Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY CTS 81 TV

Taiger 13 Sie 2005 20:30 3202 5
  • #1 13 Sie 2005 20:30
    Taiger
    Poziom 9  

Podczas prania programator stawał na kilku najczęściej wybieranych programach, lekkie ruszenie programatora do przody powodowało że pralka przez jakiś czas znów prała dobrze. Przypuszczając że padł mi programator w pralce wyżej wymienionej przystąpiłem do jego demontażu. Niestety podczas wyciągania programatora z pralki wypięły się 3 przewody. Ponieważ nie mam schematy podpiąłem je do wtyków które nosiły ślady zacisków. Niestety pralka teraz tylko pompuje wodę, nic więcej nie działa.
    Moja prośba jest wielka, czy ktoś dysponuje schematem, serwisówką do tego modelu, ( ściągnąłem z elektrody schemat do CTA86TV ale to całkiem inna pralka.
    Bez schematy nie pozostaje mi nic innego jak tylko wezwać serwis – ale obawiam się zbyt dużych kosztów
    A jeszcze jedno jak sprawdzić programator, chodzi mi o silniczek.
    Pozdrawiam
    :cry::cry::cry:

• #2 14 Sie 2005 12:37
    Kamilj5
    Poziom 10  

Spróbuj poszukać w schematach w poscie Podłączenie programatora pralki tatramat z 11.08 może coś znajdziesz a jak nie to próbuj zamieniać przewody metodą prób i błędów

• #3 14 Sie 2005 15:19
    Taiger
    Poziom 9  

A już myślałem że nikt mi nie chce pomóc, wielkie dzięki kolego Kamilj5.
    Ale czy ten programator ( schemat pralki TATRAMAT ) jest taki sam jak programator przy mojej Pralce, lub podobny.

Tak na pierwszy rzut oka to widzę tu wiele zmian moja pralka wyposażona jest oprócz programatora ( mechanicznego ) w moduł elektroniczny i to chyba ona tak naprawdę steruje napięciem.

Zastanawiam się nad sprawdzeniem samego programatora. Czy podanie bezpośrednio napięcia z kondensatora, tj. 230V to dobry sposób.

Koledzy elektrycy i elektronicy liczę na Was.

Pozdrawiam Taiger

• #4 14 Sie 2005 15:22
    skryn
    Admin grupy AGD

Taiger napisał:

Ale czy ten programator ( schemat pralki TATRAMAT ) jest taki sam jak programator przy mojej Pralce, lub podobny.

Nieporozumienie...:(

• #5 14 Sie 2005 15:50
    112828
    Usunięty  
  • #6 24 Sie 2005 23:15
    Taiger
    Poziom 9  

Przewody które nie wiem gdzie wpiąć do programatora ( jest ich dwa ) to jeden zacisk podpięty do dwóch przewodów (w sumie dwa takie komplety),
    Pierwszy zacisk łączący dwa przewody koloru białego które odchodzą do termostatu pierwszy, a drugi przewód idzie do termoregulatora.
    Drugi przewód koloru czarno-zielonego idzie z jednej strony do programatora a drugiej do elektro-zaworu.
    Ponieważ jestem laikiem w sprawach AGD a do tego jeszcze brak schematu cały czas błądzę, więc proszę wszystkich którzy się na tym znają o pomoc.

Pozdrawiam Taiger

PS
    Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czy programator do CANDY CTS 82 TV to to samo co do CANDY CTS 81 TV, kupiłem właśnie taki w sklepie internetowym: http://www.zamienneagd.istore.pl/sklep,686,14686192,77687974910169,03,,pl-pln,82237,0.html i po otrzymaniu przesyłki okazało się że programator różni się kilkoma wyprowadzeniami, nie wiem czy to jest istotne???

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME