Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chromebook HP11 g4 - Zmiana systemu

15 Dec 2017 14:04 1875 8
  • Level 22  
    Witam.
    Chromebook HP 11 g4 z systemem google. Chciałbym zainstalować jakiś inny system, może być nawet linux bo ten googlowski system jest do niczego. Czy jest jakiś sposób na zainstalowanie zwyklego systemu na tym sprzęcie. Dysk trochę mały bo 16 gb GB ale powinien wystarczyć.
  • Level 28  
    Ściągnij linux mint ze strony linuxmint.pl i zrób bootowalnego pendriva z nagranym obrazem linuxa. Myślę, że masz taką opcję bootowania w setupie. Jeśli tak to później będziesz mógł go uruchamiać z pendriva zachowując poprzedni system bądź skorzystać z opcji instaluj /jak się już uruchomi z pendriva system/ i zainstalować na dysku twardym.
  • Level 28  
    Ponieważ nie "bawiłem" się jeszcze Chromebookami więc nie wiedziałem, że nie ma opcji bootowania z pendriva /dlatego napisałem ten warunek/. Można to przywrócić po uruchomieniu funkcji debugowania po wprowadzeniu ustawień fabrycznych. Później powinno już być łatwiej, tylko nie wiem jak ze sterownikami. Na razie stosuję bootowalną płytę z linuxem do testowania urządzeń w laptopach /czy problem jest po stronie hardware czy sterowników/. Linux w zasadzie do tej pory miał wszystkie.
    Wymagania minimalne:
    512MB RAM
    9GB HDD
    Zalecane odpowiednio:
    1GB
    20GB

Linki do stron polskich:
    http://antyweb.pl/inny-system-na-chromebooku-google-nie-widzi-problemu/
    http://m.benchmark.pl/aktualnosci/acer-chrome...0-instalacja-system-windows-8-instrukcja.html
    https://support.google.com/chromebook/answer/183084?hl=pl

No i jeszcze Twój to HP. Ale może nie będzie odstępstw.

W sumie dzięki za napisanie tematu bo zainteresowałem się czymś czego jeszcze nie przerabiałem. Przesyłam punkty.
  • Level 22  
    Wchodzę w tryb programisty i za chwile wyskakuje info że tryb ten został zablokowany przez właściciela urządzenia. Chyba nie ta srubke zabezpieczajaca wykrecilem. Nie mogę zlokalizować tej śrubki a w necie też krucho z opisami do go 11 g4.
  • Level 12  
    Mój Chromebook HP11 g4 7260 stracił system . Czy mógłbym liczyć od kogoś na oryginał bo ta ze strony recovery ver. G3/G4/G5
    nie uruchamia się. Znalazłem gdzieś drugą wersję na G4 ale 7262 i ta też nie startuje.
  • Level 22  
    Napisz jak zrobić obraz to Ci zgram z mojego :-)
  • Level 12  
    Z samego Chromebooka chyba się nie da. Trzeba spróbować z aplikacją Chromebook Recovery Utility ze sklepu Chrome Web Store. Po pobraniu otworzyć ją i kliknąć " Rozpocznij " i tu chyba kluczowy moment bo aplikacja powinna wykryć kod Twojego Chromebooka, jeśli tego sam nie zrobi tylko wybierze się go ręcznie to utworzony recovery na pendrivie lub SD chyba będzie nieprzydatny. Ja właśnie musiałem wpisać ręcznie bo mój Chromebook nie ma systemu. Jeśli uda się i aplikacja wykryje kod Chromebooka to trzeba użyć do wgrania pendriva lub SD min 4GB. Po zrobieniu recovery, na komputerze zrobić obraz programem np. imageusb (na takim nośniku może się pojawić 12 partycji, jeśli będzie się chciało później sformatować taki nośnik to trzeba użyć narzędzia "zarządzanie dyskami" i po kolei usuwać utworzone partycje). Jest więc trochę z tym roboty i jeśli kolega czuje się na siłach to taki nośnik może się w przyszłości przydać, ja niestety się nie zabezpieczyłem.