Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatować

arturd81 11 Sty 2018 23:56 993 8
  • #1 11 Sty 2018 23:56
    arturd81
    Poziom 10  

Używałem do formatowania ThinkPad T400 ma on wbudowany czytnik kart SD formatowałem nim 2 karty i dwie uwaliłem chyba za wcześnie wyciągnąłem pierwsza to SanDisk druga to Medion obie 32gb.Laptop posiada jakies sterowniki Ricoh do czytnika kart Secure Digital.Obrazek.
    Wydaje mi sie ze to przez ten czytnik kart tak sie zrobiło.Uwaliłem już dwie karty.Jest całkowita blokada zapisu i formatowania, próbowałem na linuxie i androidzie to samo.Proszę o pomoc.Może flash karty z oryginalnym firmware.Nie moge tego nigdzie znaleść.KillDisk zeruje ale wszystkie pliki pozostaja na miejscu.

0 8
  • #2 12 Sty 2018 00:10
    resund
    Poziom 10  

czesc
    a probowales zwykle CHKDSK?

0
  • #3 12 Sty 2018 02:05
    arturd81
    Poziom 10  

check disk widzi to jako partycje raw nic nie moge zrobic ani utworzyc partycji ani sformatowac
    bawie sie wszystkim co jest na HirensBootCD nic nie moze mi pomóc.Diskpart w wierszu polecen tez nic nie moze zrobic.

0
  • #4 12 Sty 2018 03:01
    resund
    Poziom 10  

Ja bym przystawal przy starym dobrym CMD...
    co sie dzieje jak wpiszesz FORMAT [litera dysku] /FS:ntfs
    Mozesz takze sprawdzic inny system plikow (FAT32 na przyklad)

0
  • #5 13 Sty 2018 10:18
    arturd81
    Poziom 10  

SanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatowaćSanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatowaćSanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatować

Znalazlem cos takiego zmienilem zasady i dzieki temu odzyskalem mozliwosc zapisu na karcie oraz formatowania.
    Jednak zostaly na kartach jakies boot sectory i podczas zapisu danych wystepuja bledy. Teraz zamiast Ricoh SD Device jest karta sd.

0
  • #6 13 Sty 2018 10:31
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jaki komunikat po wybraniu tej karty z urządzeń fizycznych w DMDE? Jeśli WinError 1117 to raczej karta niezdatna do użytku.

0
  • #7 13 Sty 2018 10:50
    arturd81
    Poziom 10  

SanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatowaćSanDisk Ultra 32gb micro sd HC I zablokowany zapis i nie można sformatować

W windowsie mozna ta karte sformatowac i kopiowac na nia pliki az do momentu gdzie sie zawiesi i potem wszystko znika. W BootIce nie moze odnalesc zadnej partycji. TestDisk tez nic nie mozna zrobic,

0
  • #8 13 Sty 2018 10:57
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Ta karta na pewno nie jest żadną podróbką? DMDE wczytuje kartę? Dane są nieistotne, tak? Jeśli tak, to czy szybkie formatowanie (FAT32, exFAT) działa ?

0
  • #9 13 Sty 2018 11:16
    arturd81
    Poziom 10  

Karta nie jest podrobka.Sluzyla wczesniej w telefonie android bez problemu wypchana danymi po brzegi.W FakeFlashTest widzi ze ma
    bledy tak jakby dalej byla zabezpieczona przed zapisem.

W DMDM wyskakuje blad Winerror 121

Wszystko BAD czy to znaczy ze dysk jest nieodwracalnie uszkodzony ???

0