Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to Digitizer? I czym się różni od wyświetlacza?

24 Jan 2018 20:39 27849 9
  • Level 7  
    Witam
    Mój problem polega na tym że spadł mi telefon (lg spirit) rozwalił się ekran dosyć porządnie bo w miejscu gdzie było logo LG jest dziura że widać wnętrzności telefonu ale dotyk działa. Moje pytanie brzmi czym różni się digitizer od całego wyświetlacza LCD bo wszedłem na allegro i nie wiem w czym jest różnica ponieważ digitizer kosztuje 30zł a wyświetlacz 100zł?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    Digitizer to ekran dotykowy, a wyświetlacz wiadomo. Raczej w domowych warunkach będziesz miał problem z rozklejeniem uszkodzonego digitizera od lcd bez jego uszkodzenia.
  • Level 7  
    Rozumiem, czyli jeśli telefon reaguje, dotyk działa, to wymienić można sam digitizer, nie ma potrzeby całego ekranu?
  • Level 21  
    Jeśli reaguje na dotyk, to po co chcesz go wymieniać? Digitizer, to przezroczysta szybka nakładana na ekran (ale nie szkło hartowane, ani inna ochrona!), wyświetlacz, to ekran na którym pokazuje Ci się co robisz na telefonie .
  • Level 7  
    Bo jak jeszcze raz spadnie to może przestać działać całkowicie
  • Level 21  
    Może też przestać działać wyświetlacz, a dotyk pozostanie sprawny. Ten który masz teraz, jest pęknięty, lub w inny sposób podejrzany/ uszkodzony? Jak Ci nie odpowiada jego stan, to wymień go razem z wyświetlaczem. Dobrze by było sprawdzić też inne funkcje telefonu, aby się nie okazało potem że kupisz a nie możesz złapać zasięgu. Jeśli czujesz się na siłach dokonać naprawy i chcesz zaryzykować zakup tych części to proszę. Ale jak sam wspominałeś, upadek był dosyć poważny, może taniej by wyszło zlecenie sprawdzenia Twojego telefonu komuś i dopiero podjęcie decyzji o dokonaniu naprawy?
  • Level 7  
    Uszodzony jest w ten sposób że poniżej ekranu jest jakieś 2 cm wolne tylko logo i właśnie tam jest dziura że widze co jest wewnątrz telefonu no i jeszcze pajączek
  • Level 21  
    Oczekujesz, że ktoś Ci powie co wymienić nie widząc i nie mogąc posprawdzać telefonu? Różnice między jednym a drugim już kilka osób Ci wyjaśniło, jeśli mimo wszystko to Cie przerasta, to tylko serwis Cię ratuje. Jak potrzebujesz innej pomocy, to skonkretyzuj oczekiwania, zadaj pytania.
  • Level 7  
    Masz rację lepiej oddam do serwisu. Dzięki za pomoc.