Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać sprzęt AGD?

09 Sie 2005 11:52 16257 15
  • Poziom 27  
    Witam. Jaki wybrać sprzęt AGD, lodówka, pralka, zmywarka,piecyk elektr/gaz, znam się na kopiarkach a nie na pralkach i stąd to pytanie do serwisantów sprzętu AGD. Potrzebny sprzęt dobry i tani w eksploatacji, z dobrą gwarancją.
  • Poziom 19  
    Przyłączam się do pytania. Takie kryterium czyli dobry i tani w eksploatacji z dobrą gwarancją także mi odpowiada.
  • Poziom 15  
    To zalezy od funduszy. Jesli portfel masz pelny to tylko Miele. Ceny tak od 4000 mniej wiecej i raczej spokoj z serwisem na kilkanascie lat. Przy mniej zasobnym portfelu pomyslalbym o jakims Boschu, ale bron boze skladanym u nas w Lodzi. Na pewno nie kupilbym cuda typu Ardo, Mastercook czy Amica. Z Whirlpoolem tez bym sie zastanowil. Jak zle trafisz to po paru latach (czyt. ok 5) do wymiany bedziesz mial conajmniej lozyska, a jak zle trafisz to i krzyzak lub zbiornik. Jesli chodzi o koszty eksploatacji to ja widze to tak. Wszyscy sie reklamuja ze maja urzadzenia klasy A, AAA i nie wiadomo jakie jeszcze. Moim zdaniem to pic na wode. Ilosc zuzytej wody za duzo sie nie rozni w wiekszosci nowych pralek, a zuzycie energii podobnie. No bo jak masz w prawie kazdym sprzecie grzalke okolo 2 kW to pralka 10 A ciagnie jak nic :-) Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    tan napisał:
    pomyslalbym o jakims Boschu, ale bron boze skladanym u nas w Lodzi.

Bardzo się mylisz. Jeżeli chodzi o obecnie produkowany sprzęt w łódzkiej fabryce Boscha, to sami Niemcy przyznali, że jego awaryjnosc jest mniejsza od sprzętu produkowanego w Niemczech. I wyobraź sobie, że te porównywania dokonano w Niemczech, bo na tamten rynek łódzka fabryka oczywiście też produkuje sprzęt.
  • Poziom 31  
    ale to chodzi o to że pralka do prania pobiera pół szklanki wody i potrzebuje mniej energii na jej zagrzanie

porównaj-> stara PS pobiera 15 l wody a nowe pralki pobierają ok.4-5 l wody to tylko pół centymetra w najniższym punkcie bębna

dzisiaj wszystkie pralki piorą bez wody, bez prądu i bez proszku
  • Poziom 16  
    A i tak Whirpool ma najlepszą gwarancję, np. 7 lat na zbiornik w pralkach :D
  • Specjalista AGD
    noman1 napisał:

Pozwolę sobie tylko dodać, że te 7 lat t, to praktycznie na korozję plastiku :D
  • Poziom 15  
    zayzayer napisał:

Bardzo się mylisz. Jeżeli chodzi o obecnie produkowany sprzęt w łódzkiej fabryce Boscha, to sami Niemcy przyznali, że jego awaryjnosc jest mniejsza od sprzętu produkowanego w Niemczech. I wyobraź sobie, że te porównywania dokonano w Niemczech, bo na tamten rynek łódzka fabryka oczywiście też produkuje sprzęt.

No moze jestem zbyt krytyczny w swojej wypowiedzi na temat Lodzkiej fabryki, ale mialem juz do czynienia z kilkoma takimi pralkami i wiem cos na temat ich awaryjnosci. A moze tylko mialem do czynienia z tymi felernymi. W sumie tylko dlatego wlasnie mam z nimi stycznosc, bo po co naprawiac sprawna pralke ;-). Tylko kiedy porownuje polskiego Boscha, w ktorym wsadzaja silnik jednorazowke, nitowany, produkcji wloskiej, ktory psuje sie po ok. 3 latach uzytkowania z silnikiem, w ktorym bez problemu moge np. wymienic wirnik, bo da sie go rozkrecic to chyba wiem o czym mowie. Moze nie chodzi tylko o wykonanie, ale o rodzaj czesci wkladanych do tych samych pralek na roznych rynkach.

Dodano po 3 [minuty]:

noman1 napisał:

7 lat na plastik, no wlasnie :-). A sprobuj im udowodnic, ze ich wina jest to, ze zbiornik popekal w okolicy krzyzaka z lozyskami :-)
  • Poziom 13  
    ... widziałem gdzieś reklamę z gwarancją na 10 lat cyt; " perforację bębna " ...
  • Poziom 27  
    Witam ponownie. Zastanawiam się nad zestawem do zabudowy w meble kuchenne, jaka lodówka, zmywarka i piecyk? Czy nasza polska Amica jest dość dobra? Wiem że blachy rdzewieją ale w urządzeniach do zabudowy to są chyba stosowane blachy ocynkowane?
  • Poziom 31  
    tan napisał:
    zayzayer napisał:

No moze jestem zbyt krytyczny w swojej wypowiedzi na temat Lodzkiej fabryki, ale mialem juz do czynienia z kilkoma takimi pralkami i wiem cos na temat ich awaryjnosci. A moze tylko mialem do czynienia z tymi felernymi. W sumie tylko dlatego wlasnie mam z nimi stycznosc, bo po co naprawiac sprawna pralke ;-). Tylko kiedy porownuje polskiego Boscha, w ktorym wsadzaja silnik jednorazowke, nitowany, produkcji wloskiej, ktory psuje się po ok. 3 latach uzytkowania z silnikiem, w ktorym bez problemu moge np. wymienic wirnik, bo da się go rozkrecic to chyba wiem o czym mowie. Moze nie chodzi tylko o wykonanie, ale o rodzaj czesci wkladanych do tych samych pralek na roznych rynkach.

Dodano po 3 [minuty]:

noman1 napisał:

7 lat na plastik, no wlasnie :-). A sprobuj im udowodnic, ze ich wina jest to, ze zbiornik popekal w okolicy krzyzaka z lozyskami :-)

ja też miałem do czynienia z Bosch'em z łodzi
    pralka po 6 latach trafiła na złom
    poszły -> łożyska, silnik, programator, elektronika a obudowę zjadła rdza
  • Specjalista AGD
    PS 663S BIO napisał:
    ja też miałem do czynienia z Bosch'em z łodzi
    pralka po 6 latach trafiła na złom poszły -> łożyska, silnik, programator, elektronika a obudowę zjadła rdza

Tak, tylko zapomniałeś dodać, że ta pralka prała 4 razy dziennie :D
  • Specjalista AGD
    Witam
    Jesli chodzi o whirpoola to 7 lat gwarancji bylo na silnik czy tez agragat ale tylko do marca tego roku--teraz juz niema. Jesli chodzi o lodowke polecam electroluxa(najmniej awaryjny )

pozdrawiam :)
  • Poziom 27  
    Witam, ponownie. Po waszych wypowiedziach to dopiero teraz mam dylemat, jaki sprzęt wybrać? Dzięki serdeczne, chyba wybiorę polski sprzęt. Pozdrawiam, drebin
  • Poziom 16  
    W temacie różnic pomiędzy Boshem z Łodzi i z niemiec zacytuje przedstawiciela Bosha: "... kwestia wyboru kupującego czy chce mieć pralke składaną przez Polaka w Polsce czy przez Turka w niemczech..."