Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Astra 1.4 16V 2006r - Nie działa wskazówka poziomu paliwa

11 Sty 2018 12:55 1728 4
  • Poziom 15  
    Witam, auto opel astra 1.4 16V zakupiłem go z już niedziałającą wskazówką, dla mnie nie był to duży problem, jednak chcę auto sprzedać i chciałbym to naprawić, wskazówka leży na samym dole, rezerwa mruga, po przekręceniu kluczyka, podnosi się może o 1 mm trzeba się przyglądać, żeby to zauważyć, nie wiem jak temperatura, gdyż te auto nie ma wskazówki, sprawdzałem bezpieczniki, są ok, sprawdzałem pływak w baku pokazuje właściwe parametry, kiedy jest na dole pokazuje ok 250 Ω kiedy podnoszę pływak, wartości się zmieniają i u góry dochodzą do ok 70 Ω, trik z podłączeniem do masy również nie dał żadnych rezultatów, wskazówka ani drgnęła, również wyciągnąłem licznik i przesunąłem wskazówkę palcem na 3/4 baku, po podłączeniu wtyczki wskazówka opadła z powrotem na zero, czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie idzie kabel od czujnika? Nie mam jak wejść pod auto, żeby "iść po kablu" a chciałbym spróbować przeciągnąć dodatkowy kabel, żeby wyeliminować ew uszkodzony kabel, a może ktoś wie co to może być, ewentualnie co jeszcze można sprawdzić, oprócz kabla?
  • Poziom 15  
    To jest Astra H
  • Poziom 38  
    Głupia sprawa, bo do czegoś co nazywa się Multifunction Control Module, i stamtąd chyba linią VAN (vehicle area network) do licznika, czyli pewnikiem bez podpięcia pod diagnostykę będzie trudno sprawdzić gdzie ginie sygnał.
    Opcja 1
    https://obrazki.elektroda.pl/6744934100_1515687922.jpg
    Opcja 2
    https://obrazki.elektroda.pl/6473654800_1515687940.jpg
    Green/blue i brown/yellow, jak je masz, i znajdziesz takie kabelki w skrzynce obok akumulatora, to może naprawisz, jak to to. Dodatkowe pytanie, czy nie ma paru złącz na drodze tych przewodów.
    Na licznik zielony przewód pin 35 z pinu 11 lub 26 tejże skrzynki, tak mówi ten dziwny schemat.
  • Poziom 15  
    Wskaźnik paliwa już działa, jak pisałem, sprawdziłem czujnik w zbiorniku, ten działał prawidłowo, następnie sprawdziłem kable od baku do tylnej skrzynki bezpieczników, następnie od skrzynki do licznika, żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem, po podłączeniu Op-Com ten nie wykrył żadnych błędów ani w tylnej skrzynce bezpieczników ani w liczniku, odczyt czujnika z baku pokrywał się z odczytem z multimetra, również z poziomu Op-Com w teście wskazówki udało mi się wskazówkę podnieść po wyjściu z testu wskazówka wracała jednak na zero i rezerwa świeciła, nadal szukałem jednak w internecie, i coraz bardziej skłaniałem się, że problemem może być tylna skrzynka bezpieczników, w końcu zamówiłem używaną, wylogowaną, po otrzymaniu przesyłki zamontowałem ją do mojego auta, zaprogramowałem pin i VIN, wyłączyłem zapłon, ponownie włączyłem....i nic wskazówka jak była na dole przed tak jest i po. 2 dni później jechałem do pracy i zauważyłem, że wskazówka jest jak by trochę wyżej niż zazwyczaj, była na samej górze 0, po pracy postanowiłem dotankować, bo nie byłem pewny ile paliwa mogę mieć, dolałem 10 litrów przekręcam wskazówkę a tu dalej na 0, jednak w czasie jazdy do domu ok 800 m wskazówka podnosiła się coraz wyżej aż doszła pod 1/4, więc temat do zamknięcia, rozwiązanie: awaria REC czyli tylna skrzynka bezpieczników do wymiany.