzymania.
 • Poziom 31  
  W praktyce o ile przy potrząsaniu wideorejestratorem nie słychać ryżu w środku to po 3-4 dniach postoju nie ma problemów z odpaleniem przy sprawnym akumulatorze. Sam rejestrator pobiera niewiele prądu, większość idzie na ładowanie wbudowanego akumulatora który przecież nie ładuje się cały czas.
 • Poziom 38  
  sk700 napisał:
  ... Sam rejestrator pobiera niewiele prądu, większość idzie na ładowanie wbudowanego akumulatora który przecież nie ładuje się cały czas.


  Ładowanie wewnętrznego akumulatora może wyjaśniać 7,5W mocy zasilacza. Najlepiej zmierzyć (np. multimetrem) ile ten rejestrator pobiera prądu.
 • Poziom 9  
  Chyba właśnie o to chodzi, żeby rejestrastor chodził cały czas.. no chyba że auto trzymasz w garażu to wtedy inna bajka
 • Poziom 11  
  Ja mam wideo rejestrator firmy MIO z trybem parkingowym. Podpięty pod wiązkę kabli idąch do radia. Chodzi kamerka 24/7 i powiem szczerze ze nawet po 5 dniach auto odpala bez jakiego kolwiek zakrztuśnięcia. Mam diesla to i większy aku od benzyny ale myślę, że i na takim chodziła by bez problemu. Ile by wytrzymała to nie wiem bo nie zostawiałem auta dłużej niż całe 5 dni ;p

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam, że nie używam dołączonej przez producenta ładowarki przez zapaliczkę lecz zamowiłem przez Internet zasilacz na usb o prądzie 5V/1A na wyjście.