Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka - wysokość ok. 200 cm - LG czy Bosch?

09 Jan 2018 00:52 6735 7
 • Level 8  
  Przy przeprowadzce muszę kupić m.in. nową lodówkę. Chciałbym żeby była jak największa przy szerokości 60 cm. Szukam czegoś o wysokości 200 cm lub więcej. Dobrze by było z No Frost, ponieważ bardzo rzadko rozmrażam obecną lodówkę i chciałbym tą czynność wyeliminować lub ograniczyć do minimum. Główne kryteria wyboru to:
  - pojemność
  - w miarę cicha praca
  - drzwi bez widocznych uchwytów
  - kolor srebrny
  - cena max 2500 zł (im mniej tym lepiej oczywiście)

  Po wstępnym przeglądzie rynku, wybór zawęziłem do:
  Bosch KGN39KL35
  LG GBB60PZGZS

  Proszę o pomoc, która z tych lodówek będzie lepszym wyborem?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 29  
  Zelikcfc wrote:
  Bosh bedzie zdecydowanie lepszym wyborem .

  A dlaczego?
 • Moderator
  Miałem złe doświadczenia z lodówką Bosch, opisywałem to już na forum.
  Lodówka psuła się kilkakrotnie na gwarancji, po gwarancji również.
  Serwis, który usiłował naprawić elektronikę, w końcu skapitulował.
 • Level 8  
  Oglądałem te dwie lodówki na żywo w sklepie.
  Bosch ma tą przewagę, że jest faktycznie pojemniejszy, jeżeli chodzi o część chłodzącą. Te 29 litrów więcej w chłodziarce faktycznie widać, część chłodząca jest o dobre 6 cm wyższa, co przekłada się na większe odległości między półkami. Ogólnie obie lodówki są spore.

  Czy ktoś miał styczność lub wie, jak zachowują się Bosch i LG z kompresorem liniowym (inwerterowym)? Czy LG są faktycznie cichsze?
  Niestety czytam sporo opinii o tym, że Bosch nie produkuje już sprzętów różniących się trwałością od innych.
 • Level 29  
  Właśnie kupiłem.
  Pomimo, że nastawiłem się na koreańską bez wystających uchwytów, ostatecznie wybrałem Siemens KG39NAI35. To pewnie bliźniaczy model Boscha, podanego przez autora tematu. Moje uzasadnienie wyboru :) dość wysoka klasa Q500, nie wydzielała żadnych zapachów, jak dla mnie topowy standard i estetyka wykonania, design oraz sposób oświetlenia wnętrza. Bardzo głębokie szuflady (np. główka kapusty) w chłodziarce, bardzo płynnie się wysuwają, a dostateczne ich wysunięcie oraz dostęp nie wymaga mocnego otwierania drzwi. Powyżej dwie małe i zamykające się szufladki, czego w lodówkach innych firm nie widziałem, a mam to użyteczne rozwiązanie w starej lodówce. Balkoniki na drzwiach też są OK, a niestety w wielu lodówkach nie daje się postawić butelki z wodą. Otwierające się drzwi nie wychodzą poza obrys obudowy lodówki. Za 2300zł (oleole) to sprzęt godny uwagi. Nie wiem jak z głośnością pracy, bo jeszcze jej nie uruchomiłem. Będzie pewnie pracować jak każda na tym czynniku chłodzącym i w tej cenie. Technicznie jest być może gorsza od koreańskich, made in Turcja. ale zrobiłem "bierz co ci się podoba". W Samsungu za ok. 2000zł estetyka tworzywa kabiny oraz trzeszczące i gnące się balkoniki okazały się nie do przełknięcia.
  Podobała mi się również LG GBB59PZGFS. Jest trochę niższa i pobiera mniej prądu.
  Pomimo że estetyka wnętrza wydaje się mocno powyżej Samsunga, to i tak brakuje do Siemensa.
 • Level 1  
  Witam. Również zastanawiam się pomiędzy Bosch/Siemens, LG a Samsungiem. W sklepie zauważyłem, że w lodówkach niemieckich producentów drzwi nie domykają się samoczynnie (nie są dociągane) co w LG i Samsungu nie występowało i tutaj pytanie czy to kwestia złego wypoziomowania w sklepie czy to normalne. Poza tym Bosh/Siemens posiadają parownik w zamrażalniku u góry przez co szuflady są głębokie i wydają się pojemniejsze. Jeżeli chodzi o wnętrze to najsłabiej wygląda wg mnie LG - półki wyglądają na delikatne, szuflady ciężko się wysuwają.
 • Level 11  
  Mam lodówkę wolnostojącą Boscha od przeszło pięciu lat - działa cichutko, nie mam powodu do narzekania. Kupiłem bo w rodzinie były dwie, które też do dziś działają.
  Co do Samsunga, z jednej kolega miał przeboje zaraz po zakupie, dwa razy serwis przyjeżdżał, naprawiał (była nieszczelna), później szarpał się z nimi o zwrot i pieniądze. Z drugiej strony brat ma od czterech, mama od trzech lat i działają.
  LG - szczerze to mnie nie przekonuje, aczkolwiek nie miałem styczności.
  Tak naprawdę w lodówce istotny jest przede wszystkim agregat i sposób montażu. Solidnie polutowana podziała długo. Jest tutaj zdecydowanie mniej elektroniki i nie ma mechaniki jak np. w pralkach. Druga kwestia jest już stricte estetyczna - jest to mebel, który często stoi w otwartej kuchni, więc musi wyglądać :)