Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung UE40H6400AW - nie włącza się.

16 Lis 2017 12:07 1752 13
  • Poziom 34  
    Witam.
    Telewizor jak w temacie.
    MB: BN41-02156A wykonanie BN94-07309G.
    Matryca: CY-GH040CSLV2H.
    T-Con: LS400HF04, BN95-01308A.
    Zasilacz:BN44-00709A.
    Po podłączeniu do sieci świeci się kontrolka czuwania, po wysłaniu rozkazu włącz mrugnie wolno 5 razy i zgaśnie. Brak podświetlenia, na module T-Con świecą się 3 diody led, telewizor już nie reaguje na pilota, tylko przy wysyłaniu rozkazu miga kontrolka czuwania, odłączenie modułu T-Con od MB nic nie zmienia.
    Po odłączeniu MB od zasilacza i podłączeniu do sieci pojawia się podświetlenie.
    Napięcia prawidłowe, wgrałem wsady do pamięci z forum i też nic nie dało.
    Mam teraz pytanie, czy bez modułu T-Con ten telewizor uruchamia się?
    Może macie jakieś sugestie, co dalej sprawdzić.
  • Poziom 21  
    Zapewne tak.
    Pomierz wszystkie napięcia z zasilacza i podaj.
  • Poziom 34  
    Sam zasilacz ma na wyjściu tylko jedno napięcie opisane A13V, jest ono prawidłowe, reszta napięć jest robiona na MB.
    Znalazłem 6 przetwornic, na czuwaniu pracuje tylko jedna, podaję napięcia po dławikach tych przetwornic:
    L2001 4,98V na czuwaniu, 4,99V po włączeniu,
    L201 5,03V
    L203 3,33V
    L204 1,53V
    L305 1,12V napięcie opisane B1,1V_CORE_PW
    L306 1,03V napięcie opisane B1,1V_CPU_PW, wytwarza go układ IC305 typu AOZ3013PI.
    Znalazłem serwisówkę do UE32H6200, jest to ponoć takie samo chassis.
    Z niej mam te napięcia, wynika, że to ostatnie jest za niskie, czy ktoś może to potwierdzić.
  • Poziom 34  
    Jeszcze raz mierzę napięcie wytwarzane przez układ IC305 i jest takie jak podałem.
    Na nodze FB tego układu jest napięcie 0,79V, czyli w zakresie tolerancji tego układu, czyli, że napięcie wyjściowe ustala dzielnik.
    Czy ktoś ma na stole taki telewizor i może potwierdzić, jakie tam jest w rzeczywistości napięcie, czy to 1,03V jest zaniżone?

W serwisówce do modelu UE60H7000 też jest podane napięcie: B1,1V_CPU_PW.
  • Poziom 28  
    Witaj,
    ja bym się nie czepiał tych kilkudziesięciu miliwoltów to w granicy 10%
    ale jeśli już to sprawdź dzielnik oporowy pomiędzy 8 wyprowadzeniem US a 4 i masą (3)
    oczywiście masa miernika bezpośrednio na 3
    jaką tolerancje mają rezystory w dzielniku?
    pzdr
  • Poziom 23  
    Proponuje pierw odłączyć zasilanie płyty głównej i włączyć tv i zobaczyć czy podświetlanie się włącza. Odłącz również moduł logiki i zobaczy czy ci zastartuje płyta główna .

A jeśli usterka w zasilaczu to temat juz był podobny:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3078550.html
  • Poziom 43  
    kazikszach napisał:
    Po odłączeniu MB od zasilacza i podłączeniu do sieci pojawia się podświetlenie.

na to
    elmo071 napisał:
    Proponuje pierw odłączyć zasilanie płyty głównej i włączyć tv i zobaczyć czy podświetlanie się włącza.

kazikszach napisał:
    odłączenie modułu T-Con od MB nic nie zmienia.

po czym
    elmo071 napisał:
    Odłącz również moduł logiki i zobaczy czy ci zastartuje płyta główna .

Zatem rewelacja! ;)
  • Poziom 23  
    Sorry nie doczytałem tych postów

Moderowany przez bogred:

A trzeba było, to byś nie pisał zbędnych postów i nie miał pretensji do mirexa, że Ci zwraca na to uwagę.

• Poziom 34  
    elmo071 napisał:
    Sprawdź kolego czy na płycie głównej nie masz zwarcia po między masą a cewka L203 oraz na kondensatorach obok w/w cewki C271.C266,C269,C299,D202.

W 3 poście podałem napięcia i po cewce L203 mam prawidłowe napięcie.
  • Poziom 23  
    Skoro pojawiają się napięcia na przetwornicach to dlaczego kolego szukasz problemu na zasilaczu?
  • Poziom 43  
    elmo071 napisał:

Skoro pojawiają się napięcia na przetwornicach to dlaczego kolego szukasz problemu na zasilaczu?

Którym zasilaczu? :)
    elmo071 napisał:
    Przecież on podaje ci napięcia 3,3V i 5V jak i 12 V

;)
    To jakieś bajki.
    Bo jeśli o zasilacz chodzi, to daje tylko 13V.
    Jeśli o "zasilacz" na MB, to dużo innych robi!
    W tym jedno, które nie podoba się Kazikowi. Ale gdzie on się skarżył na zasilacz?
    Ja myślę, że lepiej by było, abyś ty się trochę ogarnął w tym temacie @elmo071. ;)
    elmo071 napisał:
    drugi podobny przypadek miałem - ale była to wina oprogramowania SPI.

No ale Kazik pamięci już robił. ;) Co prawda nie napisał jednoznacznie, że SPI też. Szkoda.
  • Poziom 23  
    Dobra mirex jest mądrzejszy to może ci pomoże na odległość naprawić tv . Przecież w podobnym temacie był pan również mądrzejszy od liska
    Link powyżej w wcześniejszym moim poscie
    A co do wiedzy to kolega autor nawet nie wie czy tv uruchamia się bez t-con
    kazikszach napisał:

Mam teraz pytanie, czy bez modułu T-Con ten telewizor uruchamia się?
    Może macie jakieś sugestie, co dalej sprawdzić.

Zbigniew Sekula napisał:
    Zapewne tak.
    Pomierz wszystkie napięcia z zasilacza i podaj.

Kolega ma tylko 13 volt ? nawet kolega autor nic nie podaje co pojawia się przy starcie na zasilaniu led barów?skoro jest 13 to jest też stand-by
    Jakoś nie widzę kolegi mirex podpowiedzi w tym temacie tylko samą krytykę innych tak jak i w podobnych tematach .Wykaż się kolego mirex w tym temacie w podpowiedziach zobaczymy jaką masz wiedzę
    kazikszach napisał:
    na module T-Con świecą się 3 diody led, telewizor już nie reaguje na pilota, tylko przy wysyłaniu rozkazu miga kontrolka czuwania.

Skoro przy wysyłaniu rozkazu z pilota miga kontrolka czuwania to tv reaguje na pilot.
    Proponuje odłączyć jedna część ekranu a potem druga i zobaczyć czy nie ma zwarcia czasem na matrycy . Przy takiej usterce może nie włączać się podświetlanie. Reakcja z pilota przypuszczam że jest normalna ,miganie diody stand-by przy włączaniu jest normalną reakcja .
    Powodzenia
  • Poziom 34  
    elmo071 napisał:
    A co do wiedzy to kolega autor nawet nie wie czy tv uruchamia się bez t-con

Jeśli wiesz to podpowiedz, a nie podważaj moich kompetencji, bo może mało jasno napisałem, telewizor z podłączonym modułem T-Con jak i z odłączonym od MB zachowuje się tak samo.
    Na module T-Con też jest pamięć SPI, stąd moje pytanie czy bez modułu telewizor się uruchomi, odłączenie ekranu od niego też nie zmienia sytuacji.
    Wsady wgrywałem do SPI (IC1304) i do 24C512 (IC901) z forum zamieszczone przez kolegę tomasza wojcickiego.
    W pości 3 podałem wyraźnie napięcia, 13V z zasilacza jest to jedyne napięcie zasilające MB i jest ono cały czas po podłączeniu telewizora do sieci.
  • Poziom 34  
    Uszkodzony był procesor SEMS31, po wymianie przez kolegę mailo telewizor działa prawidłowo.