Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zdarzyło sie wam przegrzanie pieca, jak sie zabezpieczyc poza domem? bezprze

22 Sty 2018 15:25 492 4
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich
    Zatem czy to normalne zeby na piecu 25 kw przy rozpalce kilka wiekszych desek i pniaków po 15 gdy pompka sie wyłączyła a nikogo nie było - pojawiła się temperatura z 120 stopni !!! wrzystko wrzało, etc

Komuś to się zdarzyło? czy to normalne ? co wtedy robic, wiadomo zamykać klapkę od powietrza, szyber (bo nie wiadomo czy to komin sie nie pali),

Jak szybko poznać czy to komin czy tylko piec sie przegrzał? kiedy wzywać straż pożarną

oczywiście po zamknięciu klabki i szybra szybko wybieram z pieca co sie da, NIE puszczam wody..

Odkręcam wszystkie grzejniki

Jak długo sie czeka na efekty?

Jak sie zabezpieczyć? czy bezprzewodowy termometr zamieszczony zaraz na wylocie ciepłej wody z pieca pokazał różnice tylko o kilka stopni, ciśnieniomierz też bez zmian, tylko termometr skoczył i gotowanie rurek.. :-(

jak sie na to przygotowac lepiej, oczywiście pompki chyba nie włączać przy 120 stopniach..

tak pytam na wszelki wypadek..
  • Poziom 19  
    Jak pompa nie pracowała a instalacja nie pracuje na grawitacji to całkiem normalne że kocioł zagotował się tak szybko. Przy prawidłowym podłączeniu zabezpieczeń gotowanie kotła niczym nie grozi poza ubytkiem wody.
  • Poziom 23  
    A czemu pompa przestała pracować ? Jak nie ma odbioru ciepła z pieca to musi go zagotować, a swoja droga jaki jest sterownik że przy maksymalnej temp. nie wyłączył wentylatora (chyba że go nie ma ?) to jak jest regulowany ciąg ?
    I nie żebym się czepiał tez nie jestem ideał ale klapka :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    U mnie w przypadku gotowania zawsze pomagało zamknięcie dolnych drzwiczek pieca i otwarcie górnych. Wtedy powietrze z kotłowni w miarę szybko chłodzi piec. Nigdy nie wyciągałem z pieca palącego się paliwa. Oczywiście klapa w kominie otwarta.
  • Poziom 12  
    Może jest tak że zawór np. różnicowy blokuje jednak to wszystko, zwłaszcza jak piec jest domykany na zawór kulowy, kula zaworu różnicowego moze opaść i jest lipa, bez obiegu pompki..

Istalacja powinna dzialać grawitacyjnie a tak nie jest :-(