witam
jak mozna zrobic w c 64-bitowa arytmetyke ( dodawanie ,mnozenie).
Zmienny przecine raczej odpada bo ( 24bitowa matysa czy cos) nie bedzie reagowal na dane pod koniec bufora . Próbowałem zrobic to na 40bitach w asm ale jednak gdzies sie pomotalem ( chyba w znakach) i doszedłem ze chyba najprościej bedzie jakby jakos dostać sie do przeniesienia w C i zrobic to na dwóch intach 32bit - robil to ktoś moze - albo są jakieś gotowe biblioteki do C ? Czasowo obliczenia nie są ktrytyczne ( i chyba nie beda szybkie jak zobaczyłem ile wyszlo w asmie kodu
)
jak mozna zrobic w c 64-bitowa arytmetyke ( dodawanie ,mnozenie).
Zmienny przecine raczej odpada bo ( 24bitowa matysa czy cos) nie bedzie reagowal na dane pod koniec bufora . Próbowałem zrobic to na 40bitach w asm ale jednak gdzies sie pomotalem ( chyba w znakach) i doszedłem ze chyba najprościej bedzie jakby jakos dostać sie do przeniesienia w C i zrobic to na dwóch intach 32bit - robil to ktoś moze - albo są jakieś gotowe biblioteki do C ? Czasowo obliczenia nie są ktrytyczne ( i chyba nie beda szybkie jak zobaczyłem ile wyszlo w asmie kodu