Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 1.8 20VT - Potrzebny schemat instalacji silnika 1.8T AUQ

24 Oct 2017 10:13 9585 6
  • Level 10  
    Witam
    Przekładam silnik AUQ 1.8 20VT z Octavii VRS z 2004r do golfa 2 z 1986r.
    Poszukuję schematu instalacji elektrycznej silnika, albo rozpiskę pinów sterownika nr 06A906032HN.
    Żaden z dostępnych w necie czy w programach typu "Autodata" schemat do 1.8T na ME 7.5 mi nie pasował - poniższy też nie do końca się pokrywa , w wiązce brakuje mi instalacji od przepływomierza, mam fabrycznie nie wykorzystane piny standardowo odpowiadające za przepływkę w AUQ, czyli PINy 27, 29 i 53 a instalacja nie była pocięta.Fabrycznie bez przepływki? Sterownik posiada 2 kostki (szerszą i węższą) wg. dostępnych schematów zasilania i masy do sterownika zgadzają mi się z "rzeczywistością" natomiast niektóre czujniki też są powpinane w inne piny niż jest to opisane na schemacie poniżej czy Autodaty.

Skoda Octavia I 1.8 20VT - Potrzebny schemat instalacji silnika 1.8T AUQ

Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę lub schemat bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 39  
    Wiązkę sam demontowałeś ? Masz jakiekolwiek złącze w wiązce pasujące do przepływki ?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 10  
    Wiązkę dostałem już zdemontowaną razem z silnikiem, ECU i całym osprzętem. Sprzedawca zapiera się, że wszystko pochodzi z rozbitego anglika Octavia RS z 2004r. Wiązka została rozpięta przy podszybiu i obok akumulatora - nic nie było cięte. Jedynie wtyczka od MAPa była wyrwana ale już sobie z tym poradziłem. Nie mam nigdzie kostki do przepływomierza. Tak czy inaczej, mam trochę inny pinout sterownika niż ten na schemacie.
    Myślałem, że mam wiązkę nie od 1.8T ale kostki ECU wizualnie są takie same jak innych ME 7.5. Jest MAP, jest fazator, sonda szerokopasmowa, wąskopasmowa, EVAP, SAI, elektrozaworki od ekologii, N75, wiązka pasuje na silnik - układa się tak, jakby była od tego silnika, no 1.8T jak nic. Ale pinout ECU trochę inny.
    Mam jeszcze instalację z anglika z audi a3 z 2001 AUQ 1.8T z innym numerem sterownika i tam wszystko mi się zgadza z tym schematem. Tu nie wszystko i nie bardzo wiem jak to ugryźć, bo nie mam nigdzie luźnych przewodów do których mógłbym podłączyć wtyczkę od przepływomierza.
  • Level 23  
    Jeśli masz taką możliwość to podaj numer nadwozia z tego dawcy.
  • Level 10  
    mario 77 wrote:
    Jeśli masz taką możliwość to podaj numer nadwozia z tego dawcy.

Sprzedawca nie ma numeru VIN - pytałem go już o to. Mogę jeszcze podłączyć sterownik "na stole" i jeśli ktoś nie wyciął VINu z softu to go podam.
  • Helpful post
    Level 23  
    To daj znać jak się uda.
  • Level 10  
    Niestety VIN jest wycięty.
    Trudno Panowie, szukam innej wiązki, szkoda czasu na zabawy z tą bo klient czeka.
    Dziękuję za zainteresowanie. Temat do usunięcia. Pozdrawiam