Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak Gigaset A510 podłączyć do linii?

30 Lis 2017 15:18 897 10
  • Poziom 37  
    Jak to zrobić, żeby ten telefon pracował bez IP, tzn wyłącznie na samej linii analogowej? Można w ogóle tak go używać jak zwykły telefon?
  • Poziom 27  
    Jak rozumiem masz Gigaseta A510IP a nie A510. To dwa różne telefony. Jeśli ten pierwszy należy podłączy linie analogową i ewentualnie włączyć linie w ustawieniach telefonu. Telefon wtedy działa jak zwykły A510.
    RP
  • Poziom 37  
    Tak, niestety A510IP. Sory za nieścisłość.
    Więc co z tym?
  • Poziom 27  
    Tak jak napisałem wcześniej, podłączasz linie analogową do gniazda linii analogowej ( z tyłu obudowy obok gniazda zasilacza ) i ewentualnie w ustawieniach telefonu przypisujesz linie stacjonarną. Ustawienia>Telefonia>Przypisanie numeru>Linia stacjonarna w ruchu wychodzącym i przychodzącym. Oczywiście ustawienia robimy przez komputer po wcześniejszym zalogowaniu się na telefon przez przeglądarkę internetową na jego adres IP w sieci.
    RP
  • Poziom 37  
    Możesz podpowiedzieć, jak znaleźć użytkownika i hasło? Nie mam dokumentów...
  • Poziom 27  
    Maryann jeśli faktycznie jest to strona logowania telefonu to obawiam się, że aparat jest od jakiegoś operatora i soft został w nim zmieniony.
    Nie mając parametrów logowania nic nie zrobisz i taniej będzie kupić używany analogowy telefon.
    RP
  • Poziom 37  
    Wszedłem do routera, spośród podłączonych urządzeń wybrałem IP Gigaset. Chyba właściwe? Wchodząc w nie mam właśnie taką planszę logowania.
    Baza Gigaset na obudowie ma MAC i sześć par znaków. Tego się nie wykorzysta?
  • Poziom 27  
    maryann napisał:
    Baza Gigaset na obudowie ma MAC i sześć par znaków. Tego się nie wykorzysta?

Nie bardzo jest do czego.
    Normalnie adres IP telefonu sprawdzamy poprzez słuchawkę w
    Menu>Ustawienia>System>Sieć lokalna>Adres IP ale zakładam, że router nie kłamie. Okno logowania, które wyskakuje na pewno nie jest Gigaseta.
    RP