Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi karty SD / w menedżerze urządzeń widnieje

Aragenix 10 Gru 2017 12:01 513 10
  • #1 10 Gru 2017 12:01
    Aragenix
    Poziom 7  

Witam serdecznie,

Mój problem polega na tym, ze po włożeniu karty SD do komputera stacjonarnego/laptopa maszyna jej nie widzi (nie pokazuje się nowy dysk w "Mój komputer"). Na Windowsie 10 w menedżerze urządzeń w (chyba) urządzeniach przenośnych widnieje ta karta jako F:/. Próbowałem usunąć urządzenie i dodać je jeszcze raz, oraz zaktualizować sterowniki, ale to nic nie dało. Uruchomiłem przed chwilka Linuxa z pendrive i to samo, pendrive nie jest widoczny, a w GParted coś się pokazuje.

Z racji tego, ze to nie moja karta SD, to nie wiem co z nią było robione, dlaczego się tak stało (wcześniej karta działała prawidłowo, była wykorzystywana do aparatu).
    Najważniejsze jest by odzyskać dane na tej karcie.

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki co mogę zrobić by naprawić te kartę.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 10 Gru 2017 12:51
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Aragenix napisał:
    Uruchomiłem przed chwilka Linuxa z pendrive i to samo, pendrive nie jest widoczny, a w GParted coś się pokazuje.

Pendrive jest widoczny, ale czy podłączona ta karta po rozwinięciu na pewno nie była widoczna :?:

1
  • #3 10 Gru 2017 12:58
    Aragenix
    Poziom 7  

Przepraszam, za pomyłkę, powinno być

Aragenix napisał:
    Uruchomiłem przed chwilka Linuxa z pendrive i to samo, karta SD nie jest widoczna, a w GParted coś się pokazuje.

Ten screen jest właśnie z tej karty SD 8GB. Co do pendrive i całej reszty to wszystko jest pokazywane poprawnie.

0
  • #4 10 Gru 2017 14:07
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

W zarządzaniu dyskami karta widoczna?

1
  • #5 10 Gru 2017 14:16
    Aragenix
    Poziom 7  

mati211p napisał:
    W zarządzaniu dyskami karta widoczna?

Tak, jest to ten dysk F:
    Ale w "Mój komputer" go nie ma:

0
  • #6 10 Gru 2017 15:42
    mati211p

Przez adapter podłączana?

0
  • #7 10 Gru 2017 17:04
    Aragenix
    Poziom 7  

mati211p napisał:

Tak, ale adapter jest na pewno odblokowany (mimo wszystko próbowałem też zmienić pozycję tego przełącznika z boku i nic to nie dało). W komputerze mam też możliwość wsadzenia samej karty Micro SD i efekt jest ten sam. Próbowałem też wsadzić tę kartę do laptopa i również nie działa.

Tak jak piałem, karta jest używana do aparatu i są na niej dość ważne zdjęcia. Czy jest jakaś możliwość by mimo wszystko zgrać zawartość tej kary?

Edit: Jak coś to inne karty SD działają bez problemu.
    mati211p napisał:

Edit2: Hmmm w sumie to teraz nie wiem o jaki adapter chodzi. Czy o jakiś czytnik kart SD podłączany do komputera przez USB czy o adapter kart Micro SD na SD. W obudowie komputera mam możliwość bezpośrednio podłączenia karty SD lub Micro SD. Ale ta karta SD 8GB, o której jest cały czas mowa, to tak naprawdę jest to Micro SD 8GB, które jest włożone w obudowę/adapter SD.

0
  • #8 10 Gru 2017 19:49
    Witek_2
    Poziom 10  

Przypuszczalnie masz zainstalowany exFat, który niestety z czasem lubi się uszkadzać a więc i/lub masz uszkodzony system plików. Jeśli masz taką możliwość, sformatuj pamięć z systemem NTFS, na dzień dzisiejszy akceptuje go znakomita większość urządzeń, nie ma też większych ograniczeń co do wielkości plików. Jeśli z pamięci mają korzystać starsze urządzenia, sformatuj pamięć do FAT32, ale maksymalny rozmiar pojedynczego pliku ogranicza się do ok 2GB.

0
  • #9 11 Gru 2017 10:26
    Aragenix
    Poziom 7  

Witek_2 napisał:
    Przypuszczalnie masz zainstalowany exFat, który niestety z czasem lubi się uszkadzać a więc i/lub masz uszkodzony system plików. Jeśli masz taką możliwość, sformatuj pamięć z systemem NTFS, na dzień dzisiejszy akceptuje go znakomita większość urządzeń, nie ma też większych ograniczeń co do wielkości plików. Jeśli z pamięci mają korzystać starsze urządzenia, sformatuj pamięć do FAT32, ale maksymalny rozmiar pojedynczego pliku ogranicza się do ok 2GB.

Bardziej niż na tym by karta działała, zależy mi na zdjęciach z aparatu, które się tam znajdują. Kartę można sobie kupić kolejną, a zdjęć już niektórych drugi raz się nie zrobi :) Idealnie było by gdyby udało się napirawić kartę i odzyskać zdjęcia. Czy jest możliwość by naprawić ten uszkodzony system plików czy coś, co się tam zepsuło? Albo czy jest chociaż jakiś program, który pozwoli mi na razie odzyskać dane, a później będę się martwił kartą?

0
  • Pomocny post
    #10 11 Gru 2017 10:34
    mati211p

Jak DMDE wyrzuci błąd we/wy to w domu nic nie zdziałasz z tą kartą.

0
  • #11 08 Sty 2018 18:58
    Aragenix
    Poziom 7  

@mati211p Dzięki za informację o DMDE
    Zrobiłem kopię posektorową i próbowałem przy pomocy tego programu coś zdziałać, ale niestety się nie udało. Raczej pewnym jest, że uszkodzenie jest zbyt duże i nic już się nie odzyska. Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo