Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka zmywarka do 1500zł? Bosch czy Amica?

09 Lis 2017 10:36 7326 21
  • Poziom 8  
    Witam :D . Przeglądając oferty zmywarek do 1500zł (60cm) znalazłem dwa interesujące modele:
    1. BOSCH SMS46GI05E
    2. AMICA ZWV 648IS
    Czy może polecicie innej firmy?
  • Poziom 26  
    Wybrałbym Amicę - pompa i grzałka w przeciwieństwie do Boscha są w niej osobno. Co prawda jest to na złożeniówce element rozbieralny i występujący pod dwoma numerami, ale ma dość awaryjne łożyskowanie, podobnie jak awaryjna jest grzałka wykonana w formie folii przewodzącej.
    Bosch z pompą inwertorową jest na pewno cichszy.
  • Poziom 9  
    Witam,
    stoję przed tym samym wyborem i wytypowałem podobne modele co kolega @ZANDAR :
    BOSCH SMS46GI05E
    oraz
    AMICA ZWM 628IED

podsumowując bosch - awaryjne łożyskowanie i pompa połączona z grzałka a jak inne rzeczy? tak dla normalnego użytkownika? myją podobnie? słyszałem opinie ze np amica niedymowa, jest głośna itp., ogólnie o amice same złe rzeczy słyszałem jednak jestem lokalnym patriota :P i wolał bym kopic polski produkt poza tym przekonywują mnie szuflady w amice, to ze można ustawić zęby mylą tylko jedna szufladę i szybki program party, a z drugiej strony wszyscy chwalą Bosch i siemens a moja mama ma siemensa kupionego w zeszłym roku i już raz była naprawiana (awaria sterownika), szwagierka ma bosch chyba sms55 i tez raz był naprawiany (uratowała ja przedłożona gwarancja - zmywarka zepsuła się w 26 mies. niezbyt intensywnego użytkowania), ja mam pralkę Bosch kupiona 2 lata temu, niby wszystko ok jednak słychać w niej kapanie (nawet po odłączeniu od wody coś w niej kapie tak jak by się para w niej skraplała :P) tak ze nie jestem fanem dużych światowych marek(telefon mam z Huawei a jeżdżę Alfą i nie narzekam:))

Szukam głownie zmywarki która będzie wytrzymała tak zęby parę lat posłużyła brać Amice? a jak inne marki np Beko? Ariston? itd.?
  • Poziom 26  
    Amica ma znacznie tańsze części zmienne, Bosch nienaprawialne moduły szczególnie po przepięciu. Bosch jest trochę cichszy z inwertorową pompą.
    10 lat temu Bosch/Siemens był godny polecenia i trwały, ale dziś niewiele go wyróżnia od pozostałych marek.
    Każdy sprzęt może pochodzi tyle ile ma gwarancję, a dokładniej to tak długo będą go naprawiać.
    Dla siebie kupiłbym zadbaną używaną zmywarkę BSH sprzed zastosowania inwertorowej pompogrzałki i przeżyłaby niejedną nową.
  • Poziom 8  
    Bierz Bosch ja tez będę kupował i Bosch się wyróżnia na tle innych, po prostu trzeba być dobrej myśli i nie przejmować się awaryjnością, przecież tych zmywarek sprzedawane sa miliony na całym świecie i co ? Wszystkie po gwarancji się psują ? Nie bardzo 20lat temu tez mówili ze 20lat temu robili bezawaryjne sprzęty, za 10lat tez ci powiedzą ze to nie to co robili w 2018...
  • Poziom 9  
    a jak z Siemensem SN236I01KE? - własnie taki model ma mama padł jej programator po 2-3 mies. - wymienili na gwarancji (na kolesia z serwisu czekała prawie 3 tyg)
    rozumiem ze jest to chyba taki bardziej wypasiony bosch z logiem siemensa tak?

mam jeszcze jedno pytanie, mam bardzo słabe ciśnienie wody w domu nie będzie problemu dla zmywarki? pralka jakoś pobiera powoli ale daje rade
  • Poziom 26  
    Glorus napisał:
    Bierz Bosch ja tez będę kupował i Bosch się wyróżnia na tle innych, po prostu trzeba być dobrej myśli i nie przejmować się awaryjnością, przecież tych zmywarek sprzedawane sa miliony na całym świecie i co ? Wszystkie po gwarancji się psują ? Nie bardzo 20lat temu tez mówili ze 20lat temu robili bezawaryjne sprzęty, za 10lat tez ci powiedzą ze to nie to co robili w 2018...

Jakie Kolega ma doświadczenie, skoro tak doradza jeśli mogę zapytać? Jedna zmywarka w domu? Pogadamy jak Kolega naprawi ze 100 zmywarek, tych starszych i tych nowszych. Czym się Bosch wyróżnia? Cichszą, inwertorową pompą? Kolega powiela obiegowe opinie sprzedawców nie mając swojego zdania wyrobionego na podstawie własnego doświadczenia.

Dokładnie tak - Siemens i Bosch to samo, tylko różnica w cenie. Tak jak napisałem wcześniej - to zmywarka z inwertorową pompogrzałką, dość awaryjna i droga w naprawie.
  • Poziom 8  
    Doświadczenie mam takie ze od dłuższego czasu sam się interesuje tematem i taka opinie sobie wyrobiłem.
  • Poziom 9  
    Kolego @Pawel1812 skoro Bosch i Siemens nie, to co polecasz ze swojego doswiadczenia? Bardziej skłaniam się ku Amice niż ku Boschowi /Siemens, co z innymi markami? Ariston? Beko? Whirlpool? Ta Amica na serio taka zła?
  • Poziom 20  
    Na Twoim miejscu brałbym polski sprzęt ponieważ masz dostęp do części. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    A jaka zmywarka jest polska? Electrolux w Polsce montuje pod Siewierzem. Amica nie jest zła, stosunkowo niedrogie części a przynajmniej nie najdroższe. Trudno powiedzieć, co w Amice siedzi, kiedyś zmywarki dla Amici produkował Arcelik.

Dziś dużo serwisantów znanych mnie osobiście uważa, że gdyby kupowało dla siebie - wzięłoby najtańszą z jak najdłuższą gwarancją. Ja bym tak jak napisałem - nowej dla siebie nie kupił. Skoro mamy nie nosić zakupów w nowych siatkach ze sklepu - podobno to nieekologiczne, to czemu mamy myć w nowej zmywarce?
  • Poziom 20  
    Amice brałbym, ze względu na części i serwis. To moje zdanie.
  • Poziom 9  
    Kurde z tymi częściami też coś nie jest tak jak piszecie, porównanie cen pomp:
    Pompa myjąca (obiegowa) z turbiną do zmywarki Amica ZWM 628 IED - 442zl
    Pompa myjąca z turbiną i grzałką do zmywarki Bosch SMS46GI05E/01 - 379zl

//Edit:
    Już zgłupłem, kupię pierwszą lepszą, tą która się będzie żonie bardziej podobała - przynajmniej niech ona będzie zadowolona...

Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 22  
    Witaj

Mam od 5 lat zmywarkę firmy Hoover HOD 7.
    Działa bez zarzutu.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy z Was kupuję sprzęt pod względem cen części zamiennych.
    Posiadam również pralkę Hoover pierze ponad 7 lat bez problemowo.
    Pralka kosztowała 1500 zł a zmywarka 1450 zł.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Hoover czyli Candy. Pralka Hoover. ciekaw jestem czy będzie Kolega równie zadowolony jak przyjdzie ją rozebrać do wymiany łożysk, jeśli to pralka od przodu ładowana. Oczywiście, 7 lat pracy to bardzo przyzwoity wynik.
  • Poziom 9  
    Kurde już bylem zdecydowany na Siemensa SN236I02KE, ale znalazłem w internecie informacje o rozszerzonej gwarancji na wyroby Amici. Za dodatkowe 150 zł można wykupić gwarancje producenta (nie dodatkowe ubezpieczenie) na 5 lat i chyba to wyróżnia Amice na tle konkurencji, jak się sprawdza ogólnie gwarancja tego producenta, czytałem ze dużo ludzi narzeka że Amica "niechętnie" realizuje gwarancje, lubią szukać "dziury w całym" zamiast przyjmować reklamacje, jaka jest prawda? Słyszałem też opinie że Amica nie robi dobrych jakościowo zmywarek, jak to jest z tą Amicą? Niby pierwszy czy drugi producent na polskim rynku, a każdy jedzie po tej firmie, a pozytywne opinie w internecie o ich zmywarkach można policzyć na palcach.
  • Poziom 9  
    ostatecznie zraziło mnie to do Amici :) czym się różnią modele Siemensa SN236I02KE i SN236I01KE ? mama ma model 01KE i w nim właśnie padł jej programator (moduł boczny - tak mówił serwisant)
  • Poziom 11  
    Witam. Problem właściwie ten sam co kolegów wyżej, co wybrać. Ja mam raczej łatwiej (?), musi to być sklep Euro agd, raty minimum 20, 45cm szerokości i panel odkryty.
    Wybór:
    https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy,...sterujacy!zewnetrzny-odkryty-,od4do3000.bhtml

Obecnie mam 45cm Bosch, jakieś 12 lat. Póki co zmywa, ale powoli rozglądam się za czymś nowym.

Edit. Ewentualnie Media markt.
  • Poziom 14  
    Ja mam Siemens iQ300 SN636X03ME z promocja za 1599zł euro rtv. Technicznie co do marek jeszcze nie poradzę ale powiem jedno bierz z szufladą ( jest i u mnie) Nawet jeśli sztuccami nie załadaujesz do końca to wejda cienkie łopatki teflonowe do naleśników na płasko, małe talerzyki od kawy na płasko, więc ma trochę uniwersalnych zastosowań. Co do hałasu jest istotny jeśli masz aneks kuchenny. W Siemens standardowo jest funkcja mycia naprzemiennego ramion przy tym samym cisnieniu wody. Nie mam porównania do innych zmywarek ale w sumie jaką tabletkę bym nie wrzucił i tak wszystko jest domyte w standardowym programie 1h może dzięki tej funkcji. Obecnie uzywam jakis tabletek z auchan 7in1 i zmywa, po fairy platinum tylko bardziej piszczą talerze ale tak samo domyte. Z praktyki i tak wszystko zmywamy w programie 1h=10L wody. Program Eco 3.30h =10L wody tylko ciut bardziej dosuszone. Oglądałem też Amica i Whirpoool ale wykonanie w środku szuflad przekonywało mnie z Siemensa, Bosh odpadł za plastikowe dno. Zwróć uwagę na regulację górnej szuflady u mnie jest w 3 poziomach to tez przydaje sie z praktyki. Podsumowując wziąłem z 5letnią przedłużona gwarancją ( nie ma amortyzacji) nawet jesli po gwarancji padnie grzałka to ubezpieczenie mi się zwróci. No i koniecznie 60cm, do 45cm na dół wejdzie Ci połtora garnka sredniego. Warto zmierzyć gary i połozyć obok siebie na blacie. Do 60cm wsadzisz wszystko, do 45 to już tylko mniejsze rzeczy a większe bedziesz musiał myc w zlewie. W sumię wolę pozmywać talerzyki w zlewie jak gary np te wielkie po gotowaniu kapusty z grzybami na pół roku w słoiki:). Zmywarki 45 były w tej samej cenie co 60. Przy większej oszczednosc wody czasu i tabletek gdyż rzadziej załączasz
  • Poziom 2  
    Witam,
    też się przymierzam do zakupu zmywarki (i nie tylko) i zastanawiam się nad firmą, której tu jeszcze nikt nie wymienił - Gorenje, a dokładniej model GV64161. Jest co prawda trochę droższa (~1800 zł), ale jak czytam tu o boschach i innych, to się zastanawiam, czy warto... Swoją drogą, chyba dobrą alternatywą będzie też zmywarka z IKEI (bodajże Electrolux) z 5-letnią gwarancją bez żadnych dopłat?
  • Poziom 14  
    Bierz tego electroluxa z 5 letnią gwarancją jeśli jest w standardzie ( PS sprawdz warunki OWU przy 5latach, najważniejsze amortyzacja! bo np po takim czasie wg nich sprzęt jest wart już tylko 1000zł i naprawiają do tej ceny lub nowa zmywarka do tej ceny. Ewentualnie czy przedłużona gwarancja obejmuje przepięcia.