Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One 722-C52kk - Windows 7 czarny ekran i błąd instalacji

22 Lis 2017 11:05 444 4
  • Poziom 10  
    Witam, opiszę w skrócie problem. Dostałem od członka rodziny tego laptopa, objaw był taki że przy przeglądaniu internetu nagle windows 7 się zawiesił. Po restarcie laptopa, kiedy miał wczytywać się windows pojawiał się czarny ekran i żadnych zmian. Zależało tylko na kilku dokumentach z pulpitu więc podłączyłem dysk do mojego komputera, uratowałem ważne pliki i zająłem się diagnozą. Zmiana ramu nie pomogła, niestety nie mogłem zrobić żadnych testów bo sam windows nie działa. Wiem jedynie, że pamięć RAM sprawna. Dysk chyba też skoro działa podłączony przez adapter usb do drugiego kompa... Chyba, warto zrobić też jego test? Można wykonać ten test jak podłączę go jako zewnętrzny dysk? Przy okazji wyczyściłem laptop z kurzu, profilaktycznie wymieniłem pastę na procesorze. Nic nie pomagało więc zabrałem się za format dysku, świeży windows nie zaszkodzi a skoro laptop używany był sporadycznie to nie było nic do stracenia. No i tutaj kolejny problem, na 8% kopiowania plików komputer się po prostu wyłącza. Wtedy pomyślałem o dysku, włożyłem drugi dysk, niestety to samo.

Moje pytanie, co to może być? Jak zabrać się za diagnozę? Co można zrobić żeby sprawdzić tak na sucho co to może być? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Według mnie pierwotną przyczyną był uszkodzony dysk, a przy wymianie pasty coś sknociłeś i komputer wyłącza się z przegrzania. SMART tego dysku wrzuć na początek.
  • Poziom 10  
    miecho18 napisał:
    przy wymianie pasty coś sknociłeś i komputer wyłącza się z przegrzania

Czy to faktycznie możliwe jeśli wszystko zrobiłem tak jak zawsze? Wentylator się załącza. Wszystko działa jak należy i to może być włączony komputer długo a dopiero przy tym kopiowaniu plików coś się dzieje :)

miecho18 napisał:
    SMART tego dysku wrzuć na początek

Widzę, że problem faktycznie z dyskiem zgadza się...?

Acer Aspire One 722-C52kk - Windows 7 czarny ekran i błąd instalacji
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zgadza się - dysk do utylizacji.
    Przy zasilaniu z samej baterii netbook też się wyłącza?
  • Poziom 10  
    miecho18 napisał:
    Zgadza się - dysk do utylizacji.
    Przy zasilaniu z samej baterii netbook też się wyłącza?

Dzięki bardzo za pomoc, faktycznie coś mi nie wyszło. Rozkręciłem jeszcze raz, dałem troszkę więcej pasty i jest już ok. Nie wiem czy to faktycznie to, ale cóż mogłoby być innego skoro wszystko było podpięte. Instalacja na drugim dysku poszła, teraz tylko czekać na odbiór zamówionego dysku i postawić system. Dzięki bardzo za pomoc, pozdrawiam :)