Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla e12 - wymiana żarówki p21/5w na odpowiednik LED

20 Gru 2017 14:48 1572 8
  • Poziom 15  
    Witam
    nie potrzebowałem jak do tej pory pomocy w sprawie samochodu ale...do rzeczy-
    parę razy zdarzyło się że przepaliło sie włókno od świateł tylnych pozycyjnych na dodatek nawet na przeglądzie czego nie zauważyłem,w związku z tym postanowiłem zamówić odpowiednie żarówki LED czerwone...niestety po umieszczeniu w gnieździe nie świeci...na stole po podaniu napięcia 12V świeci bardzo ładnie i jako STOP i pozycyjne natomiast w samochodzie nic...podejrzewam że komputer wykrywa LED jako przepaloną żarówkę i odcina napięcie...proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę oraz czy ktoś bawił się z tym problem i sprawdził doświadczalnie czy jest sposób na oszukanie komputera...przyznam że nie sprawdzałem Led typu CANBUS ale w większości przypadków piszą że może być problem z komputerem...
    przy okazji przy wymianie lampy P21 migacza też na LED występuje problem szybko migających kierunków wskazujących na uszkodzoną żarówkę-więc też odpada... a szkoda bo ładnie świeci...proszę również o nie pisanie czy to jest zabronione czy nie itd-interesuje mnie konkretne rozwiązanie-pozdrawiam
  • Poziom 38  
    A żarówkę sprawdzałeś czy rzeczywiście jest spalona, bo może gdzieś nie być dobrego styku. U mnie np. był zły styk na wtyczce. Może też nie być kontaktu żarówki LED ze stykami w oprawce, a nie wiem czy przypadkiem nie jest istotna polaryzacja.
  • Poziom 14  
    Kiedyś robiłem z ledów światło stop i postojowe w tylnej lampie.Wcześniej była tam żarówka 2 włóknowa.
    Świecił stop a nie włączony stop zwierał postojówkę do masy Wstawiłem diodę prostowniczą w zasilaniu stopu aby stop nie zwierał zasilania postojówki.
    Tak było Mazdzie. Może tak samo ,jest w Toyocie.
  • Poziom 15  
    witam
    te żarówki led sa obojętne na polaryzacje...robiłem próby na wyciągniętej lampie i podanego zasilania z zewnętrznego źródła-wszystko pięknie świeciło..po włożeniu do samochodu świeci jedynie normalna żarówka 2- włóknowa ..ledy nie chcą i nawet nie błysną....podejżewam że komputer wykrywa ledy jako przerwę i odcina zasilanie ale nasuwa się pytanie.-po co ?...jak na razie nikt mi tego nie potwierdził oraz nie doradził jak to obejść...szkoda mi żarówek led bo naprawdę ładnie i dobrze świecą i byłaby szansa żeby długo poświeciły...
  • Poziom 15  
    Cytat:
    ... w związku z tym postanowiłem zamówić odpowiednie żarówki LED czerwone ...

A mógłbyś może podać jakie to żarówki kupiłeś? Może jakiś link?
    Ewentualnie by to trochę pomogło.
  • Poziom 38  
    W Corolli E12 była kontrola spalonych żarówek?
  • Poziom 38  
    U mnie nie ma takiej kontroli.
  • Poziom 38  
    No właśnie więc teoria "strato" z odcinaniem żarówki przez komputer jest bzdurna.
  • Poziom 15  
    nic dodać nic ująć kolego...nie napisałeś nic konkretnego...poza bzdurami...chyba na więcej cie nie stać...proponuję byś w E12 samodzielnie zamontował tylne żarówki led...i sprawdził efekt(to żaden problem ) a potem pisał o bzdurach -pozdrawiam

ps-jedyne działające tylne ledy to białe światła cofania