Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skutecznie obciążyć sieć wifi?

17 Gru 2017 00:26 7143 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Na wstępie powiem, że mieszkam w domu studenckim z bardzo szybkim internetem 150mb/s.
    Lecz niestety mieszka ze mną dwóch chłopaków, którzy są zapalonymi graczami i dzień w dzień pobierają gry po kilkadziesiąt GB, przez co nie mogę sobie sam pograć spokojnie w gry ze względu na skoki pingu.
    I tutaj jest moje pytanie do was, czy istnieje jakiś program albo sposób jak skutecznie uprzykrzyć im życie poprzez obciążenie sieci wifi?
    Pozdrawiam cieplutko.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Odpal jakieś torrenty, np Ubuntu pobierz bo ma szybkie seedy. Szybko się wkur...
  • Poziom 2  
    makosuu napisał:
    Odpal jakieś torrenty, np Ubuntu pobierz bo ma szybkie seedy. Szybko się wkur...

To jest dobre na krótką metę.
    Chciałbym coś mocniejszego, rozmyslałem nad Ddos'em ale niestety w konfiguracji routera IP jest podane w typie DHCP przez co przez cmd nie jestem w stanie tego zrobic.
  • Poziom 1  
    jurek.adam napisał:
    Zamiast uprzykrzać życie zainwestujcie w router z QOS (o ile obecny tego nie ma).

Najlepiej. Ale co jeśli sprzęt nie zależy od niego?
  • Poziom 1  
    Nie mając dostepu do routera możesz zrobić kilka rzeczy aby kierować ruchem w sieci:
    1. Własny serwer DHCP.
    2. Przepełnienie tablicy MAC switcha.
    3. Spoofing (podmiana) ARP.
    Dla początkujących "hakirów" opcja 3 jest optymalna. Jako narzędzia "hakira" możesz użyć programu NetCut, najlepiej w starszej wersji 2.x.

Dodano po 44 [minuty]:

Natomiast mając dostęp do routera konfigurujesz zarządzanie pasmem i wszyscy są zadowoleni.