Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki Realtek/Nvidia - Desynchornizacja dźwięku z obrazem, przerywanie

09 Lis 2017 09:11 585 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Czy cała grafika zaczyna również skakać? Czy w managerze procesów dysk lub procesor działa na 100% podczas odtwarzania? Czy RAM skacze do 90-100% użycia?

Czy do tej pory twój składak działał dobrze ?

Jaki masz dysk? Jeśli mechaniczny to sprawdź to nasłuchuj, czy nie hałasuje głośniej niż zawsze, czy nie pyka, jakby ktoś pstrykał palcami?
    Jesli to pykanie słychać z dysku, to znaczy, że ma bad sektory i musisz wymienić dysk, a dane ratować jak najszybciej.
  • Poziom 29  
    To, co napisałem powyżej powinieneś sprawdzić, gdy zaczyna ci się coś dziać z dźwiękiem.

Żadne artefakty się nie pojawią na monitorze, gdy dźwięk się tnie, ale mysz może zacząć poruszać się skokowo, komputer zwalniać.

Mam również nadzieję, że kupiłeś jakiś dobry i mocny zasilacz do swojego komputera.

A co ja myślę na ten temat (póki co):
    1. Dysk twardy ma bad sektory i gdy próbuje zczytać dane z dysku i nacina się na taki bad sektor, to będzie wszystko skakać, a w managerze procesów dysk będzie działał na 100%.
    2. Może być tam jakaś źle napisana aplikacja, która będzie zalewać RAM i użycie bez powodu skoczy po jakimś czasie do 100%, komputer zacznie mulić, a dźwięk tez będzie skokowy.
    3. Źle dobrany zasilacz może nie dostarczać wystarczająco prądu do jednostki i też może być taki objaw.
    4. Sterowniki do sprzętu mogły się zaktualizować, a moga powodowac jakies konflikty, czy mogą działać niestabilnie.
    5. Może aplikacje, które używasz do odtwarzania powodują problemy z płynnym odtwarzaniem?
    Czy coś jeszcze pominąłem?
  • Poziom 29  
    Może ten program? HDScan

Posłucha sobie również pięknej Amerykańskiej mowy. Może pomoże ci to zlokalizowac problem:

Link

W każdym razie sugestia zainstalowania innego lub prawidłowego sterownika może pomóc w ostateczności. Ale posłucha sobei tego powyższego wideo i zobacz, czy ci pomoże.