Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 40-43'' do VOD i sportu

06 Sty 2018 00:52 471 10
  • Poziom 4  
    Dzień dobry, szukam nowego TV 40-43'' który będzie mi służył głównie do serwisów VOD i sportu a bardzo rzadko do klasycznego oglądania telewizji. Zależy mi więc głównie na dobrym systemie SMART TV, ale w takim samym a może i większym stopniu na kontraście i jakości obrazu przy oglądaniu filmów/seriali. Chciałbym aby możliwe było również oglądanie filmów na stronach typu cda.pl itp. Spodobał mi się system ambilight ale Philipsy w moim budżecie oferują tylko matryce IPS. Wiem że ambilight ratuje trochę sytuację więc tu moje pytanie czy różnica w kontraście i komforcie z oglądania filmów między np Samsungiem 4k z matrycą VA a Philipsem 4k z matryą IPS i ambilight jest bardzo duża? Narazie zastanawiam się nad Philips 43PUS6401 (około 1970 zł) i Samsung z zeszłego roku UE43KU6072 za 1839 na matrycy VA. Z tego roku interesującą cenę ma UE43MU6172 w podobnej cenie ale tu niestety IPS. Znalazłem jeszcze TCL 43P60 również na VA za około 1900 zł. Czy któryś z nich sprawdzi się do moich wymagań, czy polecicie mi może coś innego? Mój budżet to+/- 2000 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? delikatnie z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tyłem do tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 32lg7000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, fajnie jakby był ambilight
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Z karty(nie wiem jak dokładnie nazywa się ta technologia)
    10 .Jakie urządzenia? brak, może w przyszłości konsola do gier
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3 h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? czasami
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale/sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może w przyszłości
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 32-43 ''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tyle samo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 1500 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
  • Moderator RTV Co kupić
    Zasada jest prosta.
    Chcesz dobry kontrast, czern do wieczornego ogladania to potrzebujesz VA lub OLED.
    IPS ze swoim kontrastem 1000:1 się do tego nie nadaje. Kropka.

Ja bym postawił na dobrą matrycę FHD i VA czyli np Samsung 43M5672
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a9cfbe6
    System Tizen.

Cda itp serwisy w teorii najdlużej bedą działały na Android TV.
    TCL P60 jest ok (jak jest tani) ale nie ma upłynniacza, wiec przy ogladaniu filmow, seriali judder moze denerwować.
  • Poziom 4  
    A nie lepiej poszukać czegoś 4k i z HDR? W tym budżecie jest to chyba możliwe
  • Poziom 4  
    Nawet jeżeli różnica w cenie wynosi 140 zł? Mówię o Samsungu UE43MU6102 który o tyle właśnie jest droższy od UE43M5672
  • Poziom 4  
    Ale obraz chyba nie będzie gorszy, prawda?
    Jak napisałem normalną telewizję oglądam raczej bardzo rzadko, a z tego co wiem coraz więcej produkcji netflixa i innych jest robione w technologii 4k. Byłaby to raczej inwestycja przyszłościowa, tym bardziej że nie mam zamiaru zmieniać telewizora za 2 czy 3 lata.
  • Moderator RTV Co kupić
    Ja nie jestem zwolennikiem kupowania "na zapas", bo to nie ma sensu.
    Standardy za czesto sie zmieniaja (poczytaj co sie dzieje z HDRem...)
    Do tego elektronika psuje sie w ostatnich latach coraz czesciej.
  • Moderator RTV Co kupić
    Pyzik01 napisał:
    Czy to możliwe żeby ten sam model w różnych calach miał inny typ matrycy?

Tak, w przypadku Samsunga to mozliwe i wystepuje dosc czesto w najtanszych telewizorach (glownie seria MU6).
  • Poziom 1