Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault magnum dxi - EMS MID:128. PPID:8. FMI:2

R2011480dxi 10 Jan 2018 12:52 6597 14
    R2011480dxi
    Level 6  
    Witam czy ktoś wie co to za kod z góry dziękuję za pomoc
    kisiol
    Level 20  
    Kolego dobrze odczytałeś ten błąd , sprawdź jeszcze raz. Który to rok tej magnumki.
    Cobrat
    Level 22  
    Ciśnienie oleju chłodzenia tłoków. Było szukajkę polecam:Link
    R2011480dxi
    Level 6  
    2011 480DXI EEV BŁĄD ZNIKNOŁ ALE NADAL NIEMA MOCY

Dodano po 1 [minuty]:

KISIO BŁĄD BYŁ WYŚWIETLONY WIĘC GO PRZEPISAŁEM
    Dagomir
    Level 20  
    Ok domyślamy się że błąd którego dotyczy temat zmienił status na nieaktywny. A co do mocy może więcej szczegółów ??? Sprawdzone ciśnienia paliwa, doładowania itp?
    R2011480dxi
    Level 6  
    Wumieniony czujnik doładowania turbiny w kolektorze na orginał z servisu orginalne wszystkie filtry założyłem nowe, sprawdzony intercoler ,poczyszczone smoki w zbiornikach ,sprawdzona turbina wypaony katalizator ,tylko niewiem jakie ciśnienie powinna dawać pompa paliwa bo na podniesionych obrotach pokazuje 5,5 a na wolnych niecałe 4
    Dagomir
    Level 20  
    Zasilanie paliwa na biegu jałowym ok 3.5 do 3.7 ( sprawdzone na sprawnych dxi)
    Dodano po 2 [minuty]:
    A jakie kolego masz tam ciśnienie doładowania i w jaki sposób je mierzyłeś? i czy hamulec silnikowy jest w pełni sprawny?
    R2011480dxi
    Level 6  
    Podpinałem ja pod komputer w warsztacie i fachowcy stwierdzili ze niewiedza co jest. Gdzie sie znajduje ten zawor? A moze mozna sie umowic na diagnoze?
    Dagomir
    Level 20  
    Ciśnienie doładowania najlepiej sprawdzać pod obciążeniem. Natomiast zawór znajduje się po prawej stronie silnika ( patrząc od tyłu pojazdu) zaraz na wylocie spalin po stronie gorącej turbosprężarki. Po zdjęciu rury wydechu za zaworem można sprawdzić jego działanie przy pomocy komputera.
    Poprawka kolego bo może źle to nazwałem (zaworem) mowa o hamulcu silnikowym
    R2011480dxi
    Level 6  
    Za kazdym razem podpiecia pod komp. Pokazuje ze niskie cisnienie doladowania. Jak jade z ładunkiem to ma tak ze pod gore wjedzie jakby niggdy nic a wiekszosci juz teraz to słabnie.na maxa
    Dagomir
    Level 20  
    No to w sumie kolego sam sobie odpowiedziałeś. Jedyne wyjście sprawdzić ile bije turbo jeśli czujnik nowy no to pozostaje cooler albo sama turbawka bądź połączenia. Nie słyszysz żadnych dziwnych dźwięków gwizdów itp jak dajesz w pedał pod obciążeniem?
    R2011480dxi
    Level 6  
    Wszystko zostalo uszczelnioe zostaje turbo lub instalacja do sprawdzenia
    Cobrat
    Level 22  
    R2011480dxi wrote:
    Za kazdym razem podpiecia pod komp. Pokazuje ze niskie cisnienie doladowania.

Doprecyzujmy: wyskakuje Ci błąd samego czujnika, czy odczytując parametry, tak stwierdzają?
    R2011480dxi
    Level 6  
    Stwierdzaja po odczytaniu i przetłumaczeniu kodu
    Cobrat
    Level 22  
    Wiązki samego czujnika, ani realnego ciśnienia doładowania (poprzez podpięcie zegara) pewnie nie sprawdzili.