Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra czy Netia? Kto ma lepszy internet?

06 Lis 2017 00:46 3732 8
  • Poziom 4  
    Witam. Chcę podpisać umowę z którymś z tych operatorów ale sam nie wiem u którego dostanę lepsza jakość internetu. Chcę. Zamówić internet 150mb/s i by ta prędkość mniej więcej się zgadzała i by był bardzo mały ping. Cena nie gra roli po prostu chce dobry internet. Dwa lata temu miałem internet z netii i nie byłem zadowolony ciągle skoki prędkość internetu z 50Mbps na 20Mbps lub 10 Mbps i ping 37ms, to sprawiło że zakończyłem umowę. Teraz chciałbym podpisać nową umowę ale nie wiem czy coś tam się zmieniło i jak się ma jakościowo internetu Vectry do netii czy jest lepiej jakościowo? Proszę o opinie. Dodam że mam Vectra punkt sprzedaży na osiedlu.
  • Poziom 4  
    Nikt nie jest w stanie się wypowiedzieć ?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tu by można napisać pracę doktorską a nie w kilku słowach stwierdzić jak działa dany dostawca i to jeszcze w określonej lokalizacji. Często te sieci nie są tworzone przez danego dostawcą a przejęte w ramach większej inwestycji zakupu mniejszych operatorów. Poza tym lokalne warunki (ilość klientów i sama infrastruktura) może mieć kolosalny wpływ na działanie danego łącza czy węzła komunikacyjnego. Najlepiej popytać są sąsiadów jak dana usługa działa u niego.
  • Poziom 31  
    Teraz chyba każdy operator oprócz podania prędkości 'do' na umowie musi też podać prędkość minimalną. Oczywiście nie znajdziesz tego na ulotkach czy w reklamach, ale od porównania tych wartości bym zaczął.
  • Poziom 27  
    @Mateo89 W jakiej technologi netia podłącza w twojej okolicy? Jeżeli jest to VDSL2 to pewnie nic się nie zmieniło i szybko nie zmieni, wyższe pingi przy łączach VDSL2 są normalne i nic z tym nie zrobisz. Niestety to jest kluczowa informacja bo netia podłącza w ADSL2+, VDSL2, ETTH, FTTH, HFC. Ja miałem netię przez 5 lat - ostatnio zrezygnowałem gdyż ADSL2+ dzisiaj to już kiepska sprawa, poza tym wszystko było bez zastrzeżeń. Z tego co piszesz wnioskuję iż jesteś na miedzi a wtedy sens wiązania się z operatorem na dwa lata jest zerowy a ta sytuacja się nie zmieni, a pamiętaj nawet jak by się pojawił światłowód to nikt Ci nie zmieni technologii w trakcie trwania umowy terminowej. Więc wybór wydaje się być oczywisty, ale dla pewności zweryfikuj sobie jak sprawa wygląda u Ciebie kontaktując się z infolinią.
  • Poziom 43  
    Sam musisz sprawdzić jak wygląda sprawa w Twojej lokalizacji. Zamów usługę internetową online (nie przez salon, czy punkt sprzedaży), masz 14 dni na test i jeśli nie spełni Twoich oczekiwań możesz zrezygnować z umowy bez ponoszenia kosztów kary.

Moja sugestia - zacznij od Vectry. Zażądaj przy instalacji, żeby technik przełączył router w tryb bridge i upewnij się, że masz publiczne IP oraz rzuć okiem na sygnał pod adresem:
    http://192.168.100.1

Jeśli łączę nie spełni Twoich oczekiwań przetestuj Netię.
  • Poziom 14  
    jurek.adam napisał:

Moja sugestia - zacznij od Vectry. Zażądaj przy instalacji, żeby technik przełączył router w tryb bridge i upewnij się, że masz publiczne IP oraz rzuć okiem na sygnał pod adresem:
    http://192.168.100.1

Jeśli dostanie Technicolor TC7230 to niestety ale nawet sobie nie podejrzy parametrów sygnału, w tym nowym modemo-routerze nie ma już takiej możliwości.

Ja od siebie mogę polecić Vectre, mam już ją chyba z 6 lat i przez ten czas z 3 awarie które zgłaszałem.

Vectra czy Netia? Kto ma lepszy internet?
  • Poziom 43  
    Na Technicolor TC7230 chyba da się ustawić własne hasło admina metodą opisywaną wielokrotnie na forum (reset bez koncentryka i zmiana ustawień, które konfig Vectry nie nadpisuje), kto nie chce się męczyć może zażyczyć sobie innego np. Arrisa lub Cisco. Niech tylko sprzedawca wprowadzi to do uwag przy instalacji, że chcemy czegoś innego niż TC7230.

Ale moim zdaniem ten Technicolor ma swoje zalety, czyli wifi również 5 GHz i bonduje 24 kanałów Downstream i 8 Upstream więc osobiście zadałbym sobie trud ustawić swoje hasło, a sygnał i tak kazałbym pokazać technikowi przy instalacji (w ogóle powinien to sprawdzić). Jak nie mieści się w normie to trzeba kazać podregulować. Bez tego nie podpisywałbym dokumentów. Trzeba ich kontrolować, bo nie wszyscy są solidni, niektórzy chcą tylko jak najszybciej "odhaczyć" klienta. I radzę też przeczytać umowę pod katem ukrytych kosztów, bo są tam jakieś dodatki typu antywirus, czy jakieś usługi muzyczne później doliczane do rachunku. Trzeba na czas zrezygnować z niepotrzebnych dodatków.
  • Poziom 4  
    Dziękuję koledzy za wszelką odpowiedzi. Umowę przeczytam najpewniej dokładnie 2 razy a co do samej jakości i szybkości internetu to faktycznie spróbuję zamówić online i sprawdzić czy jest lepiej niż miałem n Netii z której byłem mega niezadowolony bo upload tragedia i prędkość pobierania dużo mniejsza niż deklaruje sprzedawca do tego bardzo wysoki ping. Nie wiedziałem że zamawiając przez internet mogę w okresie 14 dni odstąpić od umowy, najpewniej to wykorzystam i dzięki za podpowiedź.