Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki i słuchawki w tym samym czasie

06 Sty 2018 19:34 381 12
  • Poziom 6  
    Z góry przepraszam jeżeli piszę to w tym temacie w którym nie powinienem ale nie mogę się odnaleźć na forum . WYBACZCIE :)

Witam wszystkich odwiedzających temat ! Mam problem z dźwiękiem w moich komputerze, otóż. Mam zintegrowaną kartą dźwiękową w komputerze ( Realtek HD Audio ) jeżeli coś źle napisałem z góry przepraszam, nie znam się na tym. Z tyłu komputera mam 3 wejścia. Zielone, różowe i niebieskie. Natomiast z przodu dwa, tylko zielone i różowe. Czy jest opcja abym z tyłu podłączył głośniki i słuchawki z mikrofonem w tym samym czasie ? Gdy z przodu podłączam słuchawki i mikrofon to lekki ruch jackiem przy wyjściu równa się szumami i lekkimi strzałami w słuchawkach. Dodam, że słuchawki muszę również podłączyć pod USB dlatego chciałbym mieć wszystko podłączone z tyłu. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w nowym roku :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Potrzebujesz tylko korzystać z mikrofonu przy słuchawkach?

Podłączając po kolei urządzenia powinno wyświetlić się okno dialogowe co podłączasz.
    Jeżeli suię nie pojawia to w Panel Sterowania -> Menadżer Realtek i po kliknięciu na danym wyjściu prawym klawiszem myszy można przypisać co do danego koloru złącza jest podłączone.
  • Poziom 6  
    Chciałbym aby działały słuchawki jak i mikrofon :)
  • Poziom 43  
    Kasek21 napisał:
    Podłączając po kolei urządzenia powinno wyświetlić się okno dialogowe co podłączasz.
    Jeżeli suię nie pojawia to w Panel Sterowania -> Menadżer Realtek i po kliknięciu na danym wyjściu prawym klawiszem myszy można przypisać co do danego koloru złącza jest podłączone.

Ponowne przydzielanie zadania dla złącza -> i zaznaczyć Włącz automatyczne okno dialogowe.

Po odpowiednim podłączeniu w Panel sterowania -> Dźwięk będziesz mógł wybrać czy korzystasz z głośników, czy z słuchawek.
  • Poziom 6  
    Kurde ! działa. Mam tylko jeszcze jedno pytanko. Dlaczego w słuchawkach słyszę lekki szum i takie jakby zwarcie ?
  • Poziom 43  
    problem5.1 napisał:
    Dlaczego w słuchawkach słyszę lekki szum i takie jakby zwarcie ?

Tak jest podłączając słuchawki do tylnego, jak o przedniego złącza?

Co to za słuchawki?
  • Poziom 6  
    Słuchawki podłączyłem z do przedniego wejścia. Słuchawki to starszy model ROCCAT Kave.
  • Poziom 43  
    problem5.1 napisał:
    Słuchawki podłączyłem z do przedniego wejścia.

Podłączając z tyłu także są szumy?

Jeżeli tak to na innym sprzęcie słuchawki zachowują się OK?
  • Poziom 6  
    Ze słuchawkami jest wszystko w porządku. Odkryłem taką rzecz, że słuchawki szumią tylko gdy mam włączoną jakąś grę. Gdy ją minimalizuje do paska szumy znikają. W czym może być problem ? Słuchawki buczą w każdej grze chyba, że ją zminimalizuje do paska wtedy przestają. Zauważyłem również, że słuchawki np. reagują na to jak scrolluje na stronach. Gdy używam scrolla na stronie wtedy pojawia się szum. Słuchawki też są podłączone pod USB z tyłu .
  • Poziom 43  
    Problemem jest podłączenie USB i zintegrowany kodek - częsty problem jeżeli chodzi o szumy, przebicia - "słychać" prace dysku/obciążenie CPU. Nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 6  
    Podłączyłem słuchawki i mikrofon do wejść z tyłu komputera i problem z niknął. Tylko teraz mam pytanko. Czy mogę jakoś podłączyć głośniki (kolor kabla zielony) do wejścia liniowego z tyłu (kolor niebieski) ?
  • Poziom 43  
    problem5.1 napisał:
    zy mogę jakoś podłączyć głośniki (kolor kabla zielony) do wejścia liniowego z tyłu (kolor niebieski) ?

Możesz - tylko przypisz mu odpowiednią funkcję - jak, masz podane wyżej.
  • Poziom 6  
    Akurat jeżeli chodzi o wejście liniowe to nie mogę mu zmienić opcji przypisania ale już wszystko sobie ładnie ogarnąłem. Bardzo dziękuję za Twoja pomoc. Była mi bardzo pomocna :) Pozdrawiam