Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha R-N303D - podłączenie do TV

lukas751 10 Sty 2018 19:25 1071 7
  • #1 10 Sty 2018 19:25
    lukas751
    Poziom 2  

Witam przymierzam się do zakupu amplitunera Yamaha R-N303D + Smart TV Philipsa 55 cali + do tego dekoder telewizji światłowodowej. Mam pewne wątpliwości na temat połączenia wszystkiego do kupy a mianowicie prawidłowego puszczenia dźwięku z dekodera -> do amplitunera i z TV do -> amplitunera. O ile jedno z tych urządzeń np. dekoder mam plan podłączyć kablem optycznym to juz nie mam zielonego pojęcia jak mam podłączyć TV do tego amplituner z racji tego ze w amplitunerze jest tylko jedno wejście optyczne. Pewnie ktoś się zapyta po co podpinać TV do amplitunera. Chcę mieć dźwięk na kolumnach podczas oglądania np. Netflixa, który będzie bezpośrednio streamowany z internetu ( z pominięciem dekodera) Mam nadzieje ze wyjaśniłem wszystko logicznie.
    ( Jeśli napisałem coś nie w tym miejscu, gdzie być powinno to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu )

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Edit: wpadłem jeszcze na pomysł, że może wcale nie muszę podłączać dekodera do amplitunera. Może wystarczy podłączyć sam TV do którego dźwięk będzie spływał z dekodera przez HDMI i dalej będzie optycznym przesyłany do amplitunera. Tylko czy to nie pogorszy jakości dźwięku ?

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2018 19:43
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Sty 2018 19:55
    lukas751
    Poziom 2  

Muszę jeszcze nadmienić że nie jest to amplituner kina domowego tylko normalny 2.0, który nie posiada wejść HDMI niestety, więc jedyne co mi zostaje to jedno wejście optyczne. Mam nadzieje że masz rację i dzwięk z dekodera przewędruje drogę DEKODER (HDMI)--> TV(optyczne)--> AMPLITUNER--> KOLUMNY

plus ( opcja z netflixem ) TV--> AMPLITUNER --> KOLUMNY

0
  • #4 10 Sty 2018 20:06
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Sty 2018 20:11
    lukas751
    Poziom 2  

Yamaha R-N303D - podłączenie do TVMam wejscie chinch ale w dekoderze ich nie ma.

o a tutaj tył amplituneraYamaha R-N303D - podłączenie do TV

Ratowałoby mnie jeszce wyjscie koaxialne które o ile dobrze wyczytałem jest również cyfrowe. Niestety ten TV go nie posiada. Chinche sa analogowe i myśle ze mogą być straty jakościowe na dźwięku. Pozostaje chyba tylko liczyć na to że powyższe wyjście Dekoder--HDMI--TV--Optyczne--Amplituner zadziała.

No chyba że ktoś mądry się jeszcze wypowie

0
  • #6 10 Sty 2018 20:26
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Sty 2018 21:41
    lukas751
    Poziom 2  

Postanowiłem sprawidzić czy bedzie działać tak jak wcześniej założyłem. Użyłem starego TV i jakichś tanich glośnikow z subuferem z wejsciem optycznym oraz w/w dekoder i okazało się że TV pięknie transmituje dzwięk z dekodera do głośnikow przez kabel optyczny

dekoder( HDMI) -> TV( optyczny ) -> Głośniki

Problem rozwiązany.

0
  • #8 12 Sty 2018 00:46
    762302
    Użytkownik usunął konto