Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera Sony STR-DE497 do PC (5.1)

kamilios211 05 Lis 2017 00:59 477 12
  • #1 05 Lis 2017 00:59
    kamilios211
    Poziom 3  

Cześć,
    chciałbym podłączyć amplituner Sony STR-DE497 z głośnikami 5.1 pod PC i nie do końca wiem, jaka opcja będzie najlepsza.

Drugim problemem jest to, że chwilowo jestem bez karty dźwiękowej (zintegrowana spaliła się), możecie coś polecić, co zapewni dobrej jakości dźwięk zarówno na głośnikach, jak i na słuchawkach Sennheiser momentum? Rozpatruję karty, których cena nie wyniesie mnie więcej niż 300zł.

Dzięki za pomoc ;)
    Podłączenie amplitunera Sony STR-DE497 do PC (5.1) Podłączenie amplitunera Sony STR-DE497 do PC (5.1)

0 12
  • #2 05 Lis 2017 03:07
    DejoDejo
    Poziom 21  

Na chwilę obecną radziłbym podstawić jakąkolwiek kartę dźwiękową i zobaczyć czy nie będzie kolizji z uszkodzoną zintegrowaną. Czasem nawet wyłączenie jej w Biosie nie daje rady, wszystko zależy od uszkodzenia.

Nie podałeś parametrów komputera ;)

0
  • #3 05 Lis 2017 11:21
    kamilios211
    Poziom 3  

Płyta główna to msi z97-g43.
    Na chwile obecną dźwięk odtwarzany jest z podłączonego monitora.

0
  • #4 05 Lis 2017 15:01
    DejoDejo
    Poziom 21  

A monitor w jaki sposób jest podłączony do komputera? HDMI?

0
  • #5 05 Lis 2017 15:44
    kamilios211
    Poziom 3  

Tak dokładnie, przez hdmi.

W opcjach dźwięku mogę wybrać realtek audio (widzi ale nie działa) albo monitor.

0
  • #6 05 Lis 2017 18:34
    DejoDejo
    Poziom 21  

No dobra, teraz jeszcze jedno/dwa-zasadnicze pytania (czysto praktyczne):

Masz zamiar podłączyć głośniki 5.1 w sposób zgodny z przeznaczeniem?
    (centralny, subwoofer, lewy/prawy przód i "dwa za tobą").

Masz odpowiednie kable by przeciągnąć wszystko jak trzeba?

0
  • #7 05 Lis 2017 20:38
    kamilios211
    Poziom 3  

Zależy mi, żeby to była prawilna konfiguracja 5.1, na zasadzie jak napisałeś.

Dysponuje kablem optycznym i kablem jack-Chinch.

Domyślam się, że mogę sprawę rozwiązać kablami analogowymi albo przewodem optycznym.
    Jeżeli ta pierwsza opcja jest lepsza, to w jakie kable muszę się zaopatrzyć i jak je podłączyć?

0
  • #8 05 Lis 2017 20:49
    DejoDejo
    Poziom 21  

Kabel optyczny masz, ale sęk w tym, że twoja płyta nie ma takiego wyjścia :( Należałoby poszukać karty z wyjściem optycznym.

Ale tak na marginesie, spaliłeś zintegrowane audio, ale czy na pewno?

0
  • #9 06 Lis 2017 17:07
    kamilios211
    Poziom 3  

Na 99%, próbowałem wszystkiego i nic. Co setne włączenie komputera pokazuje mi że coś zostało podłączone do gniazda, mimo iż nic nie zostało.

Dlatego przymierzam się do zakupu jakiejś karty, bo nawet działając na słuchawkach nie mogłem się cieszyć z dobrej jakości dźwięku.

0
  • #10 06 Lis 2017 22:44
    DejoDejo
    Poziom 21  

Wszystkiego czyli? Żebyś mnie źle nie zrozumiał, może i ta karta jest faktycznie uszkodzona, ale gdyby wyszło, że to tylko kwestia sterowników to już wpuszczasz się w niepotrzebne koszta. Druga sprawa to tak jak pisałem wcześniej, jeśli karta faktycznie jest uszkodzona to w takim stanie może również stwarzać problemy dla oddzielnej karty.

Proponowałbym najpierw upewnić się do 100%, że masz uszkodzenie w zintegrowanej karcie dźwiękowej, jeśli wyjdzie pozytyw to na "dzieńdobry" podstawka jakiejkolwiek karty na szynę PCI (od kolegi lub taniocha za 10-15zł). Jak nie będzie z nią problemów to dopiero wtedy można myśleć o właściwej karcie i podłączeniu Amplitunera.

Zaznaczam, że to założenie opcji, by nie przepłacić sprawy. Zgodnie z tematem można coś dobrać do tych 300zł, można wybrać opcję Stereo, ale to chyba cię nie interesuje ;)

0
  • #11 22 Lis 2017 22:55
    kamilios211
    Poziom 3  

Próbowałem odinstalować sterowniki i od nowa zainstalować. Co mogę jeszcze zrobić?

0
  • #12 23 Lis 2017 02:37
    DejoDejo
    Poziom 21  

"Proponowałbym najpierw upewnić się do 100%, że masz uszkodzenie w zintegrowanej karcie dźwiękowej, jeśli wyjdzie pozytyw to na "dzieńdobry" podstawka jakiejkolwiek karty na szynę PCI (od kolegi lub taniocha za 10-15zł). Jak nie będzie z nią problemów to dopiero wtedy można myśleć o właściwej karcie i podłączeniu Amplitunera. "

0
  • #13 23 Lis 2017 11:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kamilios211 napisał:
    Co mogę jeszcze zrobić?

Spróbować zresetować BIOS w komputerze (być może są jakieś ustawienia wzajemnie zależne).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo