Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linx 7 - Czarny ekran - choc tablet dziala

biuro74 18 Gru 2017 15:09 552 2
  • #1 18 Gru 2017 15:09
    biuro74
    Poziom 7  

Witam,

Mam tableta Linx7, który po którymś updacie Win10 zaczął sie zapętlać już na samym początku ładowania systemu.
    Chciałem pokombinować z bootem przez microUSB, żeby odświeżyć system i poprzestawiałem kilka opcji w BIOSie (w tym nieszczęsne stany procesora zmniejszyłem przykładowo z C7 na C6) - po czym tablet przestał cokolwiek wyświetlać. Chodzi - bo grzeje sie procesor i kości, napięcie na baterii jest (3.92 gdy tablet wyłączony i 3.88 gdy tablet włączony) - generalnie włączam go przyciskiem i wtedy sie grzeje, tak samo wyłączam go przyciskiem Power przez około 6 sekund i tablet sie wyłącza - chipy robia się zimne. Ładowanie przez micro USB też jest - pali się niebieska dioda, bateria naładowana, tylko ekran czarny.

Uszkodzenie ekranu odpada, tak samo luźna taśma itp.

Próbowałem zrobić hard reset, ale nie udaje mi się - zresztą ciężko znaleźć jakąś pewną informację, jak się to robi. Spróbowałem więc zrobić reset kości BIOSu przez połączenie pina 5 z masa na parę sekund przy rozruchu (wlutowałem przełącznik, którego nie trzymałem wciśniętego dłużej, jak 4 sekundy - zgodnie z sugestią), ale po kilku próbach dalej to samo.

Ma ktoś pomysł, jak zrobić reset CMOSu tego tableta, tudzież puścić jego BIOS w trybie podstawowym - czy jak się to nazywa - (robilem tak z Radeonem uwalonym kiedys i się udało - na YT sa filmiki), ewentualnie zrobić hard reset? Może spróbować pina 1 i 8 = co daje wyłączenie Chip Select? BIOS to Winbond W25Q64FW. Ewentualnie gdzie szukać wsadu tego BIOSa, bo mam programator i mogę kostkę wylutować, zaprogramować i wlutować z powrotem (OK, mam juz ROMa sciagnietego = ze strony download.linxtablet.co.uk, teraz tylko musze czekac na zamowiony adapter do chipow 1.8V dla programatora - wiec moze jakas szybsza metoda w miedzyczasie ?).

Ewentualnie potrzebowalbym "koordynatow" do zlokalizowania opcji "reset to defaults" - chodzi o ilosc klikniec w prawo i w dol, zeby sie na tej opcji znalezc bedac juz w BIOSie. Mam klawiature na microUSB, wiec moge sprobowac wejsc w ciemno do BIOSu i tapac klawisze - moze sie uda, o ile tablet pracuje, ale "tylko" nie wyswietla nic na ekranie z jakiegos powodu.

Dzięki za wszelkie pomysły.

0 2
  • #2 18 Gru 2017 23:25
    gradek83
    Poziom 37  

Poczytaj ten temat może być potrzebne zalogowanie ale powinno cię to naprowadzić.

0
  • #3 22 Gru 2017 20:19
    biuro74
    Poziom 7  

Nie ma tam nic (oprocz metody Aptio V), co pomogloby "odceglic" tableta - rady dotycza tylko tego, jak tablet jest sprawny, ale zapetla sie np. po aktualizacji systemu (tego wlasnie naprawa czeka mnie teraz).
    Na razie zaprogramowalem BIOS oryginalnym wsadem programatorem i tablet ruszyl - wiec rozwiazalem temat metoda "czolgowa", czy jak to sie wlasciwie powinno serwisowo wykonac poprawnie ;-)

0