Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1.9 CDTI - wymiana oleju

06 Sty 2018 22:23 13530 10
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie ,chciałbym się dowiedzieć ile wlać oleju do silnika 1.9CDTI- Z19DT
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Sprawdź na stronach producentów oleju, w konfiguratorach podają ilości.
  • Poziom 3  
    Dziękuje kolego :) nawet nie pomyślałem o tym :) pozdro
  • Poziom 32  
    Miałem kiedyś Zafirę z tym silnikiem. Wchodzi trochę ponad 4 litry 5w30.
  • Poziom 10  
    Wszystkie 3 odmiany 1.9 połykają teoretycznie 4.3 litra z wymianą filtra

Na bagnecie min-max to 0.7 litra
  • Poziom 43  
    kokosz1981 napisał:
    4.3 litra z wymianą filtra

Dokładnie.
  • Poziom 10  
    Witam! Mam do wymiany olej w Vectra C 1.9 CDTI 120 km bez DPF przebieg teoretycznie 300000. Aktualnie jest zalany olejem ELF 5W/40. Od zmiany do zmiany czyli około 15000 tyś zejdzie z miarki ale nie dolewam. Problem jest taki że turbo jest całe mokre i to bardzo mokre łącznie z dołem silnika ale ciąg ma poprawny i jest ciche. Silnik pracuje nieco głośniej bo mam porównanie bo kolega ma auto z tym silnikiem. Chcę zalać motor olejem MOTUL SYNERGIE+ 6100 10W40. Pytanie czy idę w dobrym kierunku?
  • Poziom 23  
    Witaj

Że 10W40 to idziesz w dobrym kierunku bo przy takim przebiegu jest wskazany gęściejszy olej.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    W jakim dobrym kierunku!!??
    Zlikwiduj wyciek i lej jak najlepszy olej jak go nie spała. Pewnie ubytek to tylko wyciek. Nie katujcie silników jakimiś gestwinami. Tak rozumując to czym większy wyciek to tym "gęstszy" olej???? To co ostatni etap to towot??
  • Poziom 22  
    Jak masz coś wypracowane to gęstszy olej nie na wiele się zda,a jak już to pewnie na chwile.Na takie objawy to handlarze leja doktora. Najlepiej to sprawdzić co powoduje takie odgłosy, bo być może za chwilę się coś rozleci.