Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE49M5002 - Nie widzi po hdmi tv boxa

djeros 13 Gru 2017 15:07 369 1
  • #1 13 Gru 2017 15:07
    djeros
    Poziom 3  

Zrobiłem rodzicom prezent i kupiłem TV samsung UE49M5002 dziś dokupiłem Xiaomi Mi Box 3 aby rodzice mogli korzystać z internetu. Podłączyłem oryginalnym kablem hdmi od boxa do tv i zero reakcji. Sprawdzałem w tv dwa gniazda hdmi. Klikam na pilocie tv SOURCE to nie widzi sprzętu. Podłączyłem PS4 to wszystko działa bez problemu. Kabel hdmi od PS4 tez nie działa na boxa. Co mam dalej robić ?

Box obsługuje HDMI 2.0 a tv 1.2 czy może być to przyczyną że tv nie widzi boxa ?

Dodam ze jak byłem w sklepie zeby sprawdzili to działało Ok tym oryginalnym kablem hdmi od boxa

0 1
  • #2 14 Gru 2017 08:18
    Polon_us
    Poziom 41  

djeros napisał:
    Box obsługuje HDMI 2.0 a tv 1.2 czy może być to przyczyną że tv nie widzi boxa ?

Nie sądzę. Wszelkie nowsze wersje są wstecznie kompatybilne.

djeros napisał:
    Dodam ze jak byłem w sklepie zeby sprawdzili to działało Ok tym oryginalnym kablem hdmi od boxa

Czy będąc w sklepie kolega sprawdził, jaka rozdzielczość była ustawiona na testowym telewizorze?
    Jest teoretycznie możliwe, że owa skrzynka wysyła teraz sygnał o rozdzielczości 4K, a telewizor rodziców umożliwia tylko rozdzielczość FullHD maksymalnie.

Na miejscu kolegi udałbym się jeszcze raz do sklepu z tym urządzeniem.
    Mając te urządzenie podłączone do testowego TV ustawić rozdzielczość, którą akceptuje ten posiadany telewizor Samsunga.

0