Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna - czyszczenie + polerowanie

24 Paź 2017 08:22 18909 8
  • Poziom 14  
    Witajcie,

PYT. CZYSZCZENIE:

Czym można dobrze wyczyścić przypalone miejsca na płycie indukcyjnej?
    -Próbowałem szorować nawet rozgrzewając płyte, ale nie umiem doczyścić się kilku miejsc.

PYT. POLEROWANIE:

Mam kilka rysek, nie są to głębokie rysy, jednak delikatnie wyczuwalne.
    -czym można wypolerować płyte indukcyjną?

I czy polerowanie nie będzie miało negatywnego wpływu na żywotność lub nie pogorszy stan płyty.

dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Witaj,

Czyszczenie:
    Przypalone miejsca najlepiej usuwać skrobakiem. Ważne aby skrobak był przeznaczony do płyt ceramicznych! Zwykła gąbka przy trudnych zabrudzeniach na nic się zda.

Polerowanie:
    Istnieją środki na rynku do polerowania płyt ceramicznych, ciężko mi teraz coś przywołać, ale tak jak wyżej wystarczy poszukać czegoś co jest przeznaczone do płyt ceramicznych. Ważne aby do czyszczenia nie używać mleczek typu CIF, ponieważ posiadają drobinki, które mogą taką płytę dorysować. I polerowanie nie będzie miało negatywnego wpływu na płytę.

Ewentualnie mógłbym polecić zestaw do czyszczenia płyt ceramicznych, nie wiem czy mogę wrzucać linki, w razie złamania regulaminu proszę o moderację:
    https://plytagazowa.pl/produkt/zestaw-do-czyszczenia-plyt-gazowych-solgaz/

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Rozumiem płyta ceramiczna to także indukcyjna?

A z ciekawości czy polerując płyte nie usunę także namalowanych oryginalnie elementow znaków producenta ? czy musze wtedy te miejsca omijać?

Czy man rozgrzać płyte przed użyciem skrobaka? i nie będzie on jednak rysowal plyty?
  • Poziom 8  
    Generalnie płyty indukcyjne często posiadają powłokę ceramiczną, natomiast środki czystości, które należy używać do płyt indukcyjnych powinny być przystosowane do płyt ceramicznych. Nie będzie żadnego problemu.

Co do znaków producenta. Przy środkach czystości przeznaczonych do płyt indukcyjnych, oryginalne oznaczenia od producenta nie powinny się zmazać, chociaż dla bezpieczeństwa radziłbym pominąć te elementy. W przypadku niemieckich płyt indukcyjnych znaki producenta są utwierdzone w płycie, więc w tym przypadku nie należałoby się tym martwić.

Skrobak przeznaczony do takich płyt nie będzie rysował powierzchni płyty. Nie trzeba nagrzewać płyty.
  • Poziom 8  
    Do czyszczenia gąbka + płyn do płyt ceramicznych.
  • Poziom 8  
    Krzychu102 napisał:
    Do czyszczenia gąbka + płyn do płyt ceramicznych.

Tylko w przypadku lekkich zabrudzeń. Na mocniejsze przypalenia płyty tylko i wyłącznie skrobak. Gąbką jedynie możemy wytrzeć pozostałości brudu po użyciu skrobaka ;).
  • Poziom 14  
    Dziękuje za odpowiedzi zaopatrze się w narzędzia i środki, o których piszecie i dam znać + zdjęcia jak mi poszło.

Powiem Wam tylko, ze jestem w szoku jak przecieram płytę musiały być jakieś drobiny pasku czy czegoś nie wiem skąd i powstały rysy - nie sądziłem, ze płyty te są tak delikatne...
  • Poziom 8  
    Możesz podzielić się marką płyty? Na chwilę obecną w Europie szkła do płyt produkowane są z dwóch miejsc Francja i Niemcy. Jedno z lepszych powierzchni (jak nie najlepsze) to oczywiście szkła marki Schott. Niektórzy producenci lecą po kosztach i zamawiają szkła z Chin, można sobie wtedy porównać używaną płytę na szkle europejskim i azjatyckim - różnica jest ogromna!

Rysy z "piasku" mogą powstać po niedokładnym umyciu spodu garnków, ew jeżeli dodajemy jakichś przypraw typu sól, cukier itd. w trakcie gotowania, przesuwając garnki te przyprawy mogą nam się do spodu przyczepić.
  • Poziom 14  
    electrolux płyta indukcyjna