Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z myszką w laptopie po odłączeniu z kontaktu lampki lub radia.

01 Sty 2018 12:14 342 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Oczywiście Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Roku!
    Odnośnie tematu to mam mega dziwny problem czy zjawisko(?) z laptopem, myszką i gniazdkiem zasilającym.
    Tzn. w gniazdku mam dwa gniazda i z jednego odchodzi przedłużacz i do niego jest podłączony laptop i coś tam jeszcze, a do drugiego gniazda jest podłączony rozgałęźnik bez przedłużacza na 4 gniazdka i tam jest podłączona lampka biurkowa, radio-budzik i jeszcze podłączam telefon do ładowania.
    A zjawisko jest takie, że gdy odłączam kabel lampki lub radio budzika to w laptopie słychać dźwięk odłączanego czy podłączanego urządzenia i widzę po myszce, że gaśnie i się zapala na moment lub całkowicie wyłącza ale gdy ją jeszcze od gniazdka usb odłączę to tez jest dźwięk odłączanego urządzenia... co to jest? Naprawdę nie wiem, na początku już myślałem że mam jakiś podsłuch podłączony do radia co się komunikuje bezprzewodowo z laptopem hehe lub fale radiowe + bluetooth i wifi i coś się gryzie :)
    Ale po tym jak lampka też dawała taka reakcje to mi przeszło.

Ps, nie zawsze tak się dzieje, czasami nie ma takiej reakcji.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 43  
    Gniazdko jest poprawnie uziemione?
    Może samo jest uszkodzone?
    Bez tego rozgałęźnika jak coś odłączysz z gniazdka to objaw jest taki sam?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 38  
    Coś pewnie "iskrzy", lub nie łączy prawidłowo w tych twoich przedłużaczach, rozgałęźnikach, wymień, podłącz inaczej (laptop do innego źródła) omiń ten rozgałęźnik i drogą eliminacji dojdziesz gdzie jest problem.
  • Poziom 9  
    Dobra. Porobiłem parę testów, to na pewno nie rozgałęźniki bo na czystym gniazdku tez tak się dzieje. Jak podłączę inne urządzenie tzn adapter bezprzewodowy do pada xbox to tego nie ma. Występuje tylko z myszka i tylko na portach usb 2.0 bo sprawdzałem na 3.0 i działa poprawnie. Gniazdko wydaje mi się ok, to jest główne gniazdo w ścianie, uziemione, a nie żadne dorabiane raczej bym zauważył iskrzenie itp.

Aktualizacja: Nawet jak laptop jest odłączony od gniazdka (na samej baterii) to wkładanie kabla radio budzika też powoduje ten efekt (na portach usb 2.0).
  • Poziom 43  
    konradi napisał:
    Gniazdko wydaje mi się ok , to jest główne gniazdo w ścianie ,uziemione

Jesteś pewien? Jak to sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    Dziwny problem z myszką w laptopie po odłączeniu z kontaktu lampki lub radia.

Gniazdko wygląda jak na zdjęciu, ekspertem nie jestem i nie wiem co miałbym sprawdzić.

Teraz widzę, że po odłączeniu radia na ok 2 minuty, (chciałem sprawdzić czy z innego gniazdka w pokoju tak reaguje i nie reaguje) problem znikł.. ale pewnie powróci.
  • Poziom 43  
    Trzeba odkręcić gniazdo i sprawdzić czy bolec jest do czegoś podpięty - bo może nie być; a jak jest to czy to osobny przewód czy zmostkowane do zera.
  • Poziom 9  
    Dziwny problem z myszką w laptopie po odłączeniu z kontaktu lampki lub radia.Dziwny problem z myszką w laptopie po odłączeniu z kontaktu lampki lub radia.

Wyglada to tak , wiec chyba nie ma uziemienia. Cztery kable ,dwa na lewo i dwa na prawo ,a zero środek bez kabli.
    Brak uziemienia może wpływać na reakcje myszki ?
  • Poziom 43  
    Może wpływać na takie zachowanie.
  • Poziom 9  
    Jezeli to to , to jestem zaskoczony ,tym bardziej ze jak pisałem wcześniej dzieje sie tak nawet z odłączonym laptopem od sieci.
    Popróbuje jescze z innymi myszkami , inne gniazda z uziemieniem itp