Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra czy Netia? Kto ma lepszy internet?

06 Lis 2017 00:46 5265 8
  • Poziom 4  
    Witam. Chcę podpisać umowę z którymś z tych operatorów ale sam nie wiem u którego dostanę lepsza jakość internetu. Chcę. Zamówić internet 150mb/s i by ta prędkość mniej więcej się zgadzała i by był bardzo mały ping. Cena nie gra roli po prostu chce dobry internet. Dwa lata temu miałem internet z netii i nie byłem zadowolony ciągle skoki prędkość internetu z 50Mbps na 20Mbps lub 10 Mbps i ping 37ms, to sprawiło że zakończyłem umowę. Teraz chciałbym podpisać nową umowę ale nie wiem czy coś tam się zmieniło i jak się ma jakościowo internetu Vectry do netii czy jest lepiej jakościowo? Proszę o opinie. Dodam że mam Vectra punkt sprzedaży na osiedlu.
  • Poziom 4  
    Nikt nie jest w stanie się wypowiedzieć ?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tu by można napisać pracę doktorską a nie w kilku słowach stwierdzić jak działa dany dostawca i to jeszcze w określonej lokalizacji. Często te sieci nie są tworzone przez danego dostawcą a przejęte w ramach większej inwestycji zakupu mniejszych operatorów. Poza tym lokalne warunki (ilość klientów i sama infrastruktura) może mieć kolosalny wpływ na działanie danego łącza czy węzła komunikacyjnego. Najlepiej popytać są sąsiadów jak dana usługa działa u niego.
  • Poziom 32  
    Teraz chyba każdy operator oprócz podania prędkości 'do' na umowie musi też podać prędkość minimalną. Oczywiście nie znajdziesz tego na ulotkach czy w reklamach, ale od porównania tych wartości bym zaczął.
  • Poziom 28  
    @Mateo89 W jakiej technologi netia podłącza w twojej okolicy? Jeżeli jest to VDSL2 to pewnie nic się nie zmieniło i szybko nie zmieni, wyższe pingi przy łączach VDSL2 są normalne i nic z tym nie zrobisz. Niestety to jest kluczowa informacja bo netia podłącza w ADSL2+, VDSL2, ETTH, FTTH, HFC. Ja miałem netię przez 5 lat - ostatnio zrezygnowałem gdyż ADSL2+ dzisiaj to już kiepska sprawa, poza tym wszystko było bez zastrzeżeń. Z tego co piszesz wnioskuję iż jesteś na miedzi a wtedy sens wiązania się z operatorem na dwa lata jest zerowy a ta sytuacja się nie zmieni, a pamiętaj nawet jak by się pojawił światłowód to nikt Ci nie zmieni technologii w trakcie trwania umowy terminowej. Więc wybór wydaje się być oczywisty, ale dla pewności zweryfikuj sobie jak sprawa wygląda u Ciebie kontaktując się z infolinią.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    jurek.adam napisał:

Moja sugestia - zacznij od Vectry. Zażądaj przy instalacji, żeby technik przełączył router w tryb bridge i upewnij się, że masz publiczne IP oraz rzuć okiem na sygnał pod adresem:
    http://192.168.100.1

Jeśli dostanie Technicolor TC7230 to niestety ale nawet sobie nie podejrzy parametrów sygnału, w tym nowym modemo-routerze nie ma już takiej możliwości.

Ja od siebie mogę polecić Vectre, mam już ją chyba z 6 lat i przez ten czas z 3 awarie które zgłaszałem.

Vectra czy Netia? Kto ma lepszy internet?
  • Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Dziękuję koledzy za wszelką odpowiedzi. Umowę przeczytam najpewniej dokładnie 2 razy a co do samej jakości i szybkości internetu to faktycznie spróbuję zamówić online i sprawdzić czy jest lepiej niż miałem n Netii z której byłem mega niezadowolony bo upload tragedia i prędkość pobierania dużo mniejsza niż deklaruje sprzedawca do tego bardzo wysoki ping. Nie wiedziałem że zamawiając przez internet mogę w okresie 14 dni odstąpić od umowy, najpewniej to wykorzystam i dzięki za podpowiedź.