Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion Erazer x78xx - Niepoprawne działanie klawiszy dodatkowych

26 Paź 2017 15:51 909 15
 • Poziom 4  
  Witam. Mam laptopa medion erazer x7820, Powyżej standardowej klawiatury są dodatkowe przyciski np tryb samolotowy, podświetlenie, wysuwanie napędu itd. Nie jestem pewien ale chyba potrzebuje dodatkowych sterowników bo gdy wciskam któryś z tych klawiszy uruchamia się inna funkcja z tego paska np wciskam tryb samolotowy a zaświeca się i uruchamia maksymalne obroty wentylatora. Zainstalowałem sterownik z strony producenta do "system control manager" ale to nie pomogło. Laptopa kupiłem składaka i nie jestem pewien czy pasek nie był wymieniany lub źle podpięty. System to windows 10
 • Poziom 33  
  W biosie jest włączona funkcja Hotkey mode?
 • Poziom 4  
  Nie mam w biosie takiej opcji
 • Poziom 33  
  Czy były zainstalowane wszystkie sterowniki? Przełączanie z użyciem klawiszy funkcyjnych działa przez wciśnięcie klawisza FN oraz odpowiedniego drugiego klawisza, opisane jest to w instrukcji obsługi strona 32. Wcześniej działały kombinacje klawiszy czy przestało działać po reinstalacji systemu?
  Instrukcja obsługi
  http://download2.medion.com/downloads/anleitungen/bda_40045172.pdf
  Sterowniki
  https://www.medion.com/gb/service/_lightbox/t...d=MEDION%20ERAZER%20X7819%20(MD%2098316)%20UK
 • Poziom 4  
  Zainstalowałem wszystkie sterowniki z strony producenta dodatkowo zaktualizowałem do karty graficznej i do płyty głównej. Kombinacje klawiszy FN + X działają wszystkie, np wł/wył touchpad podświetla go i włącza. Laptop dotarł do mnie z surowym systemem windows 7 i wtedy też przyciski nie działały poprawnie. Zmieniałem rozmiar partycji i system na windows 10 ale problem nadal pozostaje.
 • Poziom 18  
  mopserdak1 napisał:
  gdy wciskam któryś z tych klawiszy uruchamia się inna funkcja z tego paska np wciskam tryb samolotowy a zaświeca się i uruchamia maksymalne obroty wentylatora.
  Masz wgrane nie właściwe EC Możliwe że ktoś coś kombinował i wgrał od MSI Laptop będzie działał ale właśnie funkcje będą pozamieniane
 • Poziom 4  
  andrzejz78 napisał:
  Masz wgrane nie właściwe EC

  Rozwiń EC.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  EC - embedded controller lub wsad do układu KBC

  To taki firmvare do sprzętowej obsługi płyty Odpowiada min. za obsługę klawiatury, wentylatora itp i przy okazji za funkcje przycisków panela dotykowego (sensorboardu)

  W biosie jest info o EC Podaj jakie masz
 • Poziom 4  
  Wersja ec to 1762ems1 t24 i z tego co znalazłem pochodzi z bliźniaczego msi gt70 tyle tylko, że w nim układ sensor bara jest inny przez to taki problem. Oprócz tego bios i ec jest potrzebne aby wsadzić lepszą kartę graficzną, a u mnie tak właśnie jest. Według mnie problem rozwiązany i dziękuję za nakierowanie.
 • Poziom 18  
  T24 jak już się dowiedziałeś jest od GT70
  Domyślam się że bios masz wersję 51X ?
 • Poziom 4  
  andrzejz78 napisał:
  T24 jak już się dowiedziałeś jest od GT70
  Domyślam się że bios masz wersję 51X ?


  Bios to dokładnie e1762im7.50m z 04.2013 to chyba nawet starszy niż piszesz
 • Poziom 18  
  To jest bios mediona więc po co ktoś wrzucał EC od MSI ? Jaką tam masz grafikę ?
 • Poziom 4  
  Karta graficzna to nvidia gtx 780m
 • Poziom 18  
  I to jest max co możesz wsadzić
  Skoro już ktoś wgrał EC z MSI to możesz wrzucić sobie bios ver 51X i będzie miał obsługę grafik GTX 8x0M, 9x0M lub nawet 1060M

  Ewentualnie jeśli nie chcę robić upgrade grafiki a chcesz prawidłowego działania panelu to musisz wgrać właściwe EC
  Miałem gdzieś te EC do medionów ale nie opisałem ich dokładnie i nie wiem który do jakiego jest Zresztą mam akurat też i taki model i panel też źle działa ;)
 • Poziom 4  
  W sumie problemem jest oprogramowanie embeded controller które nie jest przeznaczone do tego laptopa ale jest wymagane do zainstalowania lepszej karty graficznej. Problem rozwiązany temat do zamknięcia.