Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] CISCO SGE2000 - jak się podłączyć?

13 Lis 2017 15:05 465 6
  • Poziom 13  
    Cześć, mam urządzenie CISCO SGE2000, które działa aktualnie jako switch ale wiem, że ma możliwość konfiguracji np. dzielenie sieci itp. więc chciałbym dostać się do niego w jakiś sposób bo w sieci go nie widzi jako "urządzenie" tylko jako switch.
    Urządzenie ma wyjście z tyłu RS 232 pinout więc jakie kable bym potrzebował aby połączyć się z laptopa?
    Posiadam przejściówkę USB to RS 232 pinout ale nie wiem czy się do czegoś przyda.
    Proszę o Wasze wskazówki :)
  • Poziom 31  
    To jest switch, jakie 'dzielenie sieci' chcesz na nim zrobić?
    Poza tym pamiętaj, że tego typu sprzęty nie mają panelu www do zarządzania.
  • Poziom 13  
    Właśnie o to chodzi, że ma stronę www Link do zarządzania. Tym bardziej, że kiedyś chodziło to bez problemu ale ustawione było przez serwisantów CISCO więc nie mam kabla do niego :(
    Mam 2 osobne sieci, które korzystają z jednego źródła internetowego i chce oddzielić je tak aby nie widziały.
  • Poziom 13  
    Czy kabel:
    CISCO SGE2000 - jak się podłączyć?
    spełni moje oczekiwania, czy muszę zastosować jakieś adaptery i itp? Czy on działa w przeciwną stronę?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przypuszczam, że autor pisząc o dzieleniu sieci ma na myśli VLANy. Kablem, który pokazujesz powinieneś móc się dostać do konsoli sprzętu (port console) i wtedy powinieneś mieć możliwość skonfigurowania sprzętu wedle swoich uznań o ile masz hasło :)
    Co do interfejsu www, przypuszczam jedynie, że interfejs został wyłączony i musisz go włączyć samodzielnie
    link do procedury
  • Poziom 13  
    przeqpiciel napisał:
    Przypuszczam, że autor pisząc o dzieleniu sieci ma na myśli VLANy. Kablem, który pokazujesz powinieneś móc się dostać do konsoli sprzętu (port console) i wtedy powinieneś mieć możliwość skonfigurowania sprzętu wedle swoich uznań o ile masz hasło :)
    Co do interfejsu www, przypuszczam jedynie, że interfejs został wyłączony i musisz go włączyć samodzielnie
    link do procedury

Dokładnie o to mi chodzi :) dzięki wielkie.
  • Poziom 13  
    Przełącznik po zrestartowaniu posiadaja dostęp przez przeglądarkę.