Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8000 - Regulacja czasu pracy młynka

30 Lis 2017 23:11 6042 20
  • Poziom 6  
    A może ktoś wie w jaki sposób młynek jest sterowany, albo jak np. bada ilość kawy itd? Może to mi pomoże...
  • Moderator
    Ten ekspres może nie mieć regulacji czasu działania młynka.
    Ilość zmielonych ziaren możesz w pewnym zakresie regulować grubością przemiału. Im drobniejszy przemiał ustawisz, tym mniejsza ilość ziaren
    zostanie zmielona w danym czasie. Grubość przemiału pod espresso należy ustawić tak, aby 25-30 ml spływało do filiżanki w ok. 25 sekund.

• Specjalista AGD
    Czas pracy młynka kalibruje się programowo.
    Proszę mimo wszystko spróbować zrobić około 10 kaw czy sam się nie ustawi prawidłowo.
    Jeżeli nie to konieczna będzie kalibracja.
  • Poziom 6  
    Hmmm, skorzystałem z instrukcji, żeby wyjąć szufladę, pojemnik na fusy, pojemnik na wodę, uruchomić z wciśnietym przyciskiem pary i udało mi się na tyle, że teraz mieli 6 sekund, a mielił 16, więc na pewno da się to zrobić jakąś z tych kombinacji. Będę miał czas, to wieczorem popróbuję, może uda mi się zrobić coś ok. 9 sekund.
  • Poziom 8  
    Mam ten sam problem, ale u mnie ten patent nie działa, jak już włączam tak jak wcześniej napisałeś to zapalają się wszystkie kontrolki, kiedy przekręcę pokrętło to gasną a kawa dalej jest tak długo mielona, co zrobiłeś po załączeniu się kontrolek?
  • Poziom 6  
    Dokładnie, tylko zauważ, że wtedy już jesteś właśnie w menu serwisowym i każdy klawisz powoduje zapalenie się którejś z diod. Teraz ja zrobiłem tak, że paliły się dwie i zastrzel mnie, nie pamiętam jak zatwierdziłem, ale powoli do tego dojdę.
  • Poziom 8  
    Zrobiłam wszystko wg instrukcji, niestety nie pomogło :-( Czy po tym programowaniu ekspres od pierwszej kawy mielił krócej?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Koledzy i koleżanki, ale o czym mowa, zupełnie nie tędy droga.
    Kalibracja dla płytki elektronicznej ze zdjęcia (piszę, by potem nie było niedomówień, że u mnie nie działa).
    Załączniki:
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    A czy mogę zamiast tej pastylki serwisowej wrzucić coś innego o podobnym rozmiarze? Np. tabletkę do czyszczenia? I czy to należy wrzucić, tam gdzie parzy się kawa, (tam gdzie odciskane są krążki kawy)?
  • Poziom 6  
    Tak, dokładnie. Ja sobie wieczorem dotnę z drewnianego kija od miotły, powinno się udać.
  • Poziom 8  
    Kalibracja zadziałała z tym, że... Teraz ekspres mieli za krótko, ok 5sekund i krążki kawy są cienkie i się rozpadają, a kawa jest za słaba. Macie jakieś rady na to?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Pastylka powinna mieć około 12 mm wysokości.
    Po kalibracji proszę zrobić kilka kaw, powinno się automatycznie uregulować.
  • Poziom 6  
    Dokładnie jak kolega napisał, dałem grubszą pastylkę i jest idealnie, aż szkoda mi było wylewać 3 próbne kawy, ale to nie pora na kofeinę. Dzięki wielkie. Teraz już wiem, dlaczego zmieniły mi się parametry za pierwszym razem i tak krótko mielił, bo kombinując przypadkowo zrobiłem część kalibracji bez tabletki ;)
  • Poziom 8  
    Koledzy, bardzo Wam dziękuję za pomoc?, jest lepiej, ale nie jest idealnie. Jakiej grubości pastylkę dałeś? bo ja nakrętkę 12 mm i raz robi fajny krążek kawy a raz takie błoto, że nawet nie potrafi go wyrzucić do pojemnika. Wydaje mi się, że jednak za krótko mieli. Czy to może mieć związek z tym, że nakrętka jest pusta w środku i tłok może nie ma takiego równego nacisku? Nie wiem, co z tym jeszcze zrobić :-/
  • Poziom 6  
    Może masz ten zawór dwubarowy zepsuty? Łatwo go wyjąć i wyczyścić a to też może mieć związek.
  • Poziom 8  
    A jak go wyjąć? Jak on w ogóle wygląda?
  • Poziom 6  
    Krups EA8000 - Regulacja czasu pracy młynka To ten w lewym dolnym rogu, trzeba go przekręcić, żeby go wyjąć. Niestety obudowę trzeba zdjąć, jest dobry filmik na yt z rozkładania tego ekspresu, wszystko świetnie widać.
  • Poziom 8  
    Na szczęście nie musiałam już rozbierać ekspresu, bo po kilkunastu kawach sam się wyregulował i teraz super śmiga :-) Koledzy bardzo, bardzo Wam dziękuję za pomoc :-)
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich
    u mnie po przekręceniu na 60 ml zapala się lampka oczyszczenia pojemnika na fusy,próbowałem różne kombinacje i nic.
    Pomóżcie

• Specjalista AGD
    dawmia napisał:
    Witam wszystkich
    u mnie po przekręceniu na 60 ml zapala się lampka oczyszczenia pojemnika na fusy,próbowałem różne kombinacje i nic.
    Pomóżcie

Wczoraj opisywałem w tym temacie :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3492795.html

Na forum jest mnóstwo serwisówek i opisów leniuszki :p